Февруарчета 2024 - Тема 4

  • 26 889
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 333
Включвам се с това,което ме посъветва докито да пия за моя нисък Витамин Д - по пет капки дневно Вигантол. Не знам дали ще успея да го вдигна,но да видим.Благодаря на всички момичета за съветите!
С витамин Д със стойност 15 във 6 седмица по 4 капки дневно за месец го вдигнах на 27, просто след като изпиете капките от лъжичката , вземете една хапка хляб за да се обере хубаво самия витамин че е много мазен, така правя аз

# 91
  • София
  • Мнения: 853
Витамин Д е мастноразтворим витамин. Хапнете парче кашкавал или в лъжичката добавете малко зехтин. Това ми го каза репродуктивния лекар. Успях да си оправя дефицита.

Последна редакция: чт, 17 авг 2023, 21:37 от Iv4EnCeTO

# 92
  • Мнения: 333
Витамин Д е мастноразтворим витамин. Хапнете парче кашкавал или в лъжичката добавете малко зехтин. Това ми го каза репродуктивния лекар. Успях да си оправя дефицита.
А продължаваш ли да пиеш и по колко капки? Защото моята стойност сега е 33 и ендо и АГ казват да продължавам по 4 капки вигантол както до сега , а така и не разбрах каква стойност гоним икаква е ок.

# 93
  • Мнения: X
вит Д се усвоява с мазно и омега най добре , 5000 единици е максималната доза и е точно за наваксване на дефицит. Много лекари назначават профилактична доза по протокол 4 капки ( това са 400 по 4 1600 което е много малко ) стойноста на вит д трябва да е на горна граница винаги.Аз лично не бих пила 4 капки който ще да го назначава. Особенно в дефицит или ниска стойност. С моя АГ обия ден обсъждахме точно че вече ми е време да завършвам медицина и то от точно тази специалност за добавските. И той се съгласи че лекарите карат по протокол което е греда голяма

# 94
  • Мнения: 333
вит Д се усвоява с мазно и омега най добре , 5000 единици е максималната доза и е точно за наваксване на дефицит. Много лекари назначават профилактична доза по протокол 4 капки ( това са 400 по 4 1600 което е много малко ) стойноста на вит д трябва да е на горна граница винаги.Аз лично не бих пила 4 капки който ще да го назначава. Особенно в дефицит или ниска стойност. С моя АГ обия ден обсъждахме точно че вече ми е време да завършвам медицина и то от точно тази специалност за добавските. И той се съгласи че лекарите карат по протокол което е греда голяма
В смисъл че с дефицити ли ниска доза би приемала повече от 4 ли, колко например за стойност 30 да речем? И каква е горната граница която гоним бременни?

# 95
  • Мнения: X
Горната граница е спрямо лабораторията ти , при някои е 60 при други 80 не знам твойта каква е Simple Smile но гоним максимално горна граница . При стойноси под половината дори на долна и горна има нужла от повече вит Д . 4 капки е профилактична доза . Това просто не разбирам защо толко ги е страх при дефицит или долна граница да назначат 5000 единици . Само имунолозите знаят какво правят поне малко от малко.
Аз лично пия по 5000 единици и за месец много успешно качвам , при бременност е важно хубаво да навакваме всички минимулни стойности. Всякакви ранни кървенета са от ниски витамини или прогестерон.Абе много сложно е сега да не навлизаме в толко детайли Simple Smile Просто без страх пийте 5000 едини и после намалете дозата.С вит д трудно се предозира. Предозиране става само ако примерно горна граница е 80 а ти имаш 100 и то трябва да не си пил вит Д преди това поне няколко дена за да си сигурен сче резултата е точен Simple Smile Но това е уникално рядко срещано да се случи

# 96
  • Мнения: 11
Включвам се с това,което ме посъветва докито да пия за моя нисък Витамин Д - по пет капки дневно Вигантол. Не знам дали ще успея да го вдигна,но да видим.Благодаря на всички момичета за съветите!
С витамин Д със стойност 15 във 6 седмица по 4 капки дневно за месец го вдигнах на 27, просто след като изпиете капките от лъжичката , вземете една хапка хляб за да се обере хубаво самия витамин че е много мазен, така правя аз

На мен ми казаха да го капя на бисквитка или хляб и така да го приемам,най-добре се усвоявало,но ще имам предвид и ще пробвам и по вашия начин!

# 97
  • Мнения: 348
Bochinka, на кой производител препоръчваш Вит Д?

# 98
  • Мнения: X
значи за мен най добрия е на капсули california gold от iherb

иначе от БГ Ойлисен
За беттер Б съм със смесени много чувства.
вигантол НЕ.

# 99
  • София
  • Мнения: 853
Витамин Д е мастноразтворим витамин. Хапнете парче кашкавал или в лъжичката добавете малко зехтин. Това ми го каза репродуктивния лекар. Успях да си оправя дефицита.
А продължаваш ли да пиеш и по колко капки? Защото моята стойност сега е 33 и ендо и АГ казват да продължавам по 4 капки вигантол както до сега , а така и не разбрах каква стойност гоним икаква е ок.
Всяка сутрин по 6 капки приемам Вигантол. Детето си дърпа постоянно и реално трудно би се предозирал.
Връщам се от Ендокринолог рано, рано. И този месец ще мина без терапия, но следващия е почти сигурно, че ще започна хормони. С ФТ4 на долна граница съм, но ТСХ едва стига 1.15 и не доки не посмя да ми изпише нищо, за да не падне и ТСХ.

