На море в Турция - тема 80

  • 59 101
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 803
Роже, много благодаря за насоките! Ние ще сме в 2 хотела на 30 км от Алания, но ще сме с кола и предполагам, че може поне 2-3 пъти да отидем. Винаги когато шофирам по непознати места ми е проблем паркирането, защото гледам да не сгафя нещо и да отнеса глоба или скоба. Извинявам се за тъпия въпрос- ама лифта ли е фуникуляр всъщност, щото май не ги схващам тези понятия?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 845
Роже, много благодаря за насоките! Ние ще сме в 2 хотела на 30 км от Алания, но ще сме с кола и предполагам, че може поне 2-3 пъти да отидем. Винаги когато шофирам по непознати места ми е проблем паркирането, защото гледам да не сгафя нещо и да отнеса глоба или скоба. Извинявам се за тъпия въпрос- ама лифта ли е фуникуляр всъщност, щото май не ги схващам тези понятия?
Да, да, права си! Хич не ти е тъп въпроса, аз тъпо съм го написал Simple Smile
Кабинков лифт си е. Турците му викат Телеферик, ама аз пишех на друго място в същото време за фуникуляра в Лисабон и затова така съм го написал, то фуникуляра си е съвсем друго подемно средство.

# 32
  • Мнения: 382
Здравейте, опитах да се ориентирам, но не видях скорошни мнения. Кой хотел с аквапарк бихте препоръчали за двама възрастни без деца? Много обичаме и ще ни е готино да посетим няколко пъти. Насочихме се към Сиде, защото искаме плаж с пясък, а не камъни.
Благодаря 😊

# 33
  • София
  • Мнения: 1 425
Здравейте, опитах да се ориентирам, но не видях скорошни мнения. Кой хотел с аквапарк бихте препоръчали за двама възрастни без деца? Много обичаме и ще ни е готино да посетим няколко пъти. Насочихме се към Сиде, защото искаме плаж с пясък, а не камъни.
Благодаря 😊
Някоя от както казва тука един "прехвалените" Камелии, много добра и широка плажна ивица.

# 34
  • Мнения: 54
Привет на всички!Някой бил ли е в средата на октомври на море?Как е времето и морето става ли?Иска  ми се да проверя как е във Фетие или Кемер?!Края на май бях в Сиде ,Селектум фамили-прилично,среден клас хотел.Иска ми се хубав плаж,не дълго пътуване от летището,зеленинка и вкусна храна😊Благодаря за насоките!

# 35
  • Мнения: 517
Привет на всички!Някой бил ли е в средата на октомври на море?Как е времето и морето става ли?Иска  ми се да проверя как е във Фетие или Кемер?!Края на май бях в Сиде ,Селектум фамили-прилично,среден клас хотел.Иска ми се хубав плаж,не дълго пътуване от летището,зеленинка и вкусна храна😊Благодаря за насоките!
За Фетие по добре забрави.Ние бяхме първата седмица на октомври и водата в морето беше студена,и дъжд ни валя един цял ден. От Емералд ни смениха полета до Даламан с такъв до Анталия. Това означава 200 км. трансфер,ние си взехме частен и пак беше към 3 ч.

# 36
  • Мнения: 54
[quote author=medlab link=topic=1580907.msg46812865#msg4681286Тези Емералд  са  големи…все се каня да ги зарежа..во си мисля ,че те държат пазара и цените са им по-добри…
Привет на всички!Някой бил ли е в средата на октомври на море?Как е времето и морето става ли?Иска  ми се да проверя как е във Фетие или Кемер?!Края на май бях в Сиде ,Селектум фамили-прилично,среден клас хотел.Иска ми се хубав плаж,не дълго пътуване от летището,зеленинка и вкусна храна😊Благодаря за насоките!
[/quote]
За Фетие по добре забрави.Ние бяхме първата седмица на октомври и водата в морето беше студена,и дъжд ни валя един цял ден. От Емералд ни смениха полета до Даламан с такъв до Анталия. Това означава 200 км. трансфер,ние си взехме частен и пак беше към 3 ч.
[/quote]

# 37
  • Мнения: 11
Попадна ми статия преди време, че SunExpress пускат полети от Сф до Анталия 2 пъти седмично, пролет-есен. С включен в цената чекиран багаж. Не съм ги проверявала за цени обаче.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Привет на всички!Някой бил ли е в средата на октомври на море?Как е времето и морето става ли?Иска  ми се да проверя как е във Фетие или Кемер?!Края на май бях в Сиде ,Селектум фамили-прилично,среден клас хотел.Иска ми се хубав плаж,не дълго пътуване от летището,зеленинка и вкусна храна😊Благодаря за насоките!

забранили сте ЛС как да ви пишем без да товарим темата

# 39
  • Мнения: 2 114
За мобилните телефони турска карта ли си купувате ?
В Белек в началото на октомври водата с приятна температура за плуване ли  е ?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Много ми са странни въпросите някой когато пита дали октомври става за море.Може да става,може и да не става!Природа.Тази година края на май и началото на юни си беше студено и не ставаше за разлика от други.Трябва да се има предвид ,че в Турция дори и в Анталия си имат сезони.Не е вечно лято.За това и цените юли и август са най-високи като при нас.Някой ще кажат ,че било горещо тогава.Горещо ама топла вода,голям ден и пълни хотели.Останалите месеци вече са си на късмет.Всеки сам си решава според финансите кога да ходи и какво да очаква.

# 41
  • Мнения: 1 538
Аз съм от тези дето Турско море (нашенско па хич) не съм помирисвала в активен сезон от 15 години😀😁 и то щото откачих и напуснах работа в разгара на сезона... все септември се влачим средата/края. Та таз година чак началото на октомври...като ми напишат ,ма то август е адска жега там 🤐 ми кво да е?! То тука щото не е горещо,после почваме да гледаме на карти ще/ не ще да вали и разни подобни.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 425
Аз съм от тези дето Турско море (нашенско па хич) не съм помирисвала в активен сезон от 15 години😀😁 и то щото откачих и напуснах работа в разгара на сезона... все септември се влачим средата/края. Та таз година чак началото на октомври...като ми напишат ,ма то август е адска жега там 🤐 ми кво да е?! То тука щото не е горещо,после почваме да гледаме на карти ще/ не ще да вали и разни подобни.

Ми да, какво да е....през юли в Анталия 42 градуса на 100% влажност и по същото време в Приморско 32 градуса на 70 % влажност....да, какво да е, разлика викаш няма. Хората са прости, че да ходят октомври в Анталия, щот август се потят и под езика. Бахти сравнението направи с милата ни Родина. Тука на море не можеш да отидеш септември, докато там е перфектно. Тука сезона е 2 месеца, там 5.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 955
 Както и да погледнем все пак  Средиземно море си е по на юг.
И дето се вика за всеки влак си има пътник - нека всеки сам си избира , на фона на нашите 350 км. нашенско море , близкото средиземноморие е над 25 000 км. , да не говорим , че за половин България Средиземно море е по близко от Черно = София - Офринио = 290 км.

# 44
  • Мнения: 76
Здравейте,  за първи път се включвам  и бих искала да благодаря на всички, които се грижат темата да е подредена, информативна и полезна за новаци като мен.

Досега не съм ходила на почивка в Турция, но мисля следващата година да заведа младежа (тогава ще е на 3 години). Прегледах доста хотели, мнения и отзиви в различни платформи, като се ориентирах към Белек заради сравнително близкото разстояние до летището. Все още обаче се колебая за хотел, който ще е подходящ за него, а ми се иска и да е на първа линия, и плажа да е пясъчен с плавен преход в морето, и храната да е вкусна и разнообразна. Нямам и установен бюджет към момента и се чудя дали има смисъл да се дават повече от 5000 - 5500 лева (7 дена, 2 възрастни с дете със самолет; на база на цените на туроператори от тази година). В този бюджет май само Selectum Family Resort Belek успава да ми допадне, и то с уговорката да нямам много високи очавания откъм обслужване и храна Други хотели, които съм набелязала са Papilon Belvil, Belis Deluxe, Selectum Luxury и Ela Exellence, като за някой имам опасения, че ако изпозлвам най-евтината стая, може да се наложим да спим заедно с малия човек на спалнята (той не ползва кошара). Ще съм благодарна за отзиви по този въпрос - как се организира настаняване на дете ако стаята разполага само с двойно легло.

Порових и вариантите за самостоятелно организиране на почивката (пак с цени на авиопревозвачи и хотели от тази година) и като че ли не намирам голяма разлика, но ще продължавам да следя хотелите. С риск да разкрия тайната на Роже за втория хотел в Белек, който е пуснал цени за 2024, намерих 3 хотела: Paloma Grida, IC Hotels Santai и Calista Luxury (извинявам се, но имаше твърде много любопитни, в това число и аз).

Отворена съм и за други предложения за Белек разбира се, ако има желаещи да споделят опит.

Прекрасни почивки на всички желая Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт