Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 69

  • 18 420
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 597
Добрютрю!
Влизам да похваля този шоколад.


Снощи гризнах един за десерт. И като грамаж в опаковка ми иде добре, че аз нали не мога да се спирам като тръгна да ям. 50гр.е. Като вкус е супер - не е натъртващо сладък, усеща се вкусът на какао.

# 76
  • Мнения: 13 261
Че не звучи крайно зле шоколадът, с уговорката че с този подсладител не съм запозната. Аз нали много не търся сладко, та хич не се занимавам със заместители, там само каквато информация съм видяла случайно. Ама пък и ти едва ли да го ядеш постоянно това.

# 77
  • Мнения: 7 767
само малитол е
виж му състава, това, което е на първо място е най - много
на 'Станчо Колев' нищо не харвсвам, замаскират подсладители под хубави етикети

# 78
  • Мнения: 4 597
само малитол е
виж му състава, това, което е на първо място е най - много
на 'Станчо Колев' нищо не харвсвам, замаскират подсладители под хубави етикети
Да, видях, че подсладителят е малтитол, но го хапвам с уговорката, че е веднъж на 2 седмици.

# 79
  • Мнения: 13 261
Даже не бях обърнала внимание че е на Станчо Колев, четох само състава какво има и какво няма... Жалко че май вече нямам познати дето работят там, по едно време имах и не бих се посвенила да подпитвам какво и що. Но покрай други разговори преди време с работещ там... и аз бих си имала едно на ум.

# 80
  • Мнения: 165
Момичета, аз пак се включвам с въпрос относно Мио инозитола. По принцип ми е назначен от ендокринолог, но откакто го приемам, цикълът ми закъснява (2ри месец), което при мен се случва веднъж на високосна година. Не мога да съм сигурна, разбира се, че добавката е виновна за това, може от горещините да е, от стрес също... Разрових се в други теми и видях, че най-често се приема 2 х 2 гр., на мен ми е предписан по 4 таблетки дневно, да не би да ми идва повече. Прилагам снимки на продукта с упътването за прием ☺️
Тези от вас, които го пият или са го пили, помните ли в какви количества за деня?

# 81
  • Мнения: 685
Мио инозитола за мен е една от най-хубавите добавки за ИР. Аз го пия от години.Почти без прекъсване. Във формулата трябва да има и d-chiro inositol в пропорция 40:1 с мио инозитола, и задължително фолиева киселина. Този, който пиеш не е оптималната формула.
Работи при доза 2х2 грама. В случая ти пиеш половината.
Дозата трябва да ти е 8 таблетки на ден.
Не мога да ти кажа дали това конкретно закъсняване ти е от него, но в дългосрочен план регулира. Мога да ти снимам този, който аз пия, поръчвам го от iherb.

Последна редакция: сб, 05 авг 2023, 11:02 от Cygnus_i

# 82
  • Мнения: 165
Благодаря за изчерпателния отговор! По принцип ми е назначен Мио инозитол, защото не усвоявам обикновена фолиева киселина. Притеснението ми е основно от това, че ще стартирам близките месец, два инвитро процедура и ме е страх от приема му да не ми се разбъркат хормоните, тъй като добавката не ми е назначена от АГ специалист, а от ендокринолог. Надявам се всичко да си е в реда на нещата 🤗
Мио инозитола за мен е една от най-хубавите добавки за ИР. Аз го пия от години.Почти без прекъсване. Във формулата трябва да има и d-chiro inositol в пропорция 40:1 с мио инозитола, и задължително фолиева киселина. Този, който пиеш не е оптималната формула.
Работи при доза 2х2 грама. В случая ти пиеш половината.
Дозата трябва да ти е 8 таблетки на ден.
Не мога да ти кажа дали това конкретно закъсняване ти е от него, но в дългосрочен план регулира. Мога да ти снимам този, който аз пия, поръчвам го от iherb.

# 83
  • Мнения: 27 733
Вижте каква КЗ измерих снощи...АЗ...почти 4 часа след хранене.😉

Реших да измеря за всеки случай, но не очаквах това (чувствах се идеално).😁
Днес реших да разчупя малко схемата, затова закусих рано с парченце кашкавал и сардини, после бях навън, а преди малко обядвах пак със сардини, салата от домати и краставици с малко сирене, една гофретка с топено сирене и зеленчуци. Мисля това да е храната за днес (и вчера, и днес вгх бяха 20 грама).🙂



Cygnus, не мисля, че е много този дроб за седмица. Евентуално може да има повече количество вит. А, Б 12 и желязо.
Danilu, ох, трудна работа е в Сицилия/Италия да избягваш изкушенията!🙂

Последна редакция: сб, 05 авг 2023, 11:52 от dolce miele

# 84
  • Мнения: 685
Аз работя в репродуктивна болница. На повечето пациентки се изписва, защото подобрява качеството на яйцеклетките, и категорично вдига шансовете за успех.
За себе си ще ти кажа, че имам общо 4 бременности, 3 от които между 38 и 42 години.(първото ми дете се роди, когато бях на 27, и след това не съм забременявала до 38).Неуспешните бяха неуспешни по съвсем различни причини.
Последната приключи преди около месец.
Единственото различно е инозитола. Пия и много други неща, защото имам слабост към добавки, но това е единствената, която пия постоянноз(е, и вит. Д, че гледам да го държа над 90)

# 85
  • Мнения: 165
Много, много благодаря! ♥️
Репродуктивният ми специалист в Турция изрично го попитах да ми изпише добавки, но той отказа, нямала съм нужда и затова у мен се породиха притеснения вместо да си помогна, да не взема да объркам нещата и да си навредя. Трябва си много четене, много неща не са ми ясни, а като специалистите си противоречат, направо се чувствам в задънена улица.
Успокоих се и то взе, че ми дойде преди мъничко 🤭

Аз работя в репродуктивна болница. На повечето пациентки се изписва, защото подобрява качеството на яйцеклетките, и категорично вдига шансовете за успех.
За себе си ще ти кажа, че имам общо 4 бременности, 3 от които между 38 и 42 години.(първото ми дете се роди, когато бях на 27, и след това не съм забременявала до 38).Неуспешните бяха неуспешни по съвсем различни причини.
Последната приключи преди около месец.
Единственото различно е инозитола. Пия и много други неща, защото имам слабост към добавки, но това е единствената, която пия постоянноз(е, и вит. Д, че гледам да го държа над 90)

# 86
  • Мнения: 27 733
Да знаете каква баба видях днес, много се впечатлих (и не знам как е възможно да има чак такъв контраст между горната и долната половина на фигурата🤔)! Значи, представете си на Шарпи ръцете, обаче мускулите умножени по 2-3 и на прасците вместо на ръцете...Ама страшен релеф (и не от разширени вени), като ходеше, направо се "четяха" и най-малките мускулчета. А ръцете отпуснати- точно като за възрастта на жената. Буквално имаше крака на бодибилдърка тази баба...😵

# 87
  • Мнения: X
Аз да се оплача от моите изследвания- вит Д ми е 24 при норма 30-100… 🙄 Спорадично го пиех, но сега ще засиля. Вигантол ли приемате?
Холестеролът ми е с единица над нормата при редовен прием на Омега 3, но според мен противозачатъчните там завишават. Последен месец и ги спирам.
Долче, поздравления за резултата! Бабата се е раздавала на нивата. 😁

# 88
  • Мнения: 685
Fuyte, стискам палци да се получат нещата. Инозитола всъщност е витамин от Б групата, както и фолиевата киселина. Не съм го спирала дори по време на самите бременности.

Долче, такава захар не съм виждала и в мечтите си Joy Браво момиче!

Нани, много нисък Вит. Д. Аз ползвам Better you и California Gold
Ако не те е страх почни с по 10 000 ед на ден.
Експериментирала съм с 30-40 000 на ден за един месец(имаше едно предизвикателство на Лазар Радков 1 млн единици за месец).
Нищо ми нямаше. Мръднаха малко чернодробните, ама нищо драматично. Обаче го докарах до 98. Трябва да го следиш разбира се, защото при всеки усвояемостта е различна.
По този повод сега дебна за голямата ежегодна промоция на Вит. Д в айхерб на тяхната марка California Gold. Миналата година беше 2 лв за 90 капсули от 5000 ед.
Сега, за да го поддържам над 90 взимам 3000 лятото и около 5-10 000 зимата.
Я вижте какво си купих днес:

# 89
  • Мнения: 13 261
Аз вземам по 4000 на ден и го броя поддържаща доза това... Не съм изследвала скоро ама аз и не съм никак дребна, не лежа и на тая кълка че съм често навън и то когато е слънчевота част на деня.
Става ми жал като видя да вземат по 1000 или даже по-малко и да си мислят че нещо правят и че едва ли не ще се отровят с повече, това хора с дефицит...
California Gold вземам и аз, наскоро пак такива си поръчах че ги бях свършила. От техните от 2000 вземам по 2 на ден. Е, случва се и да забравя ама сравнително рядко.
С храната трябва да е, а не както някои го вземат сутрин на празен стомах. Магнезият е ко-суплемент за него също, той си е важен и за какво ли не още де. Там съм на 2 грама цитрат вечер, в него са 300мг магнезий.

Общи условия

Активация на акаунт