Нов телефон, но откъде?

  • 2 996
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,
Обмислям покупката на нов телефон. За момента съм с Xiaomi Mi Note 10 Lite. Като нов телефон съм се спряла на няколко модела:
1. По-нов xiaomi, например 13ка
2. Samsung galaxy a54
3. iPhone 14 чиста версия или евентуално да изчакам да излезе 15-ка
Тук се появява проблема, а именно това, че не знам от къде да купя телефона (другият по-главен е, че не знам кой да бъде :Д )
Разглеждам предимно в емаг, но там има устройства, предлагани от външни магазини, като buybest и подобни, но не знам надеждни ли са. Тези дни като реклама ми излезе някакъв сайт simovgroup- сайт на физически магазина айфони във Велико Търново, където според написаното се предлагат и нови (дори неразпечатани) телефони.
Та, да си дойдем на въпроса...  Кой магазин/сайт бихте препоръчали за покупка на телефон от гледна точка на коректност с гаранция и тн :Д
Извинявам се за дългия пост и ви благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 20 окт 2023, 09:46 от Рaдост

# 1
# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Техномаркет/Технополис. Иначе имам телефони от Buybest, които си работят без проблеми, но май трудно признават гаранциите и има недоволни клиенти.

# 3
  • Мнения: 24
Благодаря Ви!
А кой модел бихте избрали от горепосочените?

# 4
  • Мнения: 2 902
От моя опит за гаранционно обслужване най-добре е от Емаг, но предлаган от тях, а не само чрез тяхната платформа.

Тия телефони са в три тотално различни ценови класа.

# 5
  • Мнения: 12 018
Предпочитам от физически магазин, в който мога да сключа и застраховка на устройството - изтърване, намокряне.

# 6
  • Мнения: 24
От моя опит за гаранционно обслужване най-добре е от Емаг, но предлаган от тях, а не само чрез тяхната платформа.

Тия телефони са в три тотално различни ценови класа.

Да, наясно съм за ценовите класове, но съм била с айфон, работят бързо, не забиват, доволна бях. Самсунгите последно време доста дръпнаха напред, също не е лош модел. Xiaomi-то 13 lite визирах, който е горе-долу в ценовия клас на самсунга :Д
Благодаря на всички за бързите отговори!

# 7
  • Мнения: 2 902
Аз от Xiaomi не съм доволен. Софтуерът им никога не е довършен и има разни дребни дразнещи бъгове, които ми късат нервите. Иначе като хардуер са добри за цената си. Но аз бих избрал Самсунг или бих разгледал Моторола и те предлагат доста добро качество за цената си, въпреки, че от няколко години и те са китайска марка.
Аз обаче не съм фен на Епъл, при тяхните продукти е въпрос на религия, а не на трезва мисъл.

Последна редакция: пт, 04 авг 2023, 14:46 от bboiko

# 8
  • Мнения: 170
Аз бях голям фен на Xiaomi, имах Note 4 после 7, 10, 11 Pro и това беше последно, няма да повторя.
За сходни пари (Iphone 14) си вземи Samsung S23 или S23 +

# 9
  • Мнения: 794
Аз от Xiaomi не съм доволен. Софтуерът им никога не е довършен и има разни дребни дразнещи бъгове, които ми късат нервите. Иначе като хардуер са добри за цената си. Но аз бих избрал Самсунг или бих разгледал Моторола и те предлагат доста добро качество за цената си, въпреки, че от няколко години и те са китайска марка.
Аз обаче не съм фен на Епъл, при тяхните продукти е въпрос на религия, а не на трезва мисъл.
Не се заяждам, но ми е интересно какво имате предвид, че Епъл е въпрос на религия? Имах iPhone, който използвах 4 години, до последно беше като нов, с изключение на батерията. Смених го просто, защото остаря моделът, сега отново съм с iPhone и отново съм безкрайно доволна.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
За момента основно като мяхто бих казала и аз Технополис или Техномаркет, но си признавам че се включвам и аз защото ми е интересно какво впечатление вие е направило различните марки

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не се заяждам, но ми е интересно какво имате предвид, че Епъл е въпрос на религия?
При някои може би е, но не е задължително. Аз минах на Епъл, защото единствено те предлагаха телефон, който отговаряше на моите критерии, а те не са никак много, нито кой знае какви, но за мен бяха съществени Laughing. Чак пък религия за един телефон...

# 12
  • Мнения: 24
А какво ви е мнението за флип.бг и swipe.bg?

# 13
  • Мнения: 1 457
А какво ви е мнението за флип.бг и swipe.bg?

Flip.bg са ок, те са собственост на Емаг и няма проблеми с тях. Имам един продаден телефон към тях и един закупен. Купеният беше с качество "като нов" и наистина нямаше никакви следи от ползване. Но пък не ми допадна като модел и го върнах - никакви проблеми с връщането.

# 14
  • Мнения: 2 902
Не се заяждам, но ми е интересно какво имате предвид, че Епъл е въпрос на религия? Имах iPhone, който използвах 4 години, до последно беше като нов, с изключение на батерията. Смених го просто, защото остаря моделът, сега отново съм с iPhone и отново съм безкрайно доволна.
За всеки продукт на Епъл може да се намери алтернатива с по-добри характеристики и по-ниска цена, която освен това ще работи еднакво добре с продукти от всякакви други марки, а няма да си принуден да купуваш само същата марка. От технологичните компании Епъл са и тази с най-нелоялни търговски практики, сред най-злоупотребяващите с лични данни и т.н., което ощетява потребителите.
Та избора на техни продукти е напълно нелогичен и се основава на някакви ирационални предпочитания. Освен това бях гледал проучвания, че процента техните продукти, които се купуват на изплащане от хора, които иначе не могат да си го позволят, е много по-висок от този на всяка друга марка. Разбирам да им харесваш дизайна (които не е променян от поне десетилетие) или качеството на изработка, което е добро наистина. Ама когато нещо масово се купува от хора, които не могат да си го позволят, по ирационални причини, то това си е направо религия.

А ако разбереш и Джобс какви пе**растки и в буквален, и в преносен смисъл, политики спрямо работниците е въвел и как си е сформирал екип от биячи, които да тормозят настоящи и бивши служители, не виждам как нормален човек би им бил фен.

Ето ти едно примерно видео, говорещо за част от известните случаи. Има много други ако се разровиш:

Общи условия

Активация на акаунт