Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!

  • 25 964
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 817
Да на мен ми пуснаха васермана и за Австрал. антиген в края на 6-ти месец.Просто акушерката не ми каза дали ми е пуснала и за СПИН-предполагам ,че и това са ми изследвали.Просто мислих ,че във васермана влизат хламидия,трипер и всички хипатити.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Изследването на Васерман е комплексно и включва ХИВ, сифилис, Хепатит В и С.

# 227
  • Мнения: 1 004
Изследването на Васерман е комплексно и включва ХИВ, сифилис, Хепатит В и С.

Абсолютно невярно  Crossing Arms

Ето дори от нета свалих това току що:
"какво е васерман? за каква болест изследват васерман / даниела стоянова"

"Пробата на Васерман е класическа серологична реакция за свързване на комплемента. Използва се да диагноза на Сифилис"

А дали СПИНа е задължителен незнам, на мен са ми го правили. И все пак си мисля, че е редно да имаш това изследване когато раждаш. Все пак отиваш в болница - кръв, инструменти, ала-бала....

# 228
  • Мнения: 192
Изследването на Васерман е комплексно и включва ХИВ, сифилис, Хепатит В и С.

Абсолютно невярно  Crossing Arms

Ето дори от нета свалих това току що:
"какво е васерман? за каква болест изследват васерман / даниела стоянова"

"Пробата на Васерман е класическа серологична реакция за свързване на комплемента. Използва се да диагноза на Сифилис"

А дали СПИНа е задължителен незнам, на мен са ми го правили. И все пак си мисля, че е редно да имаш това изследване когато раждаш. Все пак отиваш в болница - кръв, инструменти, ала-бала....


 newsm10 Точно така!
Зайо, за малко да те повторя. И на мен чичко Гугъл ми показа този резултат какво е васерман? за каква болест изследват васерман / даниела стоянова

Пробата на Васерман е класическа серологична реакция за свързване на комплемента. Използва се да диагноза на Сифилис

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Не знам какво си прочела в нета, но доскоро работих към една неправителствена организация, към която съвместно с РИОКОЗ (ХЕИ) правихме точно изследвания на васерман на проституиращи жени и интравенозни наркомани. Може и да не разбирам чак толкова, но след това резултатите, които раздавахме бяха точно за тези 4 неща. И на самото изследване си пише Васерман.

The Wassermann test is a complement-fixation (Complement system) antibody test for syphilis, named after the bacteriologist August von Wassermann.

A sample of blood or cerebrospinal fluid is taken and introduced to the antigen - a bovine muscle or heart extract containing cardiolipin. Syphilis-specific antibodies (reagines) react with the lipid - the Wassermann reaction of antiphospholipid antibodies (APAs). The intensity of the reaction (1, 2, 3, or 4) indicates the severity of the condition.

The reaction is not actually specific to syphilis and will produce a positive reaction to other diseases, including malaria, tuberculosis, and numerous other diseases. It is possible for an infected individual to produce no reaction and for a successfully treated individual to continue to produce a reaction (called Wassermann fast or fixed).

The antibody test was developed by Wassermann and Albert Neisser at the Robert Koch Institute for Infectious Diseases in 1906. The test was a growth from the work of Bordet and Gengou on complementing-fixation reaction, published in 1901, and the positive reaction is sometimes called the Bordet-Gengou-Wassermann reaction or Bordet-Wassermann reaction.

The Wassermann test has been refined - Kahn test, Kolmer test - and it is rarely used today. Replacement tests (VDRL test, RPR test), initially based on flocculation techniques (Hinton), have been shown to produce far fewer false positive results. Indeed the "biologic false positives" of modern tests usually indicate a serious alternate condition, often an autoimmune disease.

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 16:02 от lubricant

# 230
  • Мнения: 192
В грешка си. Изследването за сифилис се нарича Васерман /VDRL/, изследването за хепатит В - австралийски антиген /HBsAg/, за СПИН - изследване за ХИВ и т.н.
Имам ги пред себе си всяко поотделно, тъй като ми ги правиха преди 1 седмица.

Ето още малко инфо

Със здраве!  Wink

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 16:48 от face off

# 231
  • София
  • Мнения: 8 318
Къде/Коя лаборатория в София прави излседване на СПИН, Васерман и Хепатит Б през ЗК?

От няколко места напослеък чувам, че лекарите дават направление за тези задължителни изследваия, които се покриват за бременните а нямало лабораторий които да ги правят newsm78.
Моя приятелка бързаше с изследванията да са й готови преди Нова година и в карайна сметка след като бе питал в някаква лаборатория (в Лозенец) като отишла на място платила 40-50 лв.

# 232
  • Мнения: 192
Къде/Коя лаборатория в София прави излседване на СПИН, Васерман и Хепатит Б през ЗК?

От няколко места напослеък чувам, че лекарите дават направление за тези задължителни изследваия, които се покриват за бременните а нямало лабораторий които да ги правят newsm78.
Моя приятелка бързаше с изследванията да са й готови преди Нова година и в карайна сметка след като бе питал в някаква лаборатория (в Лозенец) като отишла на място платила 40-50 лв.

