На море в Гърция 2023 - IV

  • 44 215
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 266
Нещо много дъждовно?
Смахна се тая година времето в София мор, в Гърция дъжд и хлад.

# 76
  • Мнения: 1 427
А и в София е хладно цяла нощ валя и сега е мрачно. Топли ни само мисълта за гръцкото море😃🌅

# 77
  • софия
  • Мнения: 26 014
Не е мрачно в София. Приятно е, леко прохладно. Идеално е.

# 78
  • Мнения: 8
Здравейте, какво означават две успоредни стрелки наляво или надясно при някои светофари?

# 79
  • Мнения: 1 868
Здравейте, бихте ли ми дали съвет къде в Ситония на Халкидики е най-подходящо за двойка, търсеща по-спокойно място за почивка и кои плажове си заслужават да се посетят. Благодаря🙏
Здравейте, за спокойно място не мога да кажа, но съм извадила плажове, които съм отбелязала ние да посетим на Ситония и ще споделя с вас:)
Задължителни: Orange beach, Kalamitsi, Karidi, Mega Portokali, Tourkolimnionas, Klimataria
Опционални: Platania, Sykia, Kalogria, Lagomandra, Lagonisi, Trani Amoudia

# 80
  • Мнения: 11 306
От тези за спокойни могат да минат части от Сикия и Трани Амуда, които са огромни. Всички останали през лятото са изключително натоварени, а някои като Портокали и Кариди - буквално непоносимо натоварени.
За спокойствие предлагам плажовете между Н. Мармарас и Торони, на които няма населени места, а само няколко хотела и къмпинги - Тристиника, Аретес, Стиладари, Агия Кириаки (последният е мъничък и може вече и той да е нагъчкан).
Мисля, че други на Ситония не са останали.

# 81
  • Мнения: 228
От тези за спокойни могат да минат части от Сикия и Трани Амуда, които са огромни. Всички останали през лятото са изключително натоварени, а някои като Портокали и Кариди - буквално непоносимо натоварени.
За спокойствие предлагам плажовете между Н. Мармарас и Торони, на които няма населени места, а само няколко хотела и къмпинги - Тристиника, Аретес, Стиладари, Агия Кириаки (последният е мъничък и може вече и той да е нагъчкан).
Мисля, че други на Ситония не са останали.
Има доста спокойни и ненаселени плажове м/у  Н. Мармарас и Торони, но са леко компромисни-примерно камъни и пясък във водата или някоя каменна плоча.

# 82
  • Мнения: 1 226
Успях да ви догоня Simple Smile

Размина ни се засега Самотраки, за Крит все още тая надежда, но най-вероятно само до Кавала и плажовете наоколо ще стигнем, живи и здрави.

Интересно , че на Скиятос се чувствах както в Гърция така и в Италия, много италианци и италианска музика. Не че ми е пречело. После на Варна пък се натъкнахме на един гръцки ресторант, който беше страхотен и като ядене и като гръцко изживяване.

Малко се отплеснах от темата , но дакос бяха страхотни. Още повече ме амбицираха пак да тръгнем в тази посока. Поне не ме е яд, понеже виждам че типично по августовски и гръцкото море проявява характер. И на него му писна от туристи , хаха

Не са гръцки,ама аз да си помечтая

# 83
  • Мнения: 96
Два що годе спокойни плажа на Ситония , Август , фотошопът е офф :





не са единствените, разбира се,

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 21:58 от !JOOP

# 84
  • София
  • Мнения: 13 301
Някой ходил ли е на остров Халки, до Родос? Изглежда ми много приятно.
Да, ако може да се брои престой от 1 ден без нощувка. Simple Smile Отидохме с корабче от Родос (Скала Камирос). Приятно е. Градчето е доста китно. Има няколко таверни край брега. Ходихме до 2 плажа. Пондамос беше с кристална вода и фин пясък. Имаше таверна и шезлонги и чадъри с консумация (минимум 30 евро). Другият Фтенагия беше по-каменлив, но отидохме там заради семейно недоразумение. Joy Има още един Кания, за който бях чела хубави неща, но беше доста далече за пешаци на възраст като мен.

Ето полицейската кола на острова Simple Smile



Същата кола, но сива беше и на пристанищните власти. Simple Smile

Градчето:





И едно гладно коте, което намаза от рибката в таверната:



Като цяло повече ни хареса от Сими, където също ходихме за един ден. Беше по-спокойно и по-малко туристическо.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 753
Таня67, благодаря за изчерпателния отговор Hug
Като видях снимката ти на полицейската кола, се сетих, че съм чела цяла статия за нея - най-малкият автомобил на полицията, който е и изцяло електрически - https://www.iefimerida.gr/ellada/mikrotero-peripoliko-ston-kosmo-einai-elliniko.
Определено островчето има чар, дано да успея да го видя наживо.

# 86
  • София
  • Мнения: 13 301
Скрит текст:
Таня67, благодаря за изчерпателния отговор Hug
Като видях снимката ти на полицейската кола, се сетих, че съм чела цяла статия за нея - най-малкият автомобил на полицията, който е и изцяло електрически - https://www.iefimerida.gr/ellada/mikrotero-peripoliko-ston-kosmo-einai-elliniko.
Определено островчето има чар, дано да успея да го видя наживо.
Пожелавам ти да го видиш скоро!

От Родос се ходи много лесно, стига да имате кола. Скала Камирос е малко в нищото. Може би има градски транспорт, защото целият Родос е с много добре изградена мрежа, но не съм се интересувала. Обаче трябва предварително да се купят/резервират билети. Ние имахме неуспешен опит с купуване на място, а още не беше активен туристически сезон. Бяха свършили билетите за целия ден. После купихме онлайн за друг ден. За късмет корабчето ни беше полупразно, но нямаше как да знаем предварително. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 11 306
Два що годе спокойни плажа на Ситония , Август , фотошопът е офф :
...
не са единствените, разбира се,
Ако правилно си спомням, снимките са правени през ковид?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 753
Таня67, ако отидем на Родос следващия юни, вероятно ще сме без кола, защото основната цел ще ни бъде Карпатос и там ще наемем кола. До Камирос Скала има по един автобус дневно, но големите фериботи спират на Халки. Като имам някакви по-ясни дати, ще се опитвам да нагодя плана и да го включа. Засега само разглеждам и си мечтая. Но така ми е по-сладко.

# 89
  • Мнения: 96
Цитат
Ако правилно си спомням, снимките са правени през ковид?

Правилно си спомняш, но за тези двата ковид не е фактор, в момента е същото. Друго ги запазва (все още) ненаселени.

Общи условия

Активация на акаунт