Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 942
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Canada
  • Мнения: 272
Здравейте момичета! Hug

Добре дошла Titina Hug
Наслаждавай се на свободното си време, после ще ти липсва. Бърза адаптация ти пожелавам и много нови приятелки!
lili чакаме те в канадската дружинка  Hug  За якето не мога да ти дам адекватен съвет, цената е приемлива за мен. Тук по намаленията можеш да намериш също хубави дрешки на добри цени (поне в Montreal е така), но в предвид че ще дойдете лятото, може би не е толкова лоша идеята. За дипломите не знам дали е същото както в нашата провинция. За да не те объркам, оставям думата на момичетата от Алберта.
Rosemontia аз съм на натурални витамини - Floradix Formula. Комбинирам ги с извлек от водорасли - за минерали. Предната бременност сменях, сменях и тези ми подействаха най-добре, особено след раждането. Обаче са малко по-скъпички.
Аз също вчера видях нашия бебчо за първи път на ехограф и съм в еуфория, нищо че ми е за втори път.
p4eli4ka - не е този доктора, но ако твоят ти допада, няма за какво да се притесняваш. На самото раждане (на първото ми) моят почти не присъстваше (появи се колкото да поеме бебето - за около 10-ина минути) така че и това не трябва да те притеснява толкова. Всичко ще мине добре!
mamamasha - единствената ми борба е с моите родители, те за почти нищо не се съгласяват с мен, не само за месото, но понеже не се виждаме често се изтрайва.
Иначе мойте и двамата педиатри (първата се пенсионира) знаят че малкия е вегетарианец и не го намират за нередно. Освен това детето се развива съвсем нормално, предполагам и твоето е така.
В България е много негативно мнението по тези въпроси.
Kalida - ОБ-то съм го виждала само два пъти и не съм обсъждала този въпрос с него, още повече смятам да се прехвърля при друг. При първата ми бременност не съм имала проблем с това. ОБ знаеше, но реагира съвсем нормално. Освен това кръвните ми изследвания бяха много добри. Надявам се и сега да е така.
Шеметче - честит ти първи месечко! За кърменето съм на същото мнение като Гаргамелчо но ти си знаеш най-добре.
Poupon-че и mamamasha - трябва да се замислите над знаците.  Grinning

Голяма прегръдка от нас за всички! Hug Hug Hug

# 61
Здравейте,за витамините ще се вкю4а...аз пия Прег Вит,много по-добри са,разделени са на две хап4ета,защото в едното е калциа,а в другото желязото,ако са заедно желязото абсорбира калциа в голяма степен.

# 62
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче - честит ти първи месечко! За кърменето съм на същото мнение като Гаргамелчо но ти си знаеш най-добре.
Ох всеки ден се заричам да пробвам с по-честото кърмене и като се нахраниме се започва едно мрънкане и приспиване по неопределено време та се получава така, че таман е заспал и трябва да го събудя та пак да яде - при това не е ясно какво ще яде, защото то няма почти нищо генерирано до момента. Пък малчугана се ядосва много като няма нищо и пада рев че само го лъжа с ядене.

# 63
  • Мнения: 417
Привет мили дами!

Днес е прекрасен, слънчев ден.... почти бях забравила какво е това  Flutter

Добре дошли на lili,Titina!  Hug

mamamasha, да не е някакво предзнаменование тези сънища?!  Wink

Около нас няма нишо ново, но ми се искаше да споделя слънцето и прекрасния ден.

Спокоен и приятен на вас !   bouquet

# 64
  • Мнения: 2 959
Привети, Канадски Момичета!

... проблема е че се чувствам много самотна, ...
Титина, ами затова е Форума, за трудните моменти. Пожелавам Ти скоро да ги преодолееш и бързо да стъпиш на крака. А 1/2 българче ли е, ако е така няма да Ти е чак толкоз трудна смяната и аклиматизацията.
...но ми се искаше да споделя слънцето и прекрасния ден. ...
Дензълче, съвсем не е обикновен тоз ден, той е предшественик на един още по- хубав ден, слънчев и светъл, просто Твоят ден! Как е коремчето, раздава ли ритничета?
Мамамаша, знам че прясното мляко е силно алергенна храна, но вече е време да я вкарвам в храненето на Дана, затова. За ваксините нямам удобен линк, но при първа възможност ще Ти дам, а защо не провериш в Здравният форум, там има закована тема за Ваксини и Ваксинационн програми?
Пчелице, раждането безплатно ли е за Теб и каква стая Ти осигурява застраховката ти?
Лили, добре дошла и от мен сред нас и дано скоро се включиш от Калгари. За квартирите ще Ти каже Холи, Тя напоследък се е сблъсквала с подобни нужди, а за комплектчето ако си решила и можеш да си го позволиш, вземай го, така другата зима едно търчане и търсене на подходяща дрешка ще имаш.
Росист, честито и на Теб, Щастливке! Голяма е тръпка да чуеш сърчицето на малкото зрънце, което набира силици в Теб! А с какво компенсираш живот. белтъчини за Благи, вие от най- сериозните ли вегетарианци сте или хапвате яйца, сирене, кашкавал?
Нелсънче, добре дошла и на Теб, много рядко се решаваш да пишеш при нас! И Ти ли си бременелка и се спотайваш?
Шеметче, успех и много воля Ти желая. Ако искаш да кърмиш Марти, води се по неговите нужди и забрави за режими и часове за хранене. И още, не си мисли че нямаш мляко, майчините гърди са непресъхващи и самото сучене на Бебо, стимулира лактацията. Отново успех и търпение, кърмейки Марти му даваш най- добрият старт, не го забравяй!

Хубав следобяд Ви желая!

# 65
  • Мнения: 449
Шеметке, момичетата вече са ти дали съвети, но и аз да ти кажа, че щом детето спи значи е сито и не е необходимо да го будиш. В този период само ядат и спят. Освен това най-вероятно си в първата лактационна криза. При мен се появи на 1,5 мес. и продължи 4 дни. Имах чувството, че в гърдите ми няма нищо, толкова празни ги чувствах и все си мислех, че Мони е гладен. Ставаше по 2-3 пъти на нощ да яде, а аз се чувствах ужасно и още малко щях да посегна към АМ, но всичко се оправи от само себе си.
Ако не си я прочела вече виж и тази статия: http://www.biberonbg.com/info/plach.htm Мисля, че сте точно в първия скок в разстежа и поведението на Марти е напълно логично. Трябва да ти кажа, че тези периоди съвпадат много точно. Ние в момента сме в 19 седм. и поведението на Мони е 1:1 както е описано и аз се чувствам по-спокойна, когато плаче без причина.
Rosemontia, аз пих Центрум Матерна от 3-я месец до преди няколко дни. Другите може и да са по-добри, незнам.
Наде, ех каква дълга ваканция си планувала чак ти завидях.  Mr. Green Су как го нави да ви пусне? Аз тия дни преговарям с мъжо за 3 седм. в повече да си остана в Бг, но той много не е навит, защото шяло да му бъде мъчно за Мони, не за мен.    ooooh!
Калида, вие планувате ли ходене до БГ това лято?
Добре дошли на новите мами Титина и Лили и от мен.

