На море в Турция - тема 80

  • 59 011
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
Има ли нещо интересно за гледане окоро Utopia World? Да имам предвид, ако случим лошо време. И виждам, че извън хотела с такси ще е предвижването.
Роже, някакъв съвет? Чудя се и бакшиш 5 € ок ли е? Да предвидя и това,че кеш рядко носим, плащаме с карти, но за такси и бакшиши не става.

# 406
  • Мнения: 453
5€ бакшиш на кого и за какво? Според мен е много.

# 407
  • София
  • Мнения: 1 668
В повечето хотели имат кутии за бакшиши. Аз лично оставям там. Не съм видяла някой  да дава в брой на персонала, но пък сигурно има и такива случаи. Приятелят ми сега остави на един сервитьор, но защото беше много доволен лично от него. Иначе в кутиите, а и така оставяш и за кухненския персонал, които често доста се стараят.
Сега отзив за мегасарай сиде. От неделя сме тук, пристигнахме по- рано, още в 10ч и стаята ни я дадоха чак в 14,00ч. (Тогава си е настаняването )Стаята е супер, но така или иначе ни дадоха отново по- голяма и скъпа стая ат тази, която съм платила, но не съм слагала пари в паспорти, защото ми е неудобно. Хотелът е реновиран, като нямаме проблем с нещо в стаята. С уговорка, че климатичната инсталация е стара и не работи добре ( духа супер шумно и не може да се намали вентилатора) и дограмата е стара и съответно пропуска шум.  Има мини бар с безалкохолни и бира, който се зарежда всеки ден. Камериерката всеки ден почиства, тук нямаме забележки. Самият хотел не е много голям, а може би заради края на сезона или и аз не знам не се усеща пренаселен , дори напротив- усеща се леко празен. В сравнение с неговия събрат - мегасарай белек, където бях преди седмица и нещо бледнее откъм качество на храна и услуги. И то доста. В хотелът има много българи, предимно на средна и нагоре възраст, което не е проблем, но този хотел и околността са доста шумни, общо взето шумът е супер силен поне до 12.00 ч през нощта, та хубаво е да се знае, ако се запазва, защото едни от тях се оплакваха именно от това. И моето разочарование- храната! Няма особено разнообразие и общо взето с голямо чудене успявам да избера какво да ям. Така наличната не ми е особено вкусна, а отделно ат това каквото има за вечеря, после го виждам префасонирано за обяд и така. Буквално бедно меню и дори със сравнение с Вон е доста зле. С уговорката, че не знам дали е заради късния сезон или през лятото е така. Има разнообразие откъм плодове. Плажът - ами доста рязко става дълбоко и има камъни, но са дребни и не са нужни акваобувки. Имаше един ден от гадните хапещи риби, но явно тази година в Анталия е така. Самият хотел има два басейна с два бара, като единият бар е денонощен. Към момента, поради сезона басейните са за мен лично студени и не влизам особено, но има хора се къпят, макар а повечето да са на плажа, където водата е супер. На плажа има бар и нещо като снек бар, където предлагат пици, паста, бургери за обяд, общо взето джънк фуд. Има също там и напитки, така че гладен няма да останеш, друг е въпросът дали ти харесва храната или не. В самия хотел има сладкарница, което е доста добре, предлагат хубави десерти, веднъж имаше и френски макарони.  Вечер има шоу програми в амфитеатъра , единият ден бяха страхотни, другите не чак толкова, но доста прилични. Вечер има музика на живо, доста на руски език, която продължава много до късно и съответно е шумно, особено в стаите, които гледат към посока ресторанта,ч. Стаите, откъм задната страна на хотела, която не гледа към ресторанта, а откъм градината отново са шумни, защото има един хотел в близост, който надува музиката до 12,00 на макс, което за нас  не е проблем, защото сме без дете, но е шумно и трябва задължително да се има предвид. Лоби барът е доста приятен и честно казано май това му е най- силното място на този хотел. Та това е. Ако някой се вълнува нещо да пита. В заключение - за парите, които платих, 2500 лева и то за резервация от май месец за двама със самолет съм доволна. Дали ще повторя - категорично не и то основно заради липсата на вкусна и разнообразна храна. Но територията на хотела не е лоша,та общо взето, ако се намери на прилична цена си струва. Но няма нищо, ама нищо общо с мегасарай белек. Другото което е лично за мен, не обвързвам никой с мнението си, този период за почивка не е подходящ поради температурата на басейните. За мен е идеално края на август и началото на септември, когато водата е супер топла и приятна.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 14:21 от insane

