Kak tretirat maikite s malki detza v Kanada

  • 1 884
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
Tuti Fruti i Krasi i neznam oshte koi.... Kogato otvorih tazi tema, njamah ni nai-malko da sam negativno nastroena sprjamo Kanada i da kritikuvam. Po-skoro iskah kato stranichen nabludatel (ne sam semeina i njamam oshte detza) da se pochvustvam samo za mig na polojenieto na maikite v Kanada. Ne govorime za hubavo i za losho, govorime za elemantarno otnoshenie i grija kam maikite, koito te sas sigurnost zaslujavat.


Az lichno idvam ot Vienna i shte ti kaja tam e choveshko, tam dori v avtobusite saobshtavat kak parvite sedalki trjbva da se osvobojdavt na maiki s detza i vazstrani i invalidi. Kakto i vsichki stari metrostancii im napraviha edna po edna asansjori za da mogat da ulesnjat transporta na tezi hora.  A i kogato jiveeh v BG jenata s malko dete beshe vinagi na goljam pochit, taka che moite bazi za sravnenie sa dosta humanni...

Ne moga da se saglasja, che tjrbva da imame primirenchskija duh na kanadtzite i da malchim i da ne sme spoken out... Chestno mnogo nestha mogat da se promenjat, no njkaoi trjbva da dade na njakoe MP ili polititzite kato tzjalo da se razbere che ima nujda ot specialno otnoshenie kam jenata... zaashtoto mai go pozabravjat, osobeno pak sega kogato temata za homosexualnite brakove e obsebila vnimanieto na vsichki MP-ta....

Sorry no az lichno ne se prisaedinjavam kam grupata na tezi deto samo se oplakvat... Ako bjah ot tjah dosega da bjah se mahnala ot Kanada...

# 16
Не искам и аз да правя генерални изводи, но за трите и половина години престой тук нямам добро мнение за докторите и системата тук. Незнам кое е причината, системата която преобразява докторите, или наистина докторите са си некадърни. Имала съм няколко случая с различни доктори в различни клиники и никъде не съм останала доволна. Преди три години си разтегнах сухожилие или поне аз така си мислех. Отидох в walk-in-clinic където ме прегледа доктор, или по-скоро само си поговори с мен. Дори не поиска да види коляното ми което беше подуто, аз едва ходех, а той на база на това което му казах ми каза да си слагам лед на крака.
След време отидох на друг доктор, който ме прати само на рентген. Разбира се на ренттгена нищо не се вижда, защото на него се виждат само костите. Е, добре де, даде ми някякви хапчета да пия, които ми помогнаха за момента.
Преди около 3 седмици си разтягам другото сухожилие на другото коляно. Какво да ви кажа, ако не си бях изпросила насока от доктора, той нищо нямаше да направи. Е, пак не ме прати там където аз исках, т.е. на ортопед, защото ми каза че ортопедите не искали да преглеждат такива като мен. Трябвало да съм за операция за да ме вземат. Прати ме само на физиотерапия, където ми слагат лед за по 10 минути на коляното и след това с някакъв си ултрасаун ми го затоплят. Пак никой не ме изпрати на специалист, където да ми направят някакви изследвания какво всъщност ми е, и защо ми се случва подобно нещо за 2ри път.
Да не започвам темата с педиатрите. Още не мога да намеря нормален педиатър, който да се грижи за сина ми.
Просто съм отчаяна от системата тук.
Надявам се скоро поне педиатър да намеря. Поне детето да има добър лекар, на когото да разчитаме.
Абе не сме доволни с мъжа ми от тази Канада, малко ни напомня на социализма едно време в БГ. Замислили сме се да се пробваме в Европа.  Само някой от нас да си намери работа и се местим. Но това е друга тема.
Ех, надявам се да не съм ви отегчила много. Абе днес май съм в критично настроени спрямо докторите, че и Борко е болен и доктора не ми помага много.
Това е от мен
Боряна

Общи условия

Активация на акаунт