# 100
  • Мнения: 348
В аптеката нямаше Джеймисън, само вигантол и бетър ю 1000. Взех бетър ю и сега ще го изпръскам. Така или иначе ще поръчвам омега от iherb точно на California, ще взема и витамин Д. Мислиш ли, че по 2 впръсквания ще прекаля?

# 101
  • Мнения: X
на беттер ю ? 1000 единици пръскай по 4 пъти а не по две Simple Smile
Иначе омега препоръчвам през бремкнноста да се пие DHA има на Минами много хубава

# 102
  • Варна
  • Мнения: 536
Иначе, днес се хванах, че от колата зазяпвам на хората количките Joy Имам си и бебешка папка във Favorites на браузъра... Но засега само колички са ми интересни, за мебели не се замислям особено. Край мен има доста хора с деца до 2 год. и съм сигурна, че много съвети ще получа наготово и много потребни неща също. Вече ми предложиха стерилизатор Grinning

Аз обиколих и Рая Тойс (скъпото) и Галикс,че имах време да видя наживо всички колички, които харесвам. Имам си и аз папка в браузъра. Рая Тойс (Варна) не ме погледнаха дори като отидох 0 съдействие, нула информация супер съм възмутена и общо взето ме изгубиха като клиент. Галикс (анекс, бекса, киндеркрафт) 1 час сглобяваха и разглобяваха колички и ми показваха неща въпреки, че обясних, че имам доста време до реална покупка и аз се клебая между Анекс и Бекса ( за Бекса имам 2 супер ревюта от близки приятели), Киндеркрафт са сладки и аз харесах Неа, но материята е евтина доста и ще задържа влага, което е проблем също има аксесоари, ама няма чанта ??? също така ме предупредиха, че НЕА е до изчерпване на количествата и вероятно този десен ще изчезва от пазара. И аз вече гледам и избирам неща вече ме хвана бебешката вълна. Гледам колички по улиците и брат ми зарибих, ходим двамата и той зяпа и аз Grinning Grinning Grinning. Ще видим като наближи избора ще дам 2 варианта на таткото и ще решим финално заедно.

Засега Термина ми е 07.02.2024 г. с млада госпожица. Живот и здраве всичко да е наред. Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 12:07 от Lilith89

# 103
  • Мнения: 3 640
Kinderkraft nea е до изчерпване на количествата ли?
Ех, аз толкова си я харесах външно онлайн! Я кажи висока ли ще е за ниски мами?

Tutis uno 3+ е пък с утра лек кош. Само 3кг. Също ми харесва, но пък исках цветна количка - зелена, жълта, червена... и краен случай бежова. Не искам синя, розова, черна или сива.

А за заглеждането при нас е толкова зле положението, че и ММ заглежда и пита тази и онази количка каква е, вика "Загледай марката да я видим после онлайн" 😂😂😂

# 104
  • Варна
  • Мнения: 536
Kinderkraft nea е до изчерпване на количествата ли?
Ех, аз толкова си я харесах външно онлайн! Я кажи висока ли ще е за ниски мами?

Tutis uno 3+ е пък с утра лек кош. Само 3кг. Също ми харесва, но пък исках цветна количка - зелена, жълта, червена... и краен случай бежова. Не искам синя, розова, черна или сива.

А за заглеждането при нас е толкова зле положението, че и ММ заглежда и пита тази и онази количка каква е, вика "Загледай марката да я видим после онлайн" 😂😂😂

Аз съм 1,63 см и аз много харесах НЕА, защото е много сладка, но даже последната количка е в Галикс Варна. Супер е за нас, като размер е подобна на Анекс, но материята на дамаската си е доста ниско качество за съжаление и брат ми, който се занимава с и с шиене категорично каза не абсурд. Като материи Бексата и Анекс са супер по-добри и качествени като изпъленение. Анекс IQ ми хареса, защото е много лека ( туко що е внесена доколкото разбрах) с коша идва към 10-11 кг макс ( ако не бъркам). Моите фаворити за момента са https://baby.galix.bg/anex-bebeshka-kolichka-2v1-e-type-victor-w … ial-edition-48770 , https://baby.galix.bg/anex-bebeshka-kolichka-2v1-e-type-eden-spe … ial-edition-52197 , https://baby.galix.bg/bexa-bebeshka-kolichka-2v1-ideal-20-limite … cvyat-le103-34535 като имах възможността да ги видя на живо и са наистина много хубави и маневрени ( да знам че са празни), но засега и това си беше ценна информация, който има възможност препоръчаха в магазина да мине през най-големия им магазин в Стара Загора за по-голям избор. В София в магазина не съм ходила още просто във Варна ми остана време (деня не ставаше за плаж) и реших да го запълня с нещо полезно Simple Smile

ЕдитЪ: От това, което масово видях по Варненските улици (седнахме да обядваме на центъра на деня на Варна и улиците бяха пълни с хора) тук се ползва Сайбекс, но евтините версии, видях само 1 Приям всичко друго е масово Балиос и Мелио ( с онези малки гуми), Няколко Мими видях и 1-2 Стокита, оттам Кикабу и чиполино ( които изглеждаха доста очукани) и имам няколко познати с Лорели, но лично аз като видях Лорели на живо и ми стана лошо колко ужасно евтини изглеждат пък цената е с малка разлика от Бекса например.

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 12:12 от Lilith89

Общи условия

Активация на акаунт