# 66
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Благодаря Ви момичета, много сте мили наистина
Kalida,съпругът ми е българин изцяло е това май е най-добрия вариант.Надявам се скоро да тръгна на работа и да се "впиша" някак си:)

# 67
  • Мнения: 919
Ох за трети път сядам да пиша... така че ако пропусна нещо, ще ме извините.
Калида, изглежда само аз и Виктория ще ходим в БГ. Сестра ми си намери работа и няма да може да си вземе отпуска. За захранването, още не съм давала мнищо млечно, белтък и мед.. мисля да не бързам с тези неща. Дадох обаче домати и сега си мисля че може би избързах Rolling Eyes

Шеметна, пробвай да поспиваш следобед, след 2-3 часа сън ще си чувстваш гърдите малко по пълни. Казваш, че го приспиваш след като го накърмиш.. защо не го оставиш да виси на гърдата и да си заспи сам, по този начин си спестяваш куп главоболия около приспиването а и той дори малко изсуква нещо допълнително а и ти стимулира лактацията в същото време. Още повече че когато бебето има колики сученето и топлината на мама действат много успокояващо. Сигурна съм че ще се справите. А и от опит мога да ти кажа че след 6та седмица нещата се оправят, само трябва да устискаш до тогава. Hug

Добре дошли на Титина и Лили! Калгарският отбор се увеличава Laughing

За витамините аз пих Матерна, а сега пия на Лайф

# 68
  • Мнения: 398
Момичета,
Темичката става много интересна.  LaughingЗа витамините и аз исках да ви кажа, че пиех Матерна. Всъщност преди нея пих само Фолиева киселина, но лекарят ми каза да я спра, защото в Матерната има достатъчно.

Нади, доста дълга почивка ще заформите, ами ти ще напуснеш ли работата в този случай? Бабите обаче ще са най-доволни, това е сигурно.

Добре дошли на Titina и Лили! Ще помагаме с каквото можем. Та  в този дух: Лили, вземи й якенцето, но гледай да е дебело с подплата и може отвътре са пулоар - така ли се пише -  и питай дали има означения за каква температура е дрешката. Тука масово на детските грейки пише, че са до минус еди колко си градуса и така човек се ориентира. Но ако е тъничко и имате други есенни неща, тука ще намериш също добра и не скъпа зимна дрешка.

Шеметче, недей да си мислиш, че нямаш кърма и т. н. Детето  като суче, се подава сигнал към организма каква нужда има бебето. Така организмът произвежда необходимото количество. Когато даваш добавка, подавате сигнал за по-малко кърма и така организмът дава по-малко, а ти си мислиш, че гърдите са ти празни и не е достатъчно. Просто упорствай и го оставаяй да виси и ще видиш колко бързо нещата ще се наредят от самосебе си. Ако е криза на растежа тогава дори съветват да се затвориш с бебо на голямото легло и да лежите и да се кърмите нон-стоп.

Момичета - за прясното мляко. Внимателно й дадох малко чедър (не чадър  Laughing)като беше на 11 месеца  - малко да си гризка. За щастие нямаше ал. реакция и по-късно въведох млека и други сирена. Сега изпива през деня индустриално количество краве мляко, а вечер се кърмим по малко. Гаргамелчо, ако ги приема добре доматите- не се притеснявай излишно.

Роси
, тръпка си е за видиш малкото как мърда, нали.  Peace

# 69
  • Мнения: 319
Калида, раждането би трябвало да е безплатно, така са ми казвали приятелки, които са раждали тук. Аз досега с доктора съм се виждала всеки път за по 5 мин. и се очертава от следващия път да го затрупам с въпроси #Crazy А аз застраховка нямам, а доколкото знам здравната карта покрива престой в стая с 4 легла (така беше писала Снежи в статията, същото съм чувала и от приятелки). Аз все пак ще питам в болницата за стаи с по-малко легла колко се плаща. Засега нямам идея в каква стая искам да бъда. Най ще ми е хубаво да съм сама, ама кой знае колко пари ще е тази екстра newsm78
Новодошли бъдещи мамчета, добре дошли Hug Много се радвам, че се събрахме толкова много "бъдещи", а настоящите ще се наложи да помагат със съвети, когато имаме нужда, сигурна съм, че никоя няма да откаже помощ  bouquet