Това е и моят случай - лекарят ми даде направление, но се оказа, че лабораторията на болницата, в която си следя бременността не правела тези изследвания през ЗК.
Много ме хвана яд, защото трябваше да търся друга лаборатория, а аз лежа за задържане, има грип и изобщо що за комплексно обслужване... Та теглих една, платих си и така.
Изобщо толкова пари за прегледи и изледвания дадох, че се чудя защо изобщо търсих в началото доктор, който да работи със ЗК.
Да не говорим, че не ми изписа други две важни изследвания, които ми се полагат /цитонамазка и вагинален секрет/, ама добре, че си ги правя на друго място.
Абе страна чудеьс...

# 233
  • Мнения: 1 004
Лубрикант, няма да споря, но не се осланяй на това, че като ти е отрицателен васермана, значи всичките други са ти отрицателни, т.е. че някъде това може да важи официално, ами си ги направи поотделно - това е мой съвет, все пак съм раждала и съм се изследвала. Това какво пишат някъде в чуждите сайтове много не ме вълнува. Може и да има някакво отражение ако си болна например от СПИН върху теста ти за Васерман....но пак не съм сигурна. Имах приятелка, която боледува от сифилис и съм малко поне наясно с това - изследванията са си различни, ако искаш със сигурност да знаеш от какво си болна! А дали има отражение в резултата е друг въпрос, но никой няма да се осланя на това, ако иска да има точни резултати. То затова си има тестове за всяко нещо поотделно.
Ама всеки да си вярва в каквото иска. Аз не бих се осланяла само на Васермана, ако искам да знам дали съм здрава относно 4те болести.

# 234
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз знам, че Васермана включва само Сифилис.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Няма смисъл да се заяждаме и съжалявам, ако така е прозвучало. Просто реактива, който се използва за теста на Васерман открива много други болести Simple Smile Обикновено за тях се използва една и съща кръв, с един и същи реактив. Това, че се заплаща отделно или се води с друго име...това е друг въпрос. Разбира се за всяка отделна болест си има и специфичен реактив. Просто теста на Васерман е широкоспектърен, това ми беше идеята. За това колко е точен - не знам. Но примерно се е случвало при изследванията, които сме правили да излезе положителен на Васерман за сифилис, а после да се окаже, че при вторичен или третичен тест няма наличие на болест. Така че zayo , дори и за сифилис може да не е 100% точен резултата.

# 236
  • Мнения: 1 467
Извинявам се ако малко отклонявам темата, но не е маловажно...виждам, че някои от вас са правили СПИН тест чак сега, чудя се какъв е смисълът? Този тест в Италия се прави в първото тримесечие, не в последното. И да ти открият СПИН сега, нищо не можеш да промениш, нито да пасиш детето, нито да абортираш.

# 237
  • София
  • Мнения: 8 318
Извинявам се ако малко отклонявам темата, но не е маловажно...виждам, че някои от вас са правили СПИН тест чак сега, чудя се какъв е смисълът? Този тест в Италия се прави в първото тримесечие, не в последното. И да ти открият СПИН сега, нищо не можеш да промениш, нито да пасиш детето, нито да абортираш.

morgause, това може да е само инфо за болницата да знаят да се пазят от теб.

# 238
  • Мнения: 817
Мисля ,че в БГ доста неша се правят малко"през пръсти".Аз едва ли не им се помолих да ми пуснат за кръвната група(не я знаех),а акушерката ми казваше ,че в 6-ти месец се правили повечето изследвания.И точно в 6-ти ми пуснаха за антитела м/у мен и бебето.В БГ не се правят за гестационен диабет?!Защо?!За цялата бременност са ми пускали кръв и урина 2 пъти от ЖК и веднъж ,когато лежах в АГ-то.
Мисля ,че в по-цивилизованите страни са доста по загрижени за здравословното състояние на бременните....Имам чувството,че тук за всичко трябва да ги подсещаш и молиш ,когато минаваш през здравната каса.
Именно и за това моята бременност я следя на частно.

# 239
  • Мнения: 1 467
Извинявам се ако малко отклонявам темата, но не е маловажно...виждам, че някои от вас са правили СПИН тест чак сега, чудя се какъв е смисълът? Този тест в Италия се прави в първото тримесечие, не в последното. И да ти открият СПИН сега, нищо не можеш да промениш, нито да пасиш детето, нито да абортираш.

morgause, това може да е само инфо за болницата да знаят да се пазят от теб.


Ха, представяш ли си да е за това?!!! Ако е за това, е пълен абсурд! Тестът се прави за бременната и бебето, а не да си пазят задниците. Егати.

Общи условия

Активация на акаунт