Окосмяване по лицето на дете

  • 2 906
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте!
Момиченцето ми е на 9 години. Брюнетка, средиземнорски тип, силно окосмена по ръцете, краката и над горната устна. Има даже и в горната част на челцето.
От известно време мъхчето над горната устна започна да ѝ създава неудобство. Момичетата в училище я питали защо има мустак, започна да се притеснява и от момчетата.
Има ли някакъв начин за нежно изсветляване, без да ѝ се изгори кожата?
Да, мъничка е още, но започна доста да се вторачва в това и се опасявам да не направи някоя глупост.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 099
Недейте с кислородна вода и прочие, защото става по- голям ужас.
Малка не малка, по- добре на козметик за коло маска, отколкото травма, която ще я следва до гимназия.

# 2
  • Мнения: 1 302
Кислородната вода ми вършеше работа за това като бях малка. Мажех и след това стоях на слънце. Отнема известно време да се изсветлят космите, но после лесно се поддържа и стоят като русичко мъхче, не се забелязват много.

Майка ми ме беше водила на лазер, но казаха, че от това може да се влоши и да се върна като мина пубертета.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 099
В нейния случай ще станат оранжеви - още по- зле

# 4
  • Мнения: 1 302
Моите бяха доста тъмни и не станаха оранжеви от кислородната вода, руси стояха. За тогава вършеше работа, вече като станах по-голяма се забелязваха повече и започнах да ги махам с лазер.

# 5
  • Мнения: 1 112
по добре я закарайте да и махнат космите над горната устна или с лентички , отколкото да правите изсветлявания и глупости.

# 6
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Има обезцветяващ крем на Lycia. Дъщеря ми го ползваше като беше по-малка.

# 7
  • Мнения: 521
По- добре я заведете на козметик, за да й махнат космите, от колкото да си правите експерименти.

# 8
  • Мнения: 1 915
Вземете лентички за мустак и ги махнете или вземете крем и махнете космите , докато не поотрасне още малко .

# 9
  • Мнения: 170
Има обезцветяващ крем на Lycia. Дъщеря ми го ползваше като беше по-малка.

За жалост спряха производството и никъде няма налични. Продават алтернатива на Acorelle.

По темата - от дете имам доста окосмяване, препоръчвам професионален козметик.

# 10
  • Melmak
  • Мнения: 2 984
Потърсете добра козметичка. Обезцветяването с кислородна вода не помага. Имах колежка с почти рус мустак. Е.. виждаше се. От всички.

# 11
  • Мнения: 1 163
Заведете я на лазерна епилация за окосмяването над горната устна. Не боли - охлаждат с накрайника и самата процедура е много бърза и трайна. Ще ви трябват няколко посещения до пълното елиминиране на космите.
Аз бях окосмена като тийн и това ми създаде много комплекси. Не позволявайте това да се случи и с вашето дете. Малка, не малка, природата е неумолима. Живеем в 21-ви век - грехота е да не се възползваме от технологиите!

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 2 984
Лазерната епилация не се препоръчва за деца. Вероятно в много салони ще откажат.

С една кола маска нищо няма да й стане. Не само на горната устна, а и на тялото. Разбирам я авторката, аз бях като дъщеря й на нейните години. На 9 вече имах сериозно окосмяване по тялото, макар да не съм брюнетка, а доста светла. Но космите си бяха сериозни, малко след това имах и мц, нямаше какво да се отлага с това обезкосмяване.

# 13
  • Мнения: 2 048
Намерете място където ги премахват с конец.Бързо и трайно, малко боли но се свиква.

# 14
  • Мнения: 277
Заведете детето на кола маска.
Малка-не малка, подигравките в училище ще нанесат много по -голяма вреда от епилацията.

Общи условия

Активация на акаунт