На море в Турция - тема 80

  • 59 801
  • 739
  •   2
Отговори
# 420
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Navy, и аз изключително много харесвам Алания. Обмислях същото, но като евентуална втора почивка, заради самия град. Дори попаднах на ТА, която предлага настаняване в хотели в Алания, в близост до Клеопатра бийч...Още не съм се отказала от идеята си..
Хващам се последните години, че предпочитам и за основна почивка хотели в района, само за да мога да посетя любимия град. Дори за тазгодишния Делфин Ботаник много надделя факта, че в ОИ концепцията му е включен и безплатен транспорт всеки ден до гр. Алания...

# 421
  • Мнения: 179
Здравейте на всички 😊 Вчера се прибрахме от TITANIC DELUXE GOLF BELEK и докато все още всичко е прясно, качвам едно ревю за хотела.
Поста ще бъде дълъг и малко по-различен от обичайното, защото ми се иска да Ви представя леко сравнение между двете ни почивки тази година – в Megasaray Club Belek и Titanic Deluxe Golf Belek (както и как седят тези два хотела спрямо преходни почивки отново в Турция).
Почивката в Титаник беше между 15-22.09.2023г. Пътуваме с един и същ оператор последните 4 пъти и все със самолет, като агента ни вече много добре ни насочва към определени хотели спрямо нашите изисквания, както и ни дава информация за оферти и къде бихме могли да получим отстъпка от пакетната цена. Пътуваме 2-ма възрастни с две деца (едното малко под 2 години, а другото на 5, казвам го защото бебето реално е безплатно, но има отношение към стаята при настаняване).
Защо точно сравнение между двата хотела? – защото и в двата почивахме тази година. Който следи по-активно цените за почивките е наясно как вървят ценово в различните периоди от време. Общо взето цените за всеки един от двата хотела в средата на юни почти съвпадат в средата на септември. И в двата хотела са позиционирани в сегмента UALL или DELUXE ALL.
Ревю в скрития текст