# 70
  • Мнения: 636
Охо, 2 дни ме няма и що мат'риал сте изписали  Joy Не мога да смогна да го изчета  Joy

Добре дошли на новите другарчета. При нас става весело  Joy

Гаргамелчо, нискотарифните компании са:

http://www.flyzoom.com/index.cfm?fuseaction=pubDsp.dspReservations
От Торонто до Лондон или Париж, като до Лондон е по-евтино.

http://www.airtransat.ca/en/0_0.asp
От Торонто до различни места из Европа

http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi
Лондон - София или други. Дори летят Лондон - Бургас, но цената е трипъл  Money

Също могат да се ползват други компании от следният сайт, в зависимост от това, къде ще се кацне из Европа:
http://niskotarifniaviokompanii.start.bg/

Неудобствата при такова пътуване са:
1. Трябва сам да си гласиш връзките.
2. При евентуално закъснение на полета от едната компания, билета с другата компания гори.
3. Нерядко единия полет пристига на едно летище, а другия тръгва от друго.
4. Ограничението за багаж е 20 кг на човек, а на "нормалните" компании - 2x20 кг.

Преди да се впуснете в търсене, преценете дали това ви устройва. Ние лично предпочитаме да направим един стоп от 1-2 дни в Лондон  Grinning Но има и други фактори, които ще формират крайното ми решение. Давам горното само информативно.

Калида, както Кроко е отговорила, не са необходими допълнителни ваксини за Карибите. Само бански, джапанки и джобни  Joy

Дензълче, а вашата агенция има ли добри оферти за летни полети до Бг?
 


# 71
  • Мнения: 210
Здравейте моми4ета!

Добре дошли на новите мам4ета в теми4ката ни!
 
Ние с Кими сме добре за сега,гледаме се излизаме и ходим на гости когато не е много студено,аз се 4увствам добре голям глад не гони отсега, да видим как ще е по нататьк.4акам ли4ният ми доктор да ми запази 4ас при гинеколог,за да ми направят нужните изследвания.
Кой от вас е запазил "стволови клетки"? Дайте ми някакво инфо. за това как става и колко струва процедурата.

Завиждам на вси4ки които ще си прекарате лятото в БГ, Laughing Sunglasses  аз бременна не се ка4вам на самолет no
ще го оставим за следващата година ако е "рекьл господ" както се казва.

Лека ве4ер на вси4ки!

# 72
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гаргамелчо, дребното никога не заспива на гърдата - нерви се като спре да пуска силно и като намалее съвсем кърмата пощурява и почва да се дърпа и да нервничи докато накрая се разреве. Та след това пада гушкане и дундуркане за да заспи.
За сметка на това вчера пробвах да го събудя та да яде по-на често ... ефект нула ... беше заспал толкова дълбоко че докато го събудя пак станаха 3 часа между храненията.  Confused
Ще пробвам номера с поспиването - дано помага.
Гаргамелчо, Kalida, Poupon  много ви благодаря за подкрепата - опитвам всичко, което казвате, а и каквото прочета в кърмаческия подфорум - хич не ми се ще да се дохранваме, защото са ми ясни последиците, ама не ми се ще и да го оставям гладно бебочето лакомо.

# 73
  • Мнения: 62
Благодаря Ви на всички за топлото посрещане. Определено като чета темата Ви ми вдъхвате много кураж Simple Smile
Отказах се от якето, така ме посъветва приятелка, която е живяла в Торонто. Обясни ми, че в Канада на дрешките пишело за каква температура са и по-добре да купя от там, както пише и Poupon.
Холи, пиши като имаш време как се търси квартира в Калгари.
denzul, като отдавна пребиваваща във Ванкувър би ли споделила как е времето там  newsm78.
Ние все още се лутаме между Калгари и Ванкувър (този дъжд ме притеснява малко)

# 74
Не съм бременна  Калида,от дълго кърмещите съм.

Общи условия

Активация на акаунт