Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 978
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 85
Момичета,

По въпроса с декларациите,преди да Ви прочета, главата на семейството го прочел в самото упътване, че се прави от доброволци ако ти е нисък дохода и простичка декларацията, в крайна сметка ще си я прави той, счетоводител е, да се мъчи Laughing за възникнали грешки ще се обръща към себе си Laughing Благодаря ви за разясненията!

Съчуствам на бременните съфорумки за проблемите със съня, аз още ги имам с будене по 5-6пъти на нощ Rolling Eyes.

Писанка, голям кураж ми даде, като прочетох че Ивет се чувства добре в детската градина, направих ударно звънене по Day Care центровете /което отлагам от доста време/, места няма,аз и не очаквах да има де, но за към есента ще се отворят Laughing, най-високата цена беше 45 на ден. Успех в намирането на работа сега, в каква сфера търсиш?
Дензъл, радвам се че ще имаш помощ скоро, мисля си че ако не беше майка ми до мен в първите месеци, нямаше да се справя  Simple Smile

Приятна вечер на всички  bouquet

# 226
  • Мнения: 398
Писанка, какво да ти кажа - наистина за всяка майка в началото е много кофти. Аз я въведох поетапно в рамките на около 10 дни- първо по 1 час сутрин, после по 2 и 3 часа. Един ден учителката ми се обади на обяд и каза, че тя се забавлява добре и да я оставя за цял ден. Аз я взех още в 3 и половина следобяд - нямах търпение. Първо имаше проблем със спането на обяд, слагаха я в паркче и тя много ревеше. Но на 2-та седмица с учителката решихме да спи при големите деца - на матраче - и сега е така. Плаченето сутрин също поетапно спря, но например сега след Коледа - когато си беше 2 седмици вкъщи - плака, че я оставям. Веднага беше загубила рутината. Но вече определено свикна - още след 2-рия месец може да се каже - напълно. А напоследък като я взимаме - не иска да си ходи #Crazy и я гоним с якето и ботушите из градината. Но май Ивет се справя още по-добре - така че нямай грижи.

Пчеличка, прати и на мен това съобщение за каненето на родител, благодаря предварително.

SweetyP, жалко за опита ти с тази фирма, дадох я просто като друг вариант за решение на въпроса, но както навсякъде човек не знае на какъв специалист ще попадне.

МамоМаша, мъжът  ти ще се справи, щом е счетоводител.

# 227
  • Canada
  • Мнения: 272
Хайде и аз да подкрепя малко майките които се замислят за детска градина. Нашето юначе вече ходи четвърти ден и мисля че се чувства много добре. Въобще не е плакал, даже веднага събува ботушите като влезе и тича да играе. Аз имах много големи притеснения в началото, но се радвам че не са били основателни...
Иначе аз го въведох бързо, бързо. Първия ден 3 часа, втория - 4, 30 часа и вече е по цял ден. Може би помага и това че е доста общителен и обича децата, но и малко по-голям и ме разбира като обяснявам.
Иначе вчера и той си е поплакал, като разбрал че трябва да се спи, ама и в къщи е така, хич не иска да ляга, винаги сме с хиляди уговорки..
Бърза адаптация на всички малки сладурчета на градинките ви желая! Hug Hug Hug

# 228
  • Мнения: 563
Дензъл, виждам отговорили са ти вече за поканите, аз все съм 100 години след маймуните Rolling Eyes
И аз днес изпращам покана до БГ, ще видим дали ще са две седмици от консулството или повече. Овен това Т4'с не са дошли още и се надявам да минем с миналогодишните + писма от работата с точните цифри на годишните ни доходи, дано не ни направят проблем. Ще пиша като имаме резултат Simple Smile

Поздрави на всички и приятен уикенд!