# 408
  • Варна
  • Мнения: 6
Смятам да се възползвам от esim карта за интернет, но се колебая между airalo и mobi matter. За airalo знам, че са с turk telecom, които били с най-лошо покритие от 3те оператора в Турция. За mobi matter нямам информация с кой оператор работят, но са по-евтини от airalo. Има ли ползвали mobi matter и какви са ви впечатленията...или да си ползвам airalo?!?

# 409
  • Мнения: 803
Аз 2 пъти ползвах интернет от Airalo в Турция, много съм доволна от самия интернет, нямаше покритие само между магистралите тук таме, и от там ми дойде проблема. Не бях обърнала внимание на една отметка, касаеща превключване на данни между операторите и въпреки, че еСим ми беше като опция за ползване на мобилни данни, изгорях с една трицифрена сума. Та апела ми е гледайте си внимателно в настройките, то веднъж се пари човек, ама защо да е.

# 410
  • Мнения: 267
За лято 2024 някой няма ли да се похвали с резервация? Това което аз виждам към момента, спрямо малкото хотели/агенции, които са дали цени, хич не ми се нрави, като цена. Вярно е, че децата растат и започваме да плащаме и за тях, но цените  ми се струват още по нагоре от миналото лято. Ще се радвам да споделите впечатления и вие Simple Smile

# 411
  • Мнения: 3 391
Аз бях се спряла на Мегасарай в Белек,  но още нямам оферта за него. Чудя се дали да чакам, или да резервирам Лимак Аркадия. 😊

# 412
  • София
  • Мнения: 1 845
Има ли нещо интересно за гледане окоро Utopia World? Да имам предвид, ако случим лошо време. И виждам, че извън хотела с такси ще е предвижването.
Роже, някакъв съвет? Чудя се и бакшиш 5 € ок ли е? Да предвидя и това,че кеш рядко носим, плащаме с карти, но за такси и бакшиши не става.
Papurche Mehurche, долу на главния път, точно под хотела е началната спирка на автобус 1, който за 30 минути ще Ви закара до центъра на Алания. А там има всичко. Ние се обаждахме на Айджан и тя все ни качваше на нещо до пътя. С такси може. Но са си 20 км.

# 413
  • Мнения: 803
Днес получих имейл от Версо Травъл за лято 2024, имаше оферта за Аквасис в Дидим, Камелиите в Сиде, и Корумар Ефесус в Кушадасъ. Тъй като се интересувам от последния влезнах в сайта - нашата конфигурация трима възрастни за същата дата като миналата година е с 1000 лв нагоре на ранни записвания. Цените ще са уау тази година Wink

# 414
  • Русе
  • Мнения: 7 064
На ГКПП Лесово има ли безмитен магазин?
Има на ГКПП Хамзабейли Wink

# 415
  • Мнения: 164
Относно  Rixos Premium Belek. Вероятно е обсъждана темата, но моля за съвет: Струва ли си, да прекараме един ден в Land of legends и да си изпуснем деня в Rixos?
Най мразим опашки и гъчканица Simple Smile От 10 години сме фенове на Анталия и ни веднъж не прежалихме ден, заради Land of Legends.
Гъчканица и опашки няма! Единствено повече се чакаше на водните пързалки! Атракционите са толкова много, че не се смогва да ги обиколиш в един ден! Хареса ми като изживяване, но не бих повторила за тези пари! Трябва да си супер Марио че да се възползваш от всичко! По водните атракциони почти не сме се качвали!

# 416
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Не знам какви са цените на Камелиите за следващата година.
След тази ни почивка във Фулия, мога да кажа, че са ориентирани към деца. Гледах, че имат доста забавления за тях и много бебета имаше. Пързалките им бяха добри, нашите два дни бяха там. Стреляха с пушка, играха билярд, посетихме два-три пъти амфитеатъра.
За храната - вкусна, имаше интересни тематични вечери, стараеха се. Плажа за нас беше основен, хубав, голям, широк, пясъчен. Плавен преход, без грам камъче или хапеща рибка.
Хотела и стаята, съвсем нормални, персонала отзивчив. Със смесени чувства сме, защото сме свикнали на друг тип почивки, но като цяло сме доволни. Беше ми скучно на мен. Аз обичам да обикалям и да гледам.
Затова и писах, че ако пак ходим в Турция, ще е адълт онли Grinning

# 417
  • Мнения: 543
Момичета (и момчета), на adult only хотел музиката спира ли нощем?

# 418
  • на село
  • Мнения: 834
Момичета (и момчета), на adult only хотел музиката спира ли нощем?
В хотелът, в който бяхме, барът работеше до 23.00 - докъм 23.30 цялата патърдия приключва. Нашата стая беше точно под бара, чудех се да мрънкам ли, но въобще не ни пречеше. Човек като е на почивка, нагласата е съвсем друга.

Утре ще напиша моя отзив за хотел за възрастни. Много сме доволни от избора си.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте, любители на морския туризъм в Турция.

След семейна почивка с кумовете миналата година в Royal Garden - Конаклъ/Алания, се оказва, че няма как да минем тази година без почивка в Турция. Определено ни хареса...
За разлика от миналата година, където организацията и резервацията беше рано, сега семейната ни почивка ще бъде с децата /меко казано, защото са големи 20+ и забавлението с тях е на друго ниво/ и избирам хотел в "последната минута" Simple Smile

Въпреки, че днес се регистрирах, следя темата отдавна Simple Smile Неудобно ми е като "нов" член да търся помощ и съвети, само ще споделя моето мнение по въпроса с почивките и All Inclusive.

Royal Garden Beach за мен е "изгодната" алтернатива за добра почивка, не е супер лукс, но определено не е зле. Дори е над средното ниво според мен, в края на сезона, 7 октомври. Затова сега искам да усетя нещо, което е ниво над това и съм се насочил към Haydarpasha Palace Hotel.

Обаче за какво пиша този постинг? Ще се опитам да обясня...
Миналата година почти през ден ходихме до Алания. Към края на почивката може да се каже всеки ден. Изключително много ми хареса атмосферата на града, улиците, хората, местата, запознавахме се всеки път с нови хора, говорихме, дори да не пазаруваме, а само така, за идеята.
И а-хаааа да буукна Хайдарпаша и в главата ми се загнезди една такава авантюристична мисъл... защо да давам 5 х. лева за комплекса, когато мога за 3-500 евро да буккна някой апартамент в града, а с останалите пари ... като знам колко изгодни и не малко вкусни варианти има за изхранване... Обаче една почивка не е само ядене Sad

Изключителното разнообразие на вкусотии, SPA, басейните, ние обожаваме да плуваме /вчера се прибрахме от Огняново след като се скъсахме от басейни/, морето, усещането за "почивка в комплекс" и всичко останало...

Та се чудя, вие замисляли ли сте се върху това, раздвоявали ли сте се между туризма и почивката и кое основно надделява? Реално след Royal Garden желанието ми да усетя Haydarpasha е повече от голямо Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 сеп 2023, 08:35 от Navy

Общи условия

Активация на акаунт