Отговори
# 285
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 090
Много вълни, Горджи, и те дърпат навътре.
Варна.
Август е така. И много боклук, някакви големи дървета, разраниха ми краката да ме блъскат.
За това обичам да ходя през юли на нашето море, август не.

# 286
  • София
  • Мнения: 35 276
Аз ще ходя в Созопол, моя плаж на края на всичко живо, дано е завет. Във Варна си плющят ветровете, там се обичат.
Дано е тихо, ама все тая какво е, няма да съм вкъщи.

# 287
  • Мнения: 461
Някое друго мохито и да плющи квото си ще Stuck Out Tongue

Щерката се върна вчера от Черноморец, ни вълни, ни вятър имало

# 288
  • Мнения: 1 304
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2023/08/25/ … noto_chernomorie/

Миналата седмица в едно заливче, седя и ми мирише на шампоан и прах за пране, да не кажа, че и на вкус го усетих. Ама си замълчах, да не съм все аз хипохондрика на компанията. Joy след 30 секунди дете на приятели: - Мамо, МАМО! Защо водата мирише на прах за пране?
В друго залив че още юни ми се възпалиха ушите.
Сега курортистите масово са с леко повръщане, някои само по един път, болят ги коремите... Абе "летен вирус".
Остави, че нямаме пречиствателни станции или са малки, ами и цяло лято държаха чиста водата и накрая нещо икономисаха! Помпи ли изключват, ток ли пестят, не знам.

Хората обаче вече знаят!

П. П. Монокини обаче проима при това качествено.

# 289
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 090
Даммм. Затова вече съм решила, че ще ходя на Северното Черноморие.

# 290
  • Мнения: 9 966
...
П. П. Монокини обаче проима при това качествено.
А тук където съм - масово прашки, без оглед на възраст. Нищо не е оставено на въображението Joy Иначе водата е прозрачна, даже рибки има.

# 291
  • Мнения: 8 006
къде е това с рибките, Елифче?
то не че на рибките фек*лиите им пречат много... Joy
докато не го забранят строго и с ясен закон това изливане на отпадни води в морето, само ще се залъгваме, че имаме чисто такова..

# 292
  • Мнения: 9 966
Извън България.
Добре, де, преди хиляда години изливаха, уж се построиха толкова пречиствателни станции (така слушам по тв-то), пак ли изливат?! И така докога?!

# 293
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 090
Изливат се масово, особено в тия пренаселените малки курорти.

Рибки плуваха в морето на Ахтопол и на Албена преди две седмици.

# 294
  • Мнения: 18 361
Като сте казали море...

Червен флаг е днес.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 21:40 от Lorelada

# 295
  • Мнения: 6 415
Червен беше и при нас - вчера и в неделя, а в събота минахме от жълт на червен. Но Южен плаж в Приморско е плитък, та и тогаз се влизаше във водата. Излезе и при нас едно парче дърво, голямко - към метър и половина дълго. Дъното някъде стана на дупки - плитко и след малко не толкова и пак, и пак. Дърпаше не много, но си дърпаше някъде. Спасителите свиреха естествено - щото има и смели /с къф акъл не знам/. Рибки си имаше, както и прозрачна вода. И я няма жегата. Ох, тва лято не е за седене в град. Само на море или на планина. Много е топло. Мда. Пак ми се ходи, ясно е нали? Joy

# 296
  • Мнения: 336
Червен беше и при нас - вчера и в неделя, а в събота минахме от жълт на червен. Но Южен плаж в Приморско е плитък, та и тогаз се влизаше във водата. Излезе и при нас едно парче дърво, голямко - към метър и половина дълго. Дъното някъде стана на дупки - плитко и след малко не толкова и пак, и пак. Дърпаше не много, но си дърпаше някъде. Спасителите свиреха естествено - щото има и смели /с къф акъл не знам/. Рибки си имаше, както и прозрачна вода. И я няма жегата. Ох, тва лято не е за седене в град. Само на море или на планина. Много е топло. Мда. Пак ми се ходи, ясно е нали? Joy

Аз бях в ММЦ до събота и морето беше уникално. В събота имаше леки вълни и флагът стана жълт. Явно в неделя се е влошило. Иначе си имаше прозрачна вода, рибки, водарасли. Цялата флора и фауна.

# 297
  • Мнения: 461
Бях на ММЦ преди 7-8 год последно. Хотел Форест нещо-си. Биваше, ама няма едно кафе де да изпиеш в тая гора. Особенно ако си от ония сбърканите като мене дето и по време на отпуска спокойно си стават без аларма в 5:30.

Вървяха ли интимните запознанства там из дъбака на ММЦ-то? Joy

# 298
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 090
Точно в Приморско никога не съм ходила. Китен и Ахтопол бяха моите места, но както казах, ориентирам се на север.

# 299
  • Мнения: 9 966
Най-приспивният шум - морският. И най-омагьосващият. Май трябва да преместя местообитанието си.

Останаха ли още отпускари или аз съм последният мохикан?

Общи условия

Активация на акаунт