ЕДИНАДЕСЕТИ клас 2023/2024

  • 52 406
  • 810
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 31
Момичета,
знаете ли дали годишната оценка по модулите е средноаритметична или по преценка на преподавателя? Например - първи срок имаш 5, а втори срок 6 - за годишна се пише 5.50 или 6.00!
За дипломата е ясно, че е средно аритметично от двете години, но в самата година как е? Thinking

# 736
  • София
  • Мнения: 5 151
По преценка на преподавателя.

# 737
  • София
  • Мнения: 741
Момичета,
знаете ли дали годишната оценка по модулите е средноаритметична или по преценка на преподавателя? Например - първи срок имаш 5, а втори срок 6 - за годишна се пише 5.50 или 6.00!
За дипломата е ясно, че е средно аритметично от двете години, но в самата година как е? Thinking

Досега не бях виждала такава "къдрава " оценка нито като срочна, нито като годишна. Все е закръглено число и дали ще е закръглено нагоре или надолу си зависи от преподавателя....поне моя родителски опит сочи в тази посока, защо да е по-различно при модулите ....това са си като отделни предмети - части от една материя, нищо, че се наричат модули ...е, нищо, че пише понякога едно - пък те си упражняват друго - особено по езика...но доколкото знам те са си спуснати така от МОН.

# 738
  • Мнения: 6 946
По-различно е при модулите, защото в наредба 11 така пише Simple Smile
"При обучението за придобиване на профилирана подготовка се формира годишна оценка по всеки модул от профилиращия учебен предмет и годишна оценка по профилиращия учебен предмет. Годишната оценка по профилиращия учебен предмет се формира като средноаритметична с точност до 0,01 от годишните оценки по всеки модул от предмета."

# 739
  • София
  • Мнения: 12 442
Добре де, ако човек по основния, да речем, български има 4, а по модулите основно 6-ци, колко следва да има за годината? Нещо не я разбирам тази система още.

# 740
  • София
  • Мнения: 3 571
Добре де, ако човек по основния, да речем, български има 4, а по модулите основно 6-ци, колко следва да има за годината? Нещо не я разбирам тази система още.
В твоя пример става въпрос за две различни оценки - БЕЛ ООП и БЕЛ ПП. Годишната оценка по БЕЛ ПП се формира като средноаритметично от годишните оценки от модулите на БЕЛ ПП, като преди това годишните оценки от модулите се оформят по осмотрение на преподавателя като се взимат предвид срочните такива.
Дано да съм го обяснила сравнително разбираемо.

# 741
  • Мнения: 10 699
Добре дошла на Таня78!
Трудно им е на децата да решат какво ще учат, защото нямат представа от реалното упражняване на професиите.
Моето дете е категорично, че не иска нито моята професия, нито тази на баща си!
Както не искаше да учи в чужбина, така преди няколко месеца реши обратното и се втурнахме да търсим препоръки за курсове за SAT...
Да са живи и здрави, пък всяко дете ще си намери пътя в живота!

# 742
  • София
  • Мнения: 741
Виж ти, благодаря за информацията, Мария.
Аз въобще не съм гледала тези неща, оставила съм на сина ми да се оправя и да си гони успеха.

# 743
  • София
  • Мнения: 12 442
Добре де, ако човек по основния, да речем, български има 4, а по модулите основно 6-ци, колко следва да има за годината? Нещо не я разбирам тази система още.
В твоя пример става въпрос за две различни оценки - БЕЛ ООП и БЕЛ ПП. Годишната оценка по БЕЛ ПП се формира като средноаритметично от годишните оценки от модулите на БЕЛ ПП, като преди това годишните оценки от модулите се оформят по осмотрение на преподавателя като се взимат предвид срочните такива.
Дано да съм го обяснила сравнително разбираемо.
Ти добре обясняваш, но все още съм с "мозъчна мъгла" от един Базед и ще повторя да видим разбрала ли съм. БЕЛ ОПП има 4, по модулите БЕЛ ПП има средноаритметично пълно 6 и тогава за годината по БЕЛ ще има 5?

# 744
  • Мнения: 8 247
Не.
Ще има по БЕЛ ООП 4, а по БЕЛ от раздел Б, демек избираемият, средно аритметично от годишната оценка по модулите. В твоя пример 6.00

БЕЛ ООП и БЕЛ ПП са две различни оценки.

# 745
  • София
  • Мнения: 12 442
Не.
Ще има по БЕЛ ООП 4, а по БЕЛ от раздел Б, демек избираемият, средно аритметично от годишната оценка по модулите. В твоя пример 6.00
Сега вече разбрах, много благодаря! Беше ми чудно как е организирано, като практически това си е един и същи предмет и реално може да има огромно разминаване. При езиците понякога преподавателите са различни и може по основния руски да има 3, пък по профилиращия 6. Една позната имаше подобен случай и двете явно нищо не сме разбрали.

# 746
  • София
  • Мнения: 741
Не.
Ще има по БЕЛ ООП 4, а по БЕЛ от раздел Б, демек избираемият, средно аритметично от годишната оценка по модулите. В твоя пример 6.00
Сега вече разбрах, много благодаря! Беше ми чудно как е организирано, като практически това си е един и същи предмет и реално може да има огромно разминаване. При езиците понякога преподавателите са различни и може по основния руски да има 3, пък по профилиращия 6. Една позната имаше подобен случай и двете явно нищо не сме разбрали.

Всъщност учат различни неща в профила и в общата подготовка.  Така, че е нормално да имат и различни оценки. Профилите са много по задълбочени, аз само не бях разбрала, че накрая завършват с една оценка за целия профил, мислех, че си имат отделни оценки по модул.

# 747
  • София
  • Мнения: 12 442
При моя син по профилираната подготовка по езиците учат много сложни и сериозни неща, затова мислех, че тази оценка тежи повече. Само не можех да схвана как се образуват оценките, но то явно не е толкова важно. Важни са матурите после, защото и пълно 6 да има човек университетите гледат матурите.

И като казах университети – някой знае ли дали има някакви материали за подготовка за ТОП теста в НБУ? Гледах самия тест, но нали синът ми не е учил в бг училище допреди година, сега не учи повечето предмети от теста и ми се струва, че ще трябва да се готви отделно, защото във Франция се учи по съвсем друга програма по естествените науки, други термини и тн.

# 748
  • софия
  • Мнения: 25 657
Оххх, изобщо не съм се интересувала и се обърках. Няма да имат крайни оценки по предметите в модула, а обща за него?
Т.е. няма да има оценка по мат ПП, ИТ ПП и т.н., а оценка по профил еди-кой-си?
Всъщност учат различни неща в профила и в общата подготовка.  Така, че е нормално да имат и различни оценки. Профилите са много по задълбочени, аз само не бях разбрала, че накрая завършват с една оценка за целия профил, мислех, че си имат отделни оценки по модул.

# 749
  • Мнения: 6 616
Бояна, няма материали за подготовка за ТОП тест. От примерите  тестове,  които са качени на сайта на НБУ може да се види формата, но  материали за подготовка няма.
Дъщеря ми си направи регистрация в сайта на НБУ и може да си прави пробни тестове ( упражнителни без тежест при кандидатстването).

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 11:22 от Biserka_a

Общи условия

Активация на акаунт