Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 969
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Пупонка, нищо по-специално нямам предвид. Просто исках да правя на Дени грис за следобедна закуска отвреме-навреме, пък не го намирах. Ама ми стана ясно защо. Wink Мерси момичета. Hug

# 256
  • Мнения: 327
Кивито,
при фетална морфология установява дали всички органи и крайници на бебето са на място (поне на мен така ми обясни лекарката)

# 257
  • Мнения: 449
Каролина,какво е фетална морфология и как проти4а изследването.

Прави се в 19-20 седм., защото тогава всички органи на бебето вече са развити с изключение на белия дроб. Много подробно се оглеждат всички органи за някакви аномалии, гледат се камерите на сърцето, броят се пръстчетата на ръцете и краката, оглежда се плацентата, може да се види и пола. Продължава около 1 час, но лошото е, че по време на изследването не ти дават никаква информация освен за пола, но дори и това не на всеки го казват. По-късно гинеколога ти те информира за резултата.

Titina, ама вие верно голямо парти сте направили. А като се сетя и колко хора бяхте поканили... ooooh! Я кажи сега колко дена и колко нощи готвихте тези промишлени количества?

# 258
  • Мнения: 210
Каролина благодаря ти за подробното описание,незнаех 4е се казва фетална морфология. Гледат те с една дума с триизмерен видеозон, аз така го знам от БГ/с такьв гледаха Кими когато бях бременна в 5-6 месец,по собствено желание отидах в София да ме видят на такьв видеозон/.Доколкото знам в БГ когато аз бях там имаше само може би 3-4 триизмерни видеозона в цялата страна.

# 259
  • Мнения: 449
kivito, за съжаление не е триизмерен видеозона, а съвсем обикновен. Ако искаш да те видят на триизмерен трябва да си платиш около 150 долара в някой частен кабинет.

# 260
  • Мнения: 319
kivito, мен в 19г.с. ме гледаха на нормален ехограф, не на 3D. За 3D видях оферта на една частна клиника, но ставаше въпрос за периода от 32-ра до 36-та г.с. (дано не бъркам, но беше нещо такова) и струваше 150$. Аз не съм ходила, защото от брошурките разбрах, че това 3D е просто, за да достави кеф на родителите. И аз да кажа, че за синдром на Даун изследванията се правят между 11-та и 14-та г.с., Тогава били най-точни резултатите, защото освен кръвните изследвания, се измерва на ехографа една костичка на нослето, и някакво разстояние на гърба (не знам точно дали дебелина на кожата или разстояние от кожата до гръбначния стълб). Според тези измервания още на място ми казаха че няма за какво да се притеснявам, а кръвните изследвания просто доуточнявали процента на вероятност за наличие на синдром на Даун и други хромозомни изменения.
Сега в Бг даже имало 4D ехографи, но честно казано според мен това са пак 3D, само за по-голяма реклама са променили името. Защото ако един 3D показва повърхността на кожата, какво ще показва 4D-то newsm78

# 261
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Poupon, това беше партито за моето пристигане, пак и в къщи мъжа ми никога не е правил партита.Честно казано аз и в БГ като правя парти се подготвям така

Каролина- на партито имаше около 30 човека възрастни и мисля около 6 деца,отне ми 2 дни, защото държа салатите да са нарязани на еднакви кубчета/всеки луд с номера си/, в БГ за тази цел си имам специален уред, но тук не бях го открила още,вчера го видях в Winners-a и юе си го взема, а и едни панирани чушки имаше, такива малки, джалапино, пекох ги на вентилатор във фурната и стават перфектни.А и като имаш добри уреди в кухнята всичко става бързо и лесно

# 262
  • Мнения: 210
В голяма 4уденка ме поставихте с тези видеозони newsm78
 
Зна4и този който казвате 4е е обикновен все пак не е толкова обикновен,защото с такьв/обикновен/ немогат да се видят вси4ки органи така подробно пьк камоли и камерите на сьрцето или други още по маки подробности.Гледали са ме в БГ и на двата,затова си мисля 4е тукашните обикновенни както казвате,са по сьвьршенни.Добе тогава ами 3Д какво пове4е може да покаже от другият/обикновен/
Моля за разяснение,ако е вьзможно.

# 263
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kivito видеозона е нормален, но с много добри явно показатели, защото всичко се вижда - измерва се нухална гънка - трябва да е под 2,7 мм размера и отделно се проверява за наличие на назална кост /бъдещото носле/ - но наличието на назалната кост не е категоричен показател за синдрома на Даун само спомага за взимане на решение относно рисковия фактор.

# 264
  • Мнения: 449
kivito, аз не съм ходила на триизмерен ехограф за да ти кажа каква е разликата, но съм виждала снимки направени с такъв. Ами че то направо му се вижда физиономията на бебето и знаеш как изглежда още преди да се е родило. Ти нали казваш, че си ходила в Бг на такъв. Какво повече видя?

Titina, ти явно си изтънчен кулинар щом държиш на еднаквите кубченца в салатата. Предполагам, че гостите ти са останали много доволни.

Момичета, гледам че другите чужбински мами (по държави) са си украсили на първа страничка темите. Предлагам и ние да си направим нещо подобно със списък по пронвинции. Съгласни ли сте?

# 265
  • Мнения: 210
Това което ти обясни 4е се вижда с обикновен, сьрце,камери,прьс4етата на краката и рьцете,лицето на бебето се вижда наистина с подробности носле о4и вежди ами, това е общо взето.
Затова питам каква е разликата М/у двата,щом и с единия и с другия се виждат вси4ки органи и системи.Само това 4е можеш да видиш лицето ли?

# 266
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Каролина имам да те черпя, никога не съм готвила добре, всъщност взех да се справям откакто открих готварски сайтове в нета.
Но наистина държа всичко да е красиво.
Виждам , че си от Торонто, моляте кайи какво мойе да се види там, че този уйкенд ще го посетим.Имам предвид музеи и др такива неща

# 267
  • Мнения: 449
kivito, явно с 3D се вижда всичко по-детайлно.  newsm78 По-добре да ти отговори някой, който е ходил и на двата видеозона.

Titina, може да посетите Royal Ontario Museum, замъка Casa Loma, CN Tower. Поне за тези се сещам веднага. Другите момичета дано да се включат и те да ти дадат идеи.
Eто ти малко линкове:
http://torontoplace.com/attractions/casaloma.htm
http://www.rom.on.ca/
А това е един по-подробен сайт, където можеш да разгледаш какви атракции се предлагат в Торонто: http://toronto.com/attractions

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 22:23 от Каролина

# 268
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
kivito, за съжаление не е триизмерен видеозона, а съвсем обикновен. Ако искаш да те видят на триизмерен трябва да си платиш около 150 долара в някой частен кабинет.

А, да си дойдем на думата за частните кабинети. Laughing Да знаете къде има частен кабинет, където могат да ми направят ехография на бъбреците?

# 269
  • Мнения: 210
Наде защо искаш тука да те гледат на видеозон,нали лятото ще си  ходите в БГи сигурно ще ти излезе по ефтино/освен ако не е нещо спешно разбира се/

Общи условия

Активация на акаунт