# 229
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
denzul момичетата са ти написали за документите - само ще добавя че вместо Т4 можеш да пратиш и два последни фиша от заплати - въобще всякакъв документ за доход върши работа - ако искат още нещо те ще питат - иначе спазват 2-седмичния срок, но може да изискат още документи, ако си решат и с това да удължат срока.
mamamasha и аз мисля, че ако няма нещо по-завързано в доходите или разходите ви мъж ти ще се справи. Само да чете подробно указанията и ако има въпроси да пита - насреща съм Simple Smile - не съм разглеждала тазгодишните указания, но обичайно има телефон, на който да се обадиш, ако имаш въпроси за попълването, така че и това е вариант. Това с доброволците е меко казано нож с две остриета - в някои случаи смятам че е по-добре сам да си попълниш декларацията - иначе си като опитно зайче за разни сладури дето тепърва се учат - има някакъв помощник-консултант ама за да ги консултира човека трябва да го питат нещо, а те не знаят дори какво да питат - има изключения, но основната маса са много зле.

# 230
  • Мнения: 85
Само да чете подробно указанията и ако има въпроси да пита - насреща съм Simple Smile
Шеметке, той мъжът ми само това чакаше Laughing, веднага му възникна въпрос Laughing
Трябва ли да се попълва Line305 в Tax Return когато имаш дете под 18г.?
Мерси предварително Heart Eyes Надявам се, че натам ще се оправи  Laughing

# 231
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, имам въпрос - какъв интернет ползвате (скорост, фирма, цена Wink ). Искаме да сменим с по-високоскоростен, та затова питам. Един приятел сега проучвал някаква фирма Аcanac, чували ли сте ги?

Мерси.Simple Smile

# 232
  • Мнения: 398
[[/quote]
Шеметке, той мъжът ми само това чакаше Laughing, веднага му възникна въпрос Laughing
Трябва ли да се попълва Line305 в Tax Return когато имаш дете под 18г.?
Мерси предварително Heart Eyes Надявам се, че натам ще се оправи  Laughing
[/quote]

Шеметче, доколкото разбирам пита за така наречените eligible dependent. На тази линия се разписваш, ако си разведен, вдовец, сам и т. н., но живееш с дете под 18 години. Тоест вие като женени с деца - имаше такъв филм - не би трябвало да попълвате тази линия.

# 233
  • Мнения: 327
Наде,,
 ние сме с  s 3web i sme много доволни - 30 САД на месец и 10 Mbps скорост.  Гаргамелчо мисля, че използва Аканак.

# 234
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ей ме и мен на хоризонта Grinning. Нямам време да пиша, но ви чета редовно. Другата седмица обаче монитора ми ще влезе в кашон, а бюрото разглобено, така че ще зачезна за неопределено време (предполагам до края на месеца, когато вече ще сме изцяло пренесени и подредени).
Калида и Силвия Алексис, по спомен ме бяхте питали за жилището. Купихме (силно казано, защото доста време ще е собственост на банката Wink ) апартамент в самия център на Мисисага, 94 кв.м., с 2 спални, но с възможност да стане с три (има "ден" и голям килер до него, като се махне междинната стена става чудесна стая). Сградата е в много добро състояние, макар и 25 годишна, с всички екстри като басейн, зали за тенис на маса, билярд, сауна, джим, тенис корт и т.н. Това, което много ми харесва е, че има постоянна охрана и никой не може да припари до апартаментите, без разрешението на този, при който иска да отиде.

Момичета, имам въпрос - какъв интернет ползвате (скорост, фирма, цена Wink ). Искаме да сменим с по-високоскоростен, та затова питам. Един приятел сега проучвал някаква фирма Аcanac, чували ли сте ги?
Мерси.Simple Smile
"ADSL, www.mycybernet.net (Bell Sympatico reseller), 5Mbps unlimited"
Наде, аз не съм в час, та питах мъжа ми и той ми каза горното. Много сме доволни.
Силви, мисля, че с мъжът ти сте взели правилното решение.
Дюн, радвам се, че съм била полезна Grinning
И в този ред на мисли, момичета, не знам дали сте видяли, но Дивияна е пуснала библиотеката на форума. Мисля, че повечето от вас могат да помогнат с много, ако драснат по някой ред от личен опит за:
- Бременност и раждане - в различните провинции има много разлики (курсове, изследвания). Споделете опита си, ще е много полезен, сигурна съм.
- Проблемна бременност - знам, че е трудно да се говори на тази тема, но тук всяка информация би била безценна.
- Отпуск по майчинство + получаване и размер на детските
- Кърмене и захранване
- Детска градина - търсене, необходими документи за записване, адаптация на детето.
Това се сещам за момента, но би могло да се допълнят още неща. Аз за съжаление вече нямам с какво да помогна, освен да предоставя това, което писах за bgcanada (все пак си е мое писание и мога да го помествам където поискам). Вече говорих с Роси и тя каза, че ще понапише нещичко, Суити също ще се включи. Може да се пише тук в темата, а после всички постинги да се копират в отделна тема за Канада и да се даде линк в библиотеката. Мисля, че идеята е добра и си струва да се осъществи.

# 235
  • Мнения: 919
Добро утро канадки Laughing
Само се включвам за интернета. Да, ние сме с Аканак и за сега сме доволни. Препоръчахме сестра ми и и дадоха 1 месец безплатно, така че някой ако иска да се обади. Също така сме с IP телефон от тях, също супер доволни, но май им увеличиха цените. Peace Ние нямаме нормален телефон обаче и затова ни чарджват 10 долара отгоре за линията.

Снежи, Честито ви ново жилище!

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 16:12 от Гаргамелчо

# 236
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Много мерси за инфото. Hug

Гаргамелчо, заплюхме си го и ние Аканак. Су сега аплайва по интернет и ще чака да му се обадят. Това с безплатния месец не го разбрах - като препоръчаш някой ти дават 1 месец безплатно ли или какво newsm78? Я кажи как е качеството когато гледате телевизия през интернет? Нашия много накъсваше програмите и затова се навихме да го сменим.

Имам още един въпрос - днес си купихме блендер, но тъй като ние сме от семействата, без много ел. уреди (само с машина за хляб, ако трябва да съм точна), та сега не знам какво да правя с него и как. Embarassed Май само за сокове мога да се сетя. Embarassed Приемам съвети.  chef

# 237
  • Мнения: 919
Наде, ами уж трябваше на нас да дадът 1 месец фри ама дадоха на нея в крайна сметка Laughing
За блендера.. ами сега се сещам само сок от диня. Лед на кубчета, парченца диня... става превъзходно за лятото Peace

За телевизията по интернет, гледам си я без проблем, рядко ми накъсва, най-вече когато Николай тегли филми. Иначе имаме и два IP телефона които си работят без проблем през повечето време. Чесно казано през роджърс май беше по-добре, но пък това е по-евтино и не те ограничава по колко и от къде да теглиш.
Питах милото, каза че тегли с 400kb/s и да сте потърсили офертата им за 20$ на месец!

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 03:30 от Гаргамелчо

# 238
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Трябва ли да се попълва Line305 в Tax Return когато имаш дете под 18г.?
Попълва се или линия 303 или линия 305 (само една от двете - като условието за да пишеш сума в 305 е да си сам с дете - неомъжен/неоженен вдовец/а разведен/а). Във вашия случай има право само на линия 303.
Една от масовите грешки като си попълваш сам декларацията е приложение К на провинциалната - просто много хора пропускат да го попълнят.
По въпроса с библиотеката мога да напиша за майчинските в Квебек - новата програма, но видях че темата в библиотеката е заключена - нова тема ли да пускам или да го пращам като го напиша на Дивиана?

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 17:55 от shemet_neveroiaten

# 239
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Да се похваля, партито мина страхотно. Чак не мога да повярвам, притеснявах се дали ще се справим с мъжа ми, но се разбра че сме като един малък кетъринг:)

Общи условия

Активация на акаунт