Хитринки за всякакъв случай - 36

  • 37 910
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 475
Сложете таквата върху котлоните, напълнете малко вода, веро, сода бикарбонат, обезмаслител и пуснете котлоните. Внимавайте да те изтече течността. Оставете да се охлади тавата и после пробвайте да я измиете.

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Току що разказах играта на тавата от печката. Пекох чушки в нея и сега няма измиване. Някакви идеи имате ли?
Накисни я с веро и остави няколко часа, после пробвай с разни препарати, има едни за фурни.

# 17
  • Мнения: 12 180
Привет, с какво мога да почистя петна от силикон върху термоплот. Не става с циф.
С шпатула за стъклокерамика да пробваш механично?
Или по-добре със специализиран препарат

# 18
  • София
  • Мнения: 2 240
Много благодаря. С шпатула не може, защото има лек релеф. Ще търся препарат.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 579
Пробвай с пяна за фурна, според мен.

# 20
  • Мнения: 575
Току що разказах играта на тавата от печката. Пекох чушки в нея и сега няма измиване. Някакви идеи имате ли?
Аз само така пека чушки, намазвам тавата с препарат за загорели мазнини и всичко пада само.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 951
Forte за фурни. Всичко ще изчезне.

# 22
  • Мнения: 2 351
Или Медикс за загорели съдове. Аз чистя с него тавата. Става като нова.

# 23
  • Мнения: 4 351
Току що разказах играта на тавата от печката. Пекох чушки в нея и сега няма измиване. Някакви идеи имате ли?
моята е оправих с онези дозички за съдомиялна ( не се сещам името им точно), марката беше май Сомат, но това беше последният път. Предният път беше друга и пак свърши работа. Много "обичам" да забравям хартията за печене... 🙄

Колкото до ампулата за кучета срещу бълхи и кърлежи - беше нещо си Комбо - ветеринаря ми го продаде с думите че е по-евтино и също толкова ефективно. И се оказа прав. Но името му не се сещам.

Моите мушички от влажна пръст са съвсем друг вид. Не като винените, но определено нямат такива дълги крачка... Ще пробвам с канелата да видим дали ще има ефект.

# 24
  • Мнения: 414
Току що разказах играта на тавата от печката. Пекох чушки в нея и сега няма измиване. Някакви идеи имате ли?
моята е оправих с онези дозички за съдомиялна ( не се сещам името им точно), марката беше май Сомат, но това беше последният път. Предният път беше друга и пак свърши работа. Много "обичам" да забравям хартията за печене... 🙄

Колкото до ампулата за кучета срещу бълхи и кърлежи - беше нещо си Комбо - ветеринаря ми го продаде с думите че е по-евтино и също толкова ефективно. И се оказа прав. Но името му не се сещам.

Моите мушички от влажна пръст са съвсем друг вид. Не като винените, но определено нямат такива дълги крачка... Ще пробвам с канелата да видим дали ще има ефект.
Ми забравям. Все пак съм блондинка Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 276
Момичета, имам питане.
С какъв препарат да изпера едно мъничко килимче, от тези за пред входната врата или терасата?
То е тип "мокет" и се чудя,   дали може с обикновен гел/ прах за пране или трябва някой препарат за килими.

# 26
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
може и с обикновен прах за пране.

# 27
  • Мнения: 4 736
С всичко изредено може , като с топла вода се получава по- добре.
Аз вчера в пералнята изпрах килимчето от банята( рошаво с мека гумирана повърхност отдолу) с гел за пране на кратка програма- идеално се получи.

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 700
Току що разказах играта на тавата от печката. Пекох чушки в нея и сега няма измиване. Някакви идеи имате ли?

Има един препарат "Зебра", но е много агресивен. Задължително с ръкавици! Чистила съм с него, но 2-3 пъти трябва. Намазваш, стои, измиваш и пак и пак!

# 29
  • Мнения: 937

Колкото до ампулата за кучета срещу бълхи и кърлежи - беше нещо си Комбо - ветеринаря ми го продаде с думите че е по-евтино и също толкова ефективно. И се оказа прав. Но името му не се сещам.

това?

Общи условия

Активация на акаунт