Правят ли ви напук вашите 2 годишни деца ?

  • 5 528
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Мойто още няма 2 годинки, но е такъв ужасен инат ...., знае че ще яде бой и продължава да пипа, където не трябва. И в същото време ме гледа в очите.
Нервички не ми останаха  Close

# 16
  • Мнения: 192
Моят син е на 2г и 3м.  и също преживяваме "terrible twos"  Много кофти възраст, защото децата са физически развити, но не могат да комуникират на нивото, на което е физическото им развитие и изпадат в tantrums. Честите промени също могат да влошат нещата.  Ако често сменят детски градини, бейбиситъри, или пък дневния си режим.

Моят син сутрин се тръшка, ако не го взема и гушна веднага щом стане от сън.  С голямото си дете, много се впрягах и ми беше много тежко в този период.  Но после прочетох по книги, че трябва да оставиш децата да се успокоят (може да отнеме и 1/2 ч.) и в никакъв случай да не ги биеш или викаш по тях.  В никакъв случай не допускай да се изнервяш, напротив знай че си модел за поведение на детето си и този период ще отшуми рано или късно.

 

# 17
  • Мнения: 58
Моята пък е на 2 и не прави така. Случва се да започне да върши нещо което знае че не трябва-тя си повтаря"не така" и го прави. Това за мен е знак че иска внимание, зарязвам всичко и играя с нея. Това е . Често къщата е разхвърлена, чиниите наполовина измити, но това не ме притеснява. Всеки ден играя с нея.

# 18
  • Мнения: 7 430
Да, и той ходи на ясла - напоследък за всяко нещо се тръшка и най ме е яд като си блъска главата в земята или стената Tired
Оставям го и не му обръщам внимание - а ако ме замери с нещо или подобно, бива наказан в другата стая.
Гледам да не удрям....ама таткото как опъва ушите ooooh!

Дано скоро отмине този период, че понякога нерви не ми остават Sad

# 19
  • Мнения: 2 220
Сина ми е на година и половина, но вече отлично знае как да прави напук. През игрите (да бяга още по-надалеч като тръгна след него) до гледането в очите и правенето на нещо, за което 100 пъти съм казала не. Беше забравил да удря, от няколко дни пак се сети нещо като не му харесва да ме цапва с ръчичка. Но днес като посегна към мен и се удари в бюрото и беше много интересен - изумен и малко нещастен. Нямаше нужда да се намесвам  Grinning Като цяло е голям инат, но всичко го прави по-скоро на майтап и само се хили и се надявам да го израсте скоро.

# 20
  • Мнения: 1 391
нон стоп напоследък... явно се доказва пред света! амаааа хммм, ще види къде зимуват раците  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 1 391
До такава степен прави напук понякога, като се заинати, че като се размрънка или разреве за нещо и аз й казвам, реви - по силно, реви си щом искаш - и тя от яд спира и казва, няма да рева - напук на мен  Mr. Green
Засега работи - казвам й  мрънкай, реви, тръшкай се и тя се опитва да противодейства като млъква и става послушна....
майтапи  Mr. Green Shocked Laughing

# 22
  • Мнения: 6 206
На мен много ми прави напук, не само на мен, прави се, че не чува като му се говори и не му изнася.
Но като стана въпрос за ясла:
1. Научил е думата "пич" и подвиква "ей, пич"
2. Днес ме направи разногледа с нова игра
мамо, седни аз съм фризьор /при положение, че никога не е ходил с мен на фризьор, няма коса за подстригване, така че и той не е редовен клиент/, но взе две четки и започна да ме реши
Върхът на сладоледа беше, когато след две минути каза
"чакай да си изпуша една цигарка да си почина малко" Shocked
При положение, че никой освен мен не пуши в семейството, а аз не пуша пред него
и продължи
"чудна цигарка"
след което се върна към фризьорството, а аз като ударена с мокър парцал
Чудя се да се смея ли да плача ли?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
На мен много ми прави напук, не само на мен, прави се, че не чува като му се говори и не му изнася.
Но като стана въпрос за ясла:
1. Научил е думата "пич" и подвиква "ей, пич"
2. Днес ме направи разногледа с нова игра
мамо, седни аз съм фризьор /при положение, че никога не е ходил с мен на фризьор, няма коса за подстригване, така че и той не е редовен клиент/, но взе две четки и започна да ме реши
Върхът на сладоледа беше, когато след две минути каза
"чакай да си изпуша една цигарка да си почина малко" Shocked
При положение, че никой освен мен не пуши в семейството, а аз не пуша пред него
и продължи
"чудна цигарка"
след което се върна към фризьорството, а аз като ударена с мокър парцал
Чудя се да се смея ли да плача ли?
hahaha hahaha hahaha
Каспър, аз се посмях, ама не знам за смях ли е  newsm78  bouquet
по темата: моят синковецът е сравнително сговорчив  Hug
тръшка се само като го вадя от ваната след вечерното къпане  Crossing Arms,ама аз си знам и не се впрягам  NaughtyБаламосвам го с нещо (обикновено гледаме ники Кънчев, а Влади му е страшен фен  Crazy)
Аз съм го плесвала по дупето 3-4 пъти досега,много се обижда, но още повече се обижда като го погледна"страшно" в очите  Shocked
Ама, все още подлежи на уговорки, подкупи, пък и аз не му противореча много- много, не се налага  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 790
Ами моето още не е две годишно, но като чета прави почти всички описани от вас неща - инатене, крещене, тръшкане и т.н. А напоследък е станала ужасна когато излизаме на вън. В момента в който я пусна да щъка, та веднага хуква към калта, кофите или някъде където знае че не трябва да ходи. Когато отида да и обясня че там не се ходи, започва да се дърпа, ако настоявам - започва да крещи и се прибираме обикновенно с писъци.Нищо не помага, затваря си очите и пищи колкото може, а тя има доста силен глас.  Tired Добре че градинката е точно до нашия блок. От скоро започна и да посяга. Вчера ме плесна през лицето, аз и казвам - Мама я боли така, не прави повече така, тя точно обратното. Като я плесна по дупата, веднага започва да пиши, не толкова от болка, колкото от обида. Направо изпадам в ужас как ще тръгне на ясла от пролетта. Кажете как да излизаме на разходка без да опишим квартала. Приемам всякакви съвети. Confused

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И моя син от скоро стана такъв. Може би защото скоро ще стане на 2 и започва кризата или по скоро детския пубертет. Не му позволявам да ни посяга, веднага го удряме през ръката и много сериозно му обясняваме, че не се удря. И затова рядко се отпуска да посегне да одари. Не му позволяваме и да ни казва да се махаме. В повечето случаи го оставям да се тръшка и той като види, че не му се обръща внимание се отказва, но понякога е трудно, доста е изнервящо. Прави на пук разбира се, направо побеснявам. Карам се, но както каза и ти никакъв ефект дори не ме слуша. Това още повече ме изнервя. А не ходи на ясла. До скоро беше съкровище, сравнително слушкаше, но напоследък не се трае (само като спи слуша  Twisted Evil ).

# 26
  • Мнения: 1 446
Кризата започна от 1г.8м. и сега е в апогея си. Блъскане на главта където свари , скубане на  косата , хапане на нещо независимо от материала и удряне на родителите с ръци , пръчки или играчки.
Тръбва , ти сама си го казал много търпение и това , което си обещала че ще направиш на всяка цена да го изпълняваш.
Всичко ще мине , рано или късно. А колко по - сериозни неща ни предстоят!?

# 27
  • Мнения: 86
Прави и още как, но мисля, че е нормално за повечето деца. Винаги когато не е неговата казва " Мама лока" и  "Ники тиде зина купи нова мама и тати". В повечето случай, когато му се караш спира да ни говори и само прави бебя след беля.

# 28
  • Мнения: 5 362
Не сме на 2,но се записвам и аз Wink
Прави и още как.Особено като не стане нещо по нейната.

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Правеше, разбира се - явно през такъв период минават всички деца Grinning. Но сега май го преминахме периода на тоталното отрицание, не че от време на време пак не се пробва Mr. Green....но определено не е както преди.

Общи условия

Активация на акаунт