Как се приемат смесените бракове в България?

  • 6 683
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Въпреки че полагам огромни страдания, в мен има заложен силен негативизъм към чуждото, респективно непознатото. Но, понеже приемам, че съм цивилизована, не спирам да се боря със себе си.
Наскоро осъзнах, че синът ми може да стане гей и това няма да го направи по-малко мой син. Та от брака поне идат внуци  Wink, което, приемам, е утеха за всяка нормална, нещастна тъща на чужбинец, не кавказки тип.

# 16
  • Мнения: 5 370
"Предпочитам най-долната алжирка отколкото жена от Източна Европа".
"Вие сигурно сте едни от тези смрадливи гадове, които не се къпят по цяла седмица и си носят бомбите на гърба".
" Изроди такива, той Хитлер хубаво ви беше почнал, ама не ви довърши".

Такаааааа...няма да кажа откъде са тези цитати. Ще ви кажа само, че не са писани от българи. А от европейци. Насочени са ясно към кого. Извадила съм ги нарочно, щото когато ги прочетох за първи път, останах със....зяпнала уста.
Айде да престанем да обвиняваме българина в най-висшите форми на расизъм, става ли?????
И да правим дявола по-чер отколкото дефакто е.
Пак някой търси сензация -евтина - и тема за спорове.
Карбовски не ви ли стигна за една вечер?? ooooh! ooooh!

# 17
  • Мнения: 7 837
Навремето, като че ли, се приемаха за екзотични - кубинци, африкански студенти... Позната, която живее в Надежда, ми сподели, че вижда доста двойки - българки и азиатци.
Хубаво е, ако у младото поколение, са изкоренени тези предразсъдъци.

Свраката, трудно ти следя мисълта. Чудиш се, как да си център на внимание. Разкажи за някой смесен брак... Никой не говори за расизъм. Първосигналното при българина е срам, от това, какво ще си помислят другите...

# 18
  • Мнения: 1 363
Големи расисти сме ние. Не само расисти, но и ксенофоби.  Whistling
Сврака, я сподели източника на цитата, плс!

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нека аз да разкажа за смесен брак-българин с китайка. Внучето има леко китайски, но безкрайно интересен вид (най-хубавите комбинации стават между различните раси, а не с мешането на братовчеди в едно село). Бабата, образована жена, интелектуалка във варненския размер на думата, нарича внучето си-Чин-чин. Китайските баба и дядо дават мило за драго за внучето и не го наричат, булгар-татар, например.

Друг пример, същата комбинация. Там пък родителите са щастливи, защото синът им е щастлив. Свят широк, някои успяват да му се радват, други си губят времето.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Тава май не ме плаши. А вас... Laughing

Mииииииии и мен за сега май не... ама за сега  Flutter. След 10-20г. мога друга песен да запея.  Whistling
То пък кой ли мен ще пита, че да му мисля толкоз Wink

# 21
  • Мнения: 5 370
Навремето, като че ли, се приемаха за екзотични - кубинци, африкански студенти... Позната, която живее в Надежда, ми сподели, че вижда доста двойки - българки и азиатци.
Хубаво е, ако у младото поколение, са изкоренени тези предразсъдъци.

Свраката, трудно ти следя мисълта. Чудиш се, как да си център на внимание. Разкажи за някой смесен брак... Никой не говори за расизъм. Първосигналното при българина е срам, от това, какво ще си помислят другите...
Не ми приписвай твоите пориви, ако обичаш. Не аз  се правя на интересна, като извеждам изречение, написано от някого, от контекста, че и цяла тема да му посвещавам. Който както иска така ще възприема смесените бракове, нужно ли е пак да постулираме кое било правилно и кое-не.
Мира -източника на горепосочените фрази-за долните 2-англичани. Първото е от алжирец.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мен пък ме плаши. Живея на място, където сигурно 95% от хората са тъмнокожи и немога да кажа особено добри думи за тях.... предубедена съм към тази раса.
Иначе много колеги на мъжа ми се ожениха за узбекистанки докато бяхме там. В източните раси има нещо много екзотично.
И въпреки това се старая да не съм расистка - тук са расисти към белите.
А това, което по-горе писах е, че комбинацията между тъмнокож и много бяла жена е в началото стряскаща, защото контраста е много голям  Peace

# 23
  • Мнения: 927
Аз имам 2 сестри и трите сме женени за чужденци  Laughing . Просто така се случи.., но никога не съм забелязала лошо отношение към нас  Laughing - напротив. Е, има го малко по-големия интерес към малкия ама то сигурно е от любознателност  Wink

# 24
  • Мнения: 3 423
А няма да ви казвам какъв расизъм има
от черни към черни в южна Африка.
Както и да е. Децата от бракове на
черни и бели, бели и азиатци, индианци
и бели, и прочее, прочее, абе смесените
са много интересни деца. Оттам нататък
трудно мелят две култури, но някои
успяват все пак да се задържат цял живот
заедно. Моя съседка от София се ожени
за един черен младеж, след време разбрах,
че имат безумно много проблеми, трудно
намира той работа, въртели за жилище,
гледане на кръв по разни институции.
Все пак не сме Франция, нали. Това беше
преди десетина години, сега не знам как е.
А иначе бях свидетел в един тролей 1994,
след някоя от победите на футболистите ни
как един възрастен побелял черен, подпийнал,
викаше "Българи-юнаци, аз съм българин, нищо,
че съм черен, българи-юнаци". Стана ми смешно,
ама такова добронамерено смешно.
Смятам, че хора, които не са живели сред чужденци,
трудно приемат различното. А когато се намесят
религия, континент, език, става по-страшно.
Мисля си, че сега, когато БГ е в ЕС, ще нахлуят
масово емигранти, ще се заженят фиктивно за
наши юнаци, ще се поомешаме, пък и чалгата
ще се пообогати откъм творци. Файда е.

# 25
  • Мнения: 2 792
   Със съмнение се приемат. Все се търси под вола теле и някак си се възприема, че направилият своя избор ,да живее в смесен брак, е длъжен доживотно да разяснява и обяснява на всички (по някакъв начин заинтригували се) защо го е направил. 
  Мен ме притеснява идеята, някой ден да не ми се представи някой тъп ръб като избраник, ни раса, ни пол ме интересуват, простотията по ме плаши  Confused

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз определено мисля всичко в движение(сиреч понякога и късно  Grinning ), та няма да си мОря мозъка ако сина ми се ожени за афроамериканка примерно. Какво толкова, толерантна натура съм(изключайше столипиновските сестри), и за мен няма значение националността, по-скоро определящ е блясъка в очите от съжителството.

# 27
  • Мнения: 945
Малко преди да се омъжа майка ми жално жално ми каzа... "Ех мамо, не ти провървя да си намериш едно българче."
 
До тук с толерантността...

# 28
  • Мнения: 13 512
Китайските баба и дядо дават мило за драго за внучето и не го наричат, булгар-татар,
Joy Joy Joyе, на глас се разхилих!

# 29
  • Мнения: 822
Един от най-добрите приятели на съпруга ми живее от доста години с мюсюлманка...Нямат брак и деца не създават.Неговите родители са категорично против и не искат да виждат жената.За нейните не зная...Не са в първа младост и сигурно и така ще си останат нещата...Тъжно е.

За себе си не зная,как бих приела бъдеща снаха от друга раса...Да доживеем дотогава...Но имам приятелка китайка,която твърдо е решила да ми ражда китайска снаха... LaughingКакво ще реши младежът е друг въпрос...

Общи условия

Активация на акаунт