Вратата на банята- ПВЦ или алуминий?

  • 24 313
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 893
От същите съображения и аз сложих на банята ПВЦ врата. Във всички офиси ми казваха, че вътрешните врати се правили от алуминий, но понеже аз бях решила да е ПВЦ, питах познат, който се занимава с това. Той каза, че алуминия е по-евтин и това е причината въобще да не предлагат ПВЦ-то за вътрешни врати. Но ако мога да си го позволя, да не се колебая, защото все пак алуминия е метал и директното мокрене/ както  е при нас/ няма да се отрази добре. Така и направих и не съжалявам.
Буба, трябва да те разочаровам обаче за плъзгащите врати- те се правели само от алуминий, понеже ПВЦ-то нямало да издържи такава конструкция.

# 16
  • Мнения: 5 622
И на нас ни казаха, че ОВЦ-то било много по-скъпо и знаеш ли какво- като изчислиха, се оказа, че за нашата врата, ПВЦ ще бъде 220 лв, а алуминий- 180..Ми 40 лева разлика не е нищо  Wink

Иначе да, явно за плъзгащите се прави само алуминий. А кога трябва да ги викам да мерят и да слагат вратата- преди да сме завършили банята или след това?И вратата ще се монтира на готова баня?  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 893
И при мен разликата не беше кой знае каква, но понеже вратата е цветна/златен дъб/ излезе около 500 лв.
Едни майстори първо слагат вратата, после плочките. Други обратното.
На нас ни взеха мярка, когато плочките бяха налепени. Но ти питай преди да почнеш и майстора, който ще слага плочките и този, който ще взима мярка за вратата.

# 18
  • Мнения: 5 622
ОК. Благодаря за съветите!  Hug

# 19
  • Мнения: 476
Не съм много наясно, но ние вчера си сложихме дървена дограма (прозорци) и докато разпитвахме какъв материал да изберем, всички твърдо ни съветваха да не е алуминий. Причината беше основно 1на: конденз, от там и мухъл. Та при цялата тая влага в банята, как стои въпроса с конденза и следователно няма ли да мухляса след време банята?

# 20
  • Мнения: 5 622
Не мисля, че вратата на банята е същото както дограмата на прозорците. Все пак и банята ще има и вентилатор а той издърпва влагата в комина....  Thinking

Но все пак нека кажат тези, които имат алуминиеви врати на баните си  Thinking

# 21
  • Мнения: 476
Казах го защото съседите над нас си сложиха алуминиеви прозорци и въпреки силната аспирация, ъглите им започнаха да мухлясват... От други хора също съм го чувала, като недостатък.

п.п. В банята миналата година сложихме дървена врата и въпреки, че водата не пада директно върху нея, постоянно е мокра, а вентилатора (поне вкъщи) не ми върши кой знае каква работа - та затова след душ, оставям вратата отворена, за да изстине парата....

# 22
  • Мнения: 5 622
Аз пък търся вентилатор, който да може да се изключва и от една връвчица, но пусто никъде няма такова нещо  Close (това малко извън темата, обаче....)

# 23
  • Мнения: 476
Аз пък търся вентилатор, който да може да се изключва и от една връвчица, но пусто никъде няма такова нещо  Close (това малко извън темата, обаче....)

Абе от където и да се изключва, по-добре гледай да е по-мощен, за да може да издърпва качествено, иначе има опасност само да върти, но да дърпа едва-едва  Peace

# 24
  • Мнения: 2 926
Нашата е алуминиева,плъзгаща,страхотно е.Всичко е скрито в гипскартон и тя като се отвори също влиза в гипскартон.

Toва е супер, но при нас точно на тази стена, на която ще се плъзга вратата няма да има карон, щото той допълнително смалява мясттото, а ние така или иначе го нямаме. ИНАче да, това е най-добрият вариант  Wink

То в наши дни всеки ще те посъветва това,което му е изгодно, а не това което трябва де

Ма как изгодно? От където и да го погледнеш, ПВЦ-то е по-скъпо. НИкак да же не ми е изгодно, ама нейсе....


От 7г. сме с алуминиева врата (с огледало) в банята-няма мърдане Peace

Супер. Хубаво е да видя мнение на някой, който толкова дълго е с алуминиева врата в банята  Peace  Hug

Нашият плъзгач ще е от горе и този проблем няма да го има. Но пък се чудя с какво да го скрием  newsm78

за криене: провери дали те устройва-има пластмасови профили(Г-образни) в различни цветове и размери(ползват ги за ьгли по принцип); дано ти свърши работа нещо подобно

Ще пробвам да намеря това, за което говориш. А също ще питам и фирмата, дето ще прави вратата, какво ще препоръчат  Thinking
В смисъл,че за фирмата е по-изгодно защото взима повече парички.

# 25
  • Мнения: 5 622
Аз пък търся вентилатор, който да може да се изключва и от една връвчица, но пусто никъде няма такова нещо  Close (това малко извън темата, обаче....)

Абе от където и да се изключва, по-добре гледай да е по-мощен, за да може да издърпва качествено, иначе има опасност само да върти, но да дърпа едва-едва  Peace

ОК. Някакви конкретни ватове ли трябва да гледам? Щото как да разбера колко е мощен?  newsm78

Лятото правихме ремонт в на баба ми банята и ВЦ-то и за там купихме вентилатори от Бриколаж, но изобщо нямаше голям избор, да не говорим, че нямам представа колко са мощни, нито пък можахме да намерим такъв с връвчица, че да можем да го спираме от там когато искаме...(без да е свързан на отделен ключ)

# 26
  • Мнения: 216
Аз пък търся вентилатор, който да може да се изключва и от една връвчица, но пусто никъде няма такова нещо  Close (това малко извън темата, обаче....)
пак аз Laughing : на направи си сам има цял магазин за подобни вентилатори -мини да погледнеш Peace ...и като ти поставят вратите пусни 1 фото, че аз си мислех за плъзгащи врати на банята и WC-то при нас, ама мъжо се опъва сериозно Joy

# 27
  • Мнения: 5 622
ОК. КАто е готово, ще пусна снимка на вратата(само да не забравя  EmbarassedPeace

Ще видя и за вентилатори на Направи си сам...Дано да има от тези, че ще ни спести прокарването на допълнителни кабелаци...  Praynig

# 28
  • Варна
  • Мнения: 311
Имаме алуминиева врата на банята от 5-6 години. Искам само да кажа, че сега изглежда точно толкова добре, както  и в първия ден като я сложииха. Мокри се в долната част от душа, но плесени, мухали или други такиви бонуси няма. Само от тази варовита вода стъклото става на бели капки  и  има нужда от повечко почистване, но за колко се забърсва една врата.

# 29
  • Мнения: 2 011
Вдругиден ще сменяме дограмата навсякъде вкъщи,от фирмата ни казаха,че е по-добре да е ПВЦ,прозореца в банята също е ПВЦ,от алуминия текат едни реки... Вратата в банята казаха че трябва да е алуминий,явно наистина е по-добрият вариант,а и щом ще е плъзгаща,ПВЦ не е удачно,знам че някои правят такива но провисвали от плъзгача ако е горен.

Общи условия

Активация на акаунт