Рецепти със синьо сирене

  • 3 028
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 832
Не и е съвсем мястото тук на тази рецепта, но ми изглежда много вкусна. Да ви кажа каня се да я направя втора година, но ме спира липсата на подходяща малка тавичка.

Пъстърва а ла крема  /от Raza/
--------------------------------------------------------------
2 кг пъстърва, изчистена и нарязана на филета (или 1.5 кг рибено филе)

За крем-соса

2 ч.ч. квасена сметана
150 сирене Пармезан - настъргано
1 скилидка чесън
Сол, черен пипер – на вкус

1. Смесват се всички съставки за соса.
2. Във всяко филе се слага по малко от крема, увиват се рулца и се нареждат изправени в тавичка. Заливат се с остатъка от крема и се пекат около 20-25 минути във фурна

А за синьото сирене, онзи ден правих следното:

Гъби печурки на тиган, добре изпържени, да останат само на масълце, на края сложих едно изостанало в хладилника парче синьо сирене и около 100 гр. някакво не особено добро българско топено сирене за мазане, от тези в кутийките, и малко бял пипер, стана превъзходно.

# 16
  • Мнения: 1 341
вчера ядох в един ресторант синьо сирене в пергамент. Между парчетата синьо сирене имаше ананас. Беше много вкусно
да не би случайно въпросния ресторант да се казва "Ниагара"?  Party
Аз преди 2-3 години може би за първи път опитах тази вкусотия и от тогава си приготвям у дома много често синьо сирене с ананас в пергамент! Става фантастично! Peace
Да, страшно вкусноооо

# 17
  • Мнения: 1 341
вчера ядох в един ресторант синьо сирене в пергамент. Между парчетата синьо сирене имаше ананас. Беше много вкусно
Извинявам се за невежеството, но пергамента хартия за печене ли е  Embarassed Embarassed
Мисля, че така се води. Също можеш и във фолио

Общи условия

Активация на акаунт