Дългото чакане след трансфер – тема 107

  • 35 978
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 99
Момичета, ЗЕТ на 5-дневен ембрион (един).
На 12-ти ден ЧХГ 1392
На 14-ти ден ЧХГ 2130 (днес)
Опитвам се да не ми потъват гемиите, но стойността не се е удвоила. Има ли от какво да се притеснявам според вас? На преглед съм чак след една седмица. Мисля в петък пак да пусна ЧХГ.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 11:17 от Дария_90

# 706
  • Мнения: 306
Аз затова пуснах само едно ЧХГ с прогестерон и репродуктивния каза без второ, след 10 дни преглед.
Според мен при Вас всичко е наред, ЧХГ е вече с по-високи стойности и до 72 часа е удвояването и Вие попадете в него:
“ При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа. ”

# 707
  • Мнения: 114
Момичета днес 10 дена след трансфера си имам течение като МЦ като започна от 6- 7 ден без да е спирало като от тогава започнах да слагам и инжекция Пролутекс, а една седмица преди трансфера започнах Утрогестан вагинално, и въпреки всичко си го имах това течение от 6-7 ден. Това нормално ли е според вас ? Първоначално си мислех, че е имплантационно кървене но според мен си е чист МЦ. От днес по препоръчка на доктора спирам и двете лекарства след днешния отрицатлния тест.

# 708
  • гр. София
  • Мнения: 469
Звучи ми точно като да си ти е дошъл МЦ въпреки лекарствата, при някои момичета точно така се случва. При други чак след спиране на лекарствата идва, различно е.
Съжалявам за резултата, пожелавам ти следващият опит да е успешен до финал! Flowers Four Leaf Clover

# 709
  • Мнения: 960
Момичета, ЗЕТ на 5-дневен ембрион (един).
На 12-ти ден ЧХГ 1392
На 14-ти ден ЧХГ 2130 (днес)
Опитвам се да не ми потъват гемиите, но стойността не се е удвоила. Има ли от какво да се притеснявам според вас? На преглед съм чак след една седмица. Мисля в петък пак да пусна ЧХГ.

Няма от какво да се притесняваш

# 710
  • Мнения: 8
Аз спрях лекарствата преди два дни и още не ми е дошло. Всичко продължи месец. Това какъв протокол е? Предполагам къс. Нищо не ми обясни лекарката. Още не съм се видяла с нея след отрицателния тест. Каза ми, че като мине цикъла, тогава да отида отново при нея да говорим и да ме прегледа. Кога може отново да се пробва с пункция на яйцеклетки? По-напред прочетох във форума, че при къс протокол е 3 месеца. Някой има ли опит, който да сподели. Искам да имам някаква сравнителна яснота, за да не се тревожа излишно още n на брой дни.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 339
Help_Is_On_The_Way - Ако не е имало блокираща инжекция на предходен цикъл си е къс протокол. Ще ти дойде до няколко дни. На мен на втори ден ми беше дошло първия път, а втория не изчака спирането на лекарствата.
За нов опит трябва нов стимулация. (Освен ако не е ин витро на естествен цикъл.) Лекар ще каже кога може отново да се стартира процедура според състоянието на организма. Някои хора правят нова стимулация след 3 месеца. Бих изчакала 6 месеца.

Успех! Heart

# 712
  • Мнения: 216
Дами, слагам линк на доста полезен сайт за стойностите на ЧХГ 💐💐💐
Надявам се да Ви е полезен и да се ориентирате бързо на руски език
https://www.kukuzya.ru/ia/hcg

# 713
  • Мнения: 1 491
Това с почивка от 3/6 месеца е съвет по принцип. Не задължително, но е препоръчително.

# 714
  • Мнения: 8
Help_Is_On_The_Way - Ако не е имало блокираща инжекция на предходен цикъл си е къс протокол. Ще ти дойде до няколко дни. На мен на втори ден ми беше дошло първия път, а втория не изчака спирането на лекарствата.
За нов опит трябва нов стимулация. (Освен ако не е ин витро на естествен цикъл.) Лекар ще каже кога може отново да се стартира процедура според състоянието на организма. Някои хора правят нова стимулация след 3 месеца. Бих изчакала 6 месеца.

Успех! Heart


Благодаря за информацията! При мен беше с мои замразени яйцеклетки преди 2 години и нямаше пункция на яйцеклетки преди трансфера на двете ембриончета, а само размразяване и оплождане. Пила само Прогестерон и Естроген 15 дни, но вече накрая така ме цепеше главата, че не се търпеше - с дни, даже нощем ме будеше. Знам за страничните ефекти и ги изпитах, но очаквах много по-тежки. Едно главоболие се трае. Може би организмът дори и при такава реакция и кратък период на стимулация е необходимо да се възстанови от хормоналната терапия.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 339
Аз разбрах, че е имало хормонална стимулация и са ти вадили сега яйцеклетки. Е, значи може 1 цикъл да изчакаш и ако имаш ембриони да действаш или нов ин витро цикъл направо.
А за страничните ефекти от медикаментите - няма как, всеки различно го понася. Ще ти дойде и ще се успокоиш.

# 716
  • Мнения: 28
Здравейте,
И аз се включвам с неуспешен резултат на 13ти ден след трансфер <0.10 mlU/ml. Имам останал Progedex 25 mg 4 ампули, ако на някой му трябват, да ми пише.
Някой може ли да ми каже колко е препоръчително да се изчака преди нов опит? Това ми беше първо инвитро, хормонална стимулация, пункция и тн. и нямам замразени, та трябва да правим всичко отначало.
Съжалявам за отрицателните резултати ... Дано следващите опити да са успешни.

Последна редакция: чт, 19 окт 2023, 13:39 от Irin_A

# 717
  • гр. София
  • Мнения: 469
Съжалявам за отрицателния резултат, дано това е не само първи, но и последен такъв и още на следващия опит да имате успех до пухкав финал! Heart

Най-добре обсъдете с репродуктивния си кога може да започнете нов опит, но щом ще трябва отново стимулация, обичайно препоръката е поне 2-3 месеца почивка.

При мен бяха точно 3 месеца от отрицателен резултат до нов опит, като през това време бях и на противозачатъчни, за да си почиват яйчниците. Отделно използвах това време за подобрения в начина на живот като спорт, здравословно хранене, приемане на добавки, физиотерапия, също и за почивка, не само физическа, но и психическа, постарах се да си изчистя главата и да мисля и за други неща.

# 718
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета,

Днес ми е 6ти ден след трансфер на 5ти ден. Всичко добре, но от вчера имам много силни болки ниско долу посредата, а от днес вече и отляво. Направо не знам как да го опиша-като прорязване.
Вероятно ще звъня на лекаря за консултация, защото се притеснявам какво ще да е това нещо, но има ли някоя с такива симптоми. Не знам колко по скалата от 1-10 да се притеснявам Rolling Eyes

# 719
  • гр. София
  • Мнения: 469
Пиеш ли но шпа?
Леки болки, придърпвания и пробождания е нормално да има, но чак много силни не е желателно.
Консултирай се с репродуктивния възможно най-скоро, но дотогава все пак спокойно (знам, че е трудно) - нищо не е изгубено.
Успех и пиши как се развиват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт