За фугите в банята....

  • 4 570
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Чистенето на банята ми е едно от най-омразните неща, затова го прави мъжът ми. Но и той не приритва в това отношение, та не мога да кажа, че я чистим веднъж седмично. По-рядко е  Wink

А според мен не може да се каже, че по-добре бели да са, а не черни..Щото не е така. Убедена съм  Wink И все пак побелели черни фуги се почистват по-лесно от колкото затъкнати с мръсно, бели.....  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 311
Ние в коридора сме с тъмно сиви фуги. Доволна съм.
Светлите ни фуги в банята искат повече търкане от тъмните в коридора.
 

# 17
  • Мнения: 5 622
Да де, ама в банята има други замърсители на фугите- варовик-а и сапуна...

И все пак ми се ще да са черни..Ще се вържат перфектно с останалата част от банята  Wink

# 18
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Да де, ама в банята има други замърсители на фугите- варовик-а и сапуна...

Wink
Ако си изплакваш с вода банята след ползване и я попиваш , ще бъде избегнат проблема.
 Stop
Аз живях 4 -5 месеца докато бяхме в строеж в апартамен на приятели .Та банята им беше черно-сива. Не мога да кажа че имахме проблем с фугите.
Помисли за удоволствитето като влезеш в банята , коята ти си харесваш. Hug
Каквото и да решиш , важното е в самите фуги да има достатъчно фугервайс ( фуга).Най - добре е при лепенето на плочките да се поставя по една клечка между всяка плочка.Така след това фугирането  е качествено и можеш да си спокойна , че фугата няма да падне на третото миене ( независимо през какво време е ).
Свекър ми и мъж ми навремето се занимаваха с такива ремонти и затова си позволявам да правя такива изявления.

Успех. Grinning
  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 622

 Това с клечката не мога да го разбера  newsm78 Нали фаянсаджията като дойде да лепи, ще си слага кръстчета между плочките? За какво са му клечки? Има кръстчета от по 1-2-3-4 и повече мм, те правят големината на фугите и тя да е еднаква..  Peace

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 142
имам предвид , че така (а може и по друг начин да се оформи) има достатъчно място , достасъчна фуга.
Разбира се че майстора ще трябва да го направи.
Въпросът ми е , че някои майстори лепят плочките плътно една до друга и след това самата фуга (черна, бяла, сива и т.н. цветове) пада и следва допълнителна работа.
Надявам се този път да сме се разбрали ,че говорим за едно и също нещо.
УСПЕХ !!!  СМЕЛО!!!!!
  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 294
Голяма беля на главата си слагаш.Моя братовчедка имаше черен теракот в банята и от варовика и се разказваше играта от търкане.

# 22
  • Мнения: 2 839
На варненската вода и с цвят на варовик да ги направиш, пак ще личи  Mr. Green Обаче пък вече има такива препарати, не ти трябва никакво търкане, полееш, след 10 мин. минаваш с мокра кърпа и са нови  Hug

# 23
  • Мнения: 5 622
Голяма беля на главата си слагаш.Моя братовчедка имаше черен теракот в банята и от варовика и се разказваше играта от търкане.

Е, черен теракот е едно, черна, 2 милиметрова фуга е съвсем друго..Играта ще ми се разкаже(ако позволя  Crazy) от търкане на хромираните части в банята. Да го е**, ама се очертава те да са доста  Crazy И тъпият бутон на вградения казан е хромиран и няма да ви кажа какви отпечатъци остават по него  smile3511


На варненската вода и с цвят на варовик да ги направиш, пак ще личи  Mr. Green Обаче пък вече има такива препарати, не ти трябва никакво търкане, полееш, след 10 мин. минаваш с мокра кърпа и са нови  Hug

Сподели  bowuu  Hug

# 24
  • Мнения: 814
         Това с чистенето на фугите с четка за зъби ми звучи като анекдот на приятелите на съпруга ми от времето им в казармата! Предпочитам "Bref" или друг препарат. Но какъвто и да е цветът им, спасението е единствено в почистването им.

# 25
  • Мнения: 5 622
Направихме ги в цвета на плочките последно..... Черното или бялото са много задължаващи, а аз не си падам по търкането с четка за зъби  Crazy  Stop

# 26
  • Мнения: 216
честито ти баня тогава!!! Peace...и да ти напомня да "метнеш" нкое  фото на плъзгащата се врата, че без материал трудно ще обработя мъжо Praynig Laughing

# 27
  • Мнения: 5 622


Мерси!  bouquet

Вратата още не е готова. КАто стане, ще пусна, не съм забравила, но май ще трябва да е в темата за вратата..Ако трябва и тук ще метна линк, за тези, които се интересуваха  Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Направи снимки на плочките с фугите. Живо ме вълнува тази тема. До колкото си спомням май плочките ти бяха релефни. Бих искала да знам как изглеждат вече залепени.

# 29
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Препарат за чистене на фуги: Полирапид  Peace

Общи условия

Активация на акаунт