Скрит текст:
Сигурно някой ще каже сега – отворих цените за мегасарай, много по-ниска е от на Титаник и хем ще е прав, хем не. Различното между двата хотела е, че цената на Мегасарай се движеше само нагоре, защото всичко бързо се изкупи на ранни записвания, докато Титаник имаше множество покачвания, както и промоционални цени. Цената, която платихме за Мегасарай се оказа 300лв по-малко от пакетната цена, която беше активна 2 седмици преди да запазим Титаник. От този ред надолу ще пиша главно за Титаник, като накрая ще правя малко сравнение със Сарай (което в никакъв случай не значи, че един от двата хотела не си заслужава).
ХОТЕЛ - При пристигането ни веднага посрещнаха с питие и свеж одеколон за ръцете, попълнихме 1 лист и веднага ни дадоха карти. В хотела няма гривни, а Wi Fi е навсякъде перфектен без парола. Докато стигнем до стаята и отворим, пиколото беше донесъл целия багаж. Стаята беше подготвена с бебешко креватче, когато разбраха, че не са подготвили дивана за другото дете реагираха мигновенно, като се извиниха и се включи и личен асистент. В Мегасарай пристигнахме към 20ч. посрещнаха ни, пратиха ни да вечеряме, че било късно и после ще ни настанят. След вечеря имаше малко забавяне. Бяхме група от 20 човека (от единична стая до 4-ка) и всички стаи бяха оправени по 1 и същ начин  спалня и диван. Допълнително звъняхме за креватче, като не бяха особено бързи. Интернета на места беше ок, на други не.
Знам, че звучи странно, но дори самата миризма на хотела се усеща различно (в Титаник навсякъде се носеше прекрасен лек и ненатрапчив аромат на леко свежо). И двата хотела са с интересна архитектура в общите части.
В титаник всички говорят езиците описани в концепцията, включително описаните арабски и холандски (дори персийски). В Сарай имахме леки затруднения дори с английския (една от дамите в групата ни е Туркиня и тя помагаше много).
СТАИ – и в 2-та хотела бяхме настанени във 2-рата по клас стая (супериор за Титаник и Делукс за Мегасарай). Стаите в Титаник (доколкото виждам от ревюта и концепции) не са реновирани от отварянето му преди 10 години и изглеждат много по-добре от тези в Мегасарай (които уж са реновирани преди няколко години). Стаята беше с 2 единични легла (по-точно спални от по 140см) и разтегателен диван за детето (на което сложиха и топ матрак под чаршафа). В сарай подготвиха просто дивана с 1 чаршаф.
Банята в Титаник е изпълнена по-луксозно от тази в сарай. Като цяло нямаме претенции за стаята, просто спим и се къпем, но в Титаник всеки ден зареждаха козметика, на реномирана марка, а в Сарай освен диспенсърите имаше и няколко минита, които ние ползвахме, но веднъж не допълниха. Смешно или не, дори тоалетната хартия е различна, както и принадлежности за бръснене, дамска хигиена и общите принадлежности – всичко се зареждаше.
Чистеше се винаги когато ни няма в стаята – имам чувството, че щом излезем от стаята, някоя камериерка виждаше, чекваше, че излизаме и веднага влизаше да оправя – СТРАХОТНА ОРГАНИЗАЦИЯ. Сменяне на бельо и кърпи ежедневно, слагахме табелка да не сменят и пак го правеха, а в Сарай дори с табелки почистете не го правеха редовно, ние сме изнасяли празни бутилки дори, защото не са минавали.
ТЕРИТОРИЯ - Титаник делукс Белек е хотел на 2-ра линия, като пред него се намира голф игрище, всеки може да провери генералната информация, някой ще каже, ама на 2-ра линия, къде е плажа и т.н. нали отивате на море. До плажа се достига с влакче или корабче, което е супер интересно за децата (и въртят постоянно). В сарай всичко е близко и на пешеходно пространство, но тази т.нар. втора линия изобщо не ни е пречила, дори беше интересна. И двата плажа са еднакви (все пак хотели са пред 2 един от друг). Сарай като цяло на Гугъл изглежда по-озеленен, но реално на място си приличат много. Макар, че Титаник е до река, нито един път не са ни ухапали комари, докато в Сарай се случваше – явно пак добра организация и редовно пръскане. По протежение на реката и хотела се намират басейните и алакартите, които през деня работеха като снак барове. На всеки имаше бар и тоалетна. От тази година има много добре аранжирана зона с бар (Джакаранда) точно над реката.
ПЛАЖ, БАСЕЙН, АКВАПАРК - Нещо което много ми хареса в Титаник отново е обслужването, но на басейните и плажа – дървени шезлонги с матраче и сложена чиста, сгъната кърпа на всеки един шезлонг. Ако известно време има оставена само кърпа – чиста или мокра и никой не се появи ги прибираха. Така модерно написано Towel desk има по цялото протежение на басейна (сигурно през 50м), ако ви потрябват допълнителни кърпи, като по този начин беше и на плажа, не се ползват карти. В сарай имаше само на 1 място пред плажа (което беше близо до нашата секция) и не беше особено комфортно, както и ползването на карти. Басейните на титаник (по-точно 2-та огромни басейна) са чудесни и сякаш разделени много добре на секции (активна, за деца, за релакс). Аквапарка на Титаник реално е от 3 части по възрасти, като в момента правят и 4-та, отново плюса е тук. Кътове за хранене, барове и тоалетни към тях, буквално навсякъде.
ПИТИЕТА И ХРАНЕНЕ - За първи път не виждам опашка пред бар за коктейли, води, ядки или друго, всичко е scan to order – всеки чадър на плажа или басейна има номер и код, сканираш го отваря меню, поръчваш и след 5 минути човек на ролери носи коктейли – на басейна в пластмасови чаши за многократна употреба, на плажа в стъкло. Качеството на напитките няма да коментирам – няма разредени сокове или скрежини, слага се точното количество от точния алкохол, всички бутилирано, без лъжене, няма заместители и много лед в чашата, като в сарай (дори се наложи да питаме за някои алкохоли в концепцията, т. като ги бяха скрили под бара).
Храната – бих казала, че Сарай води по разнообразие, но там заради късния час на вечеря или друго, но един път не ядохме добра баклава, а за основното, все едно всичко беше еднакво на вкус. В Титаник качеството беше много по-различно и добро. Салами за закуска няма (може би 2 вида макс), всичко е филе, пастърма и тем подобни. Купи с йогурт, както навсякъде по хотелите се предлагат за закуска, тук няма – или пакетирана активия, кефири или готови малки купички с йогурт с чия или други добавки от семена и плодове (точно единична порция). Единственото, което не ми хареса много е скарата – от всичките ни 5 почивки в Турция мога да кажа, че условно по-ниския клас хотел, прави по-хубава турска скара, от хотелите, позиционирани във високия сегмент (макар с малка разлика в цената). Индийска, Иранска и други по-екзотични храни се предлагаха тематично. Тук е момента да спомена, че контингента е буквано анти руски – много араби, иранци, англичани, немци, руска реч се чуваше рядко. Всички много спокойни като туристи. Съжалявам, че го казвам, но в Сарай се наложи 1 път леко да повишим тон на децата на сънародници, които просто взимаха храна и я мачкаха, това се случи и в сладкарницата и при сладоледите.
На плажа имаше бар и 2 ресторанта – там обядвахме. Всичко се носи от меню, страшно бързо и разбира се много вкусно. Главно хапвахме искендер, сьомга и салатки.
Детски кът и организацията в него – пак в Титаник. Същия работи до полунощ. Има на разположение детски амфитеатър и гейминг зала, която е безплатна, включително боулинга. Някои машини не бяха в строя, но пак имаше достатъчно за забавление.
СПА – няма какво да коментирам – отново по-добра организация и зали/съоръжения в Титаник.
Амфитеатъра за възрастни е изнесен към посока плажа и шоутата бяха впечатляващи. Не стояхме до края, защото децата се изморяваха, но бяха доста разнообразни.

