Колко трябва да яде двумесечно бебе?

  • 16 727
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Зависи от млякото.....
На кутиите на всяко мляко има съответният громаж.....
Ако си на кърма, трябва да попиташ педиатър...

# 16
  • Мнения: 1 483
ние сме на Аптамил и сме в началото на втори мес.,а изяждаме по 120-130мл.всички бебета са различни,на нас понякога като че ли не ни стига,ама не му давам повече

# 17
  • Мнения: 316
А пробвали ли сте с Милумил? Да няма проблем с бибите на шишетата?
Някъде тук четох за бебче, което го боляло от усилията да цока от по-твърда и бавно течеща биба (за 1 на Авент ставаше въпрос). Ние с 1 на Авент проблем не сме имали, но мисля, че е възможно да получи нещо като "мускулна треска", защото това си е голямо усилие за тях. Все пак ако смениш 1 с 2 има опасност много въздух да гълта и да има по-силни колики или да се дави по-често ако е много лакомо.  newsm78

# 18
  • Мнения: 881
Ние сме на 2.5м. , но ядем по 110-120мл.Много рядко изпива 130мл.,но след известно време го връща.Така че всичко зависи от самото дете.А какво мляко даваш,ние сме на Милумил и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 1 866
Важно е не само по колко мляко изяжда на 1 хранене, а и колко на брой хранения има в деня. Общото количество се гледа. Дъщеря ми беше подобен случай. Синът ми пък сега е обратното - яде много повече от количеството от таблиците. И двамата са здрави деца, но просто с различен апетит.

4 пъти смяна на мляко е много за бебе на 2 месеца. Смяната на млякото не е препоръчителна, освен ако има сериозни причини за това. Всеки път като сменяш млякото детето трябва да свиква отново и може да предизвикаш запек, колики, диария и друга непоносимост. Остави детето да свикне с млякото. Освен това провери дали дупката на биберона не е много малка, пробвай с по-голяма, защото е възможно също млякото да тече много бавно и детето да се уморява и да му писва да яде.

# 20
  • София
  • Мнения: 607
Не спи спокойно изяжда около 70 мл на хранене ходихме каде ли не да я преглеждат лежахме и една седмица в гастроентерология но всичко и е наред защо така
Не се притеснявай ако наддавате добре  нека си изяжда колкото му се яде,а и друго ако изядете 70мл и после плачете след 2 часа го храниш зашото мислиш че е гладно затаряш един порочен крък в който то няма пак да се наяде достатъчно . Така че моят съвет е спазвай 3 часа горе долу и бъди по настятелна понякога по дребните бебета се изморяват и им трябва почивка .Аз хранех дъшеря си на почивки   Peace Peace Но вникакъв случай не го насилвай  Naughty Naughty

# 21
  • Мнения: 1 986
  Моята дъщеря е на 2 месеца Wink-храня я с кърма+Фризовом-6 пъти на ден по 130 мл.,през 4 часа-всяко дете си е различно и само си показва,не се водя по таблици Naughty

# 22
  • Мнения: 150
Ние вече минаваме на 120 мл. Яде 6 пъти - на 3 часа. Най-добре се консултирай с лекаря, тъй като количеството зависи най-вече от теглото на бебо, а не толкова от възрастта.

# 23
  • Мнения: 24
танита78 а вредно ли е ако бебето изяжда повече,нашата е същата иска още след като и свърши дажбата,притеснявам се да не е опасно нещо,и със соковете сме така може да изпие по 60-70 на веднъж Simple Smile)))))

# 24
  • Мнения: 179
Моята бебка не изяжда поже4е от 70г. на ядене,спи си спокойно,но ме притеснява 4е е малко.Сменихме разли4ни АМ-НАН,ХУМАНА,СЕЛИЯ,МИЛИМИЛ и пак не яде.Сега си останахме на хумана и по препоръка на педи давам 1 хранене с пуре,1-с бисквитка,1-ка6а.От 2 дни пожра6та много и от сни6ти сме на ле4ебна хумана.

# 25
  • Мнения: 161
Важно е не само по колко мляко изяжда на 1 хранене, а и колко на брой хранения има в деня. Общото количество се гледа. Дъщеря ми беше подобен случай. Синът ми пък сега е обратното - яде много повече от количеството от таблиците. И двамата са здрави деца, но просто с различен апетит.

4 пъти смяна на мляко е много за бебе на 2 месеца. Смяната на млякото не е препоръчителна, освен ако има сериозни причини за това. Всеки път като сменяш млякото детето трябва да свиква отново и може да предизвикаш запек, колики, диария и друга непоносимост. Остави детето да свикне с млякото. Освен това провери дали дупката на биберона не е много малка, пробвай с по-голяма, защото е възможно също млякото да тече много бавно и детето да се уморява и да му писва да яде.

Съгласна съм напълно. По същия начин нашия малчо горе-долу на същата възраст ядеше по 80-90 гр. с биберон на Авент №1 и задължително заспиваше. По съвет на педиатъра сменихме с биба № 2 и за същото време изпиваше цялото определено количество / 120 гр. /и съответно пак сън. Мисля си, че просто на тази възраст бебетата лесно се изморяват дори и само от усилието си да сучат. Може и да греша, но при нас причината се оказа именно тази.

# 26
  • Мнения: 756
при нас проблема беше в биберона , ако си на аптамил или друго по -гъсто мляко смени го. Смятам че 120-130 при 5 хранения си е ок

# 27
  • Мнения: 3 634
140гр. х 6 пъти на ден, през 4 часа от Аптамил комфорт 1. Качва по 1 кг на месец. Това обаче от обикновени биберони на Камера. С Чико и Авент се изморява, отказва се, а остава гладен.

# 28
  • Мнения: 166
здравейте,моето бебче е на 2 месеца,но е към 5,500 може и малко отгоре и ядем по 150мл.(понякога по 120) и днес се изумих след като изяде без никакав проблем 180.Това прекалено много ли е,т.к. на кутията пише между 5-6кг. да ги яде,но тези килограми ги дават за четиримесечно бебе

# 29
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
и аз мисля , че трябва да си смените биберона - малкото количеството изядено мляко не е от значение ако детето е спокойно...но във вашия случай явно детето е гладно , а се уморява да суче - проверете друга марка или пък минете на по-голям номер  , както и вид - каучук или силикон- вариантите са много...пожелавам успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт