Варненски зимнотии (14)

  • 10 382
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 995
Аnika 75 не се притеснявай ,ние не сме с малък ама с голям рефлукс ooooh! пием Фризофом и си повръщаме доста Crazy Но май запозва по-малко -знам ли ,може и така да ми се струва вече ooooh! само ще ти кажа че имаме към 40бр. лигавници и пак не ми стигат Crazy

# 91
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Днес някой за разходка  Mr. Green аз ще се разхождам с бебо на ръце из къщи

# 92
  • Варна
  • Мнения: 893
по принцип казват че рефлукса се израства като им се затворят стомахчетата newsm78
дано да ви мине по-скоро на всички  Praynig
ние пък имаме някаква лека форма на запек  Confused чудя се вече какво да ям  Rolling Eyes

На нас татито ни е забранил да й показваме носа навън до Март  Shocked или поне докато мине грипната вълна и се постопли  Wink

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 10:31 от Virginity

# 93
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
1.На нас татито ни е забранил да й показваме носа навън до Март  Shocked
2.или поне докато мине грипната вълна и се постопли  Wink

С първото не съм съгласна, за второто подкрепям с 2 ръце  Hug и другия път като се видим да