Като заключение ще напиша още два абзаца:
-   В хотела срещнахме 1 семейство българи, от които мъжа пътува много по конференции и обучения и е бил няколко пъти в луксозни хотели в Анталия. За втори път почива в Титаник семейно и сподели, че е платил толкова, колкото ние сме платили за Мегасарай през юни. Сподели още, че е бил в Макс Роял и това, което е получил като обслужване там се различава минимално от това в Титаник (избор от няколко вина на вечеря, а не само едно, както и допълнителни малки глезотийки, като малко по-голяма стая, по-голяма баня с вана или лека разлика в храната).
-   До тук сме почивали в 5 хотела – Papillon Zeugma, IC Green Palace, Nirvana Cosmopolitan, Megasaray Club Belek и Titanic Deluxe Golf Belek – във всеки един хотел бихме се върнали отново, стига да се предложи на примамлива цена. Единствената територия, която не харесахме беше на Нирвана, но там обслужването беше най-близко до това на Титаник. Всички изброени хотели са позиционирани в един и същ клас като обслужване и приблизително един и същи ценови клас.

Препоръчвам на заинтересованите от хотела да изгледат клипа на Ersin Tekin от Etstur (като цяло всичките му ревюта а хотели са много подробни).

Ако някой има въпроси, ще се развам да отговоря на всички

# 422
  • Мнения: 1 565
Благодаря за подробното описание и сравнението.
За сезон 2024 съм се прицелила в Нирвана Космополитън, вашият коментар беше поредният,който ме насочва натам😀

# 423
  • Мнения: 179
Ние ще следим Нирваните в Кемер, заради територията, а и доброто обслужване, което видяхме. Разбира се отнвоо и титаник Grinning
Благодаря за подробното описание и сравнението.
За сезон 2024 съм се прицелила в Нирвана Космополитън, вашият коментар беше поредният,който ме насочва натам😀

# 424
  • Варна
  • Мнения: 96
Хубаво е от сънародник с опит в почивките да получиш мнение/ревю за определена дестинация.

Това, което ме шокира е тоталното разминаване в мненията на много посетители на даден хотел.
Тъкмо си харесаш някой с добри отзиви, и от приятели, и от агенция, която не те е излъгала предния път и влезеш в Booking или Tripadvisor и се ошашкаш!

От безкрайно доволни до крайно разочаровани.. и то за едни и същи неща. Едните казват - страхотна храна и чистота, другите с извинение сополи в басейна и гадна еднообразна кухня!
Основно най-недоволните са от UK!

И то за един популярен и препоръчан хотел - Haydarpasha Palace, #4 в TripAdvisor като Best Value за района...

# 425
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Хващам се последните години, че предпочитам и за основна почивка хотели в района, само за да мога да посетя любимия град. Дори за тазгодишния Делфин Ботаник много надделя факта, че в ОИ концепцията му е включен и безплатен транспорт всеки ден до гр. Алания...

Веднъж отседнахме в 4* , даже някой го дават 3* х. Eftalia Downtown  ( https://eftaliahotels.com) през улицата в средата на градския плаж на НВ и беше от най - добрите ни почивки. Хем не преяждахме на АЛЛ , хем насред града го опознахме , и на двата пазара бяхме - единия на центъра , другия на южния край на града  ,  в 5етажното Уайкики , а и в другите големи магазините от веригите им всеки ден имаше различни промоции . Не е за деца защото няма пързалки , анимации и разнообразни забавления , но за папардаци като нас ни дойде добре и точно това е и причината за много различните мнения - за млади семейства с деца хотела хич не го бива . Липсата на вечерни концерти , танци , купони , тематични вечери за някой са голяма загуба ,а и ние там където ги има се чудим как да избягаме от гюрултията.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2023, 08:07 от peterky2002

# 426
  • Варна
  • Мнения: 96
Аз обаче влязох във филм Sad
Почти цяла вечер чета отзиви в Трипадвайзър за Хайдарпаша Палас...
На фона на прекрасните като цяло мнения, попаднах на поне десетина, откровено казано - ужасни, които споделят проблеми с храната, чревни инфекции, дори солмонела!!!
А хотела не е някой "компромисен" от евтините...

https://www.booking.com/hotel/tr/haydarpasha-palace.bg.html

Не знам какво да правя вече Sad А обещах на семейството почивка от 6 октомври Sad

# 427
  • Пловдив
  • Мнения: 1 914
Благодаря за подробното описание и сравнението.
За сезон 2024 съм се прицелила в Нирвана Космополитън, вашият коментар беше поредният,който ме насочва натам😀
Ние в момента сме в този хотел
Nirvana cosmopolitan.
От доста време посещаваме Турция и от пет години Анталия.
За нас този хотел отговори на нашите изисквания и очаквания.
За момента нямаме забележки относно обслужване хигиена храна . Имам и ревю на стаята ако някой се интересува мога да сложа видео на нея.
Като се върнем от почивката ще напиша по-подробен коментар за хотела.

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Туроператор алармира за връщане на туристи, които искат да минат границата между България и Турция с лични карти.


https://bgtourism.bg/novini-turoperator-alarmira-za-vrashtane-na … nV3F3AZOw8DOujCN4

# 429
  • Sofia
  • Мнения: 3 842
Интересно! Мислех, че имат интерес да развиват туризма, все пак турската икономика не е много цъфнала и вързала. Сезонът им е дълъг, за разлика от нашия и колкото и българските туристи да сме една шепа, и да ни се носи славата, че не сме от най-дашните, наливаме нещо в икономиката им. Но те си знаят. Жалко за хората и неудобствата, които им създават.

# 430
  • Мнения: 810
Аз обаче влязох във филм Sad
Почти цяла вечер чета отзиви в Трипадвайзър за Хайдарпаша Палас...
На фона на прекрасните като цяло мнения, попаднах на поне десетина, откровено казано - ужасни, които споделят проблеми с храната, чревни инфекции, дори солмонела!!!
А хотела не е някой "компромисен" от евтините...

https://www.booking.com/hotel/tr/haydarpasha-palace.bg.html

Не знам какво да правя вече Sad А обещах на семейството почивка от 6 октомври Sad

Бяхме там от 29.08 до 5.09, писала съм отзив, ако не сте го прочели де.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 96
Аз обаче влязох във филм Sad
Почти цяла вечер чета отзиви в Трипадвайзър за Хайдарпаша Палас...
На фона на прекрасните като цяло мнения, попаднах на поне десетина, откровено казано - ужасни, които споделят проблеми с храната, чревни инфекции, дори солмонела!!!
А хотела не е някой "компромисен" от евтините...

https://www.booking.com/hotel/tr/haydarpasha-palace.bg.html

Не знам какво да правя вече Sad А обещах на семейството почивка от 6 октомври Sad

Бяхме там от 29.08 до 5.09, писала съм отзив, ако не сте го прочели де.

Да, благодаря, изцяло положително мнение, изчел съм цялата тема...
Не знам дали това е удачният избор за нас, четеримата... щерките са на 20+ години Simple Smile
Като искаме и да отделим не малко време на Алания, но не искаме да пренебрегнем и добрия UAI.

Няма ли някой наистина читав комплекс в района на Конаклъ? Sad

# 432
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Няма ли някой наистина читав комплекс в района на Конаклъ? Sad
 

Защо точно Конаклъ ? и какво значи наистина читав комплекс? Ние най добре сме си прекарвали в пансион или къща за гости и да , в бунгало на плажа , ама всеки си знае различно - хич не се радваме на вечерни концерти , танци , купони , тематични вечери липста им за някой са голяма загуба ,а и ние там където ги има се чудим как да избягаме от гюрултията , което е съвсем различно за 20 + резачки Simple Smile

# 433
  • Мнения: 234
WELL PALACE SIDE 5*  мнение за хотела и евентуално някой да е бил за НГ там?

# 434
  • Варна
  • Мнения: 4 947
Интересно! Мислех, че имат интерес да развиват туризма, все пак турската икономика не е много цъфнала и вързала. Сезонът им е дълъг, за разлика от нашия и колкото и българските туристи да сме една шепа, и да ни се носи славата, че не сме от най-дашните, наливаме нещо в икономиката им. Но те си знаят. Жалко за хората и неудобствата, които им създават.

Изобщо не е, защото не ни искат с лични карти, а заради проблем със системата, която в момента не ги сканира и на всички минаващи с ЛК се въвеждат данните ръчно. За връщащите се в България не се вижда информация кога са влезли в Турция. На границата в момента молят всеки, който носи и паспорт да приготви него. Минаването в момента с ЛК води и до повече чакане.

Общи условия

Активация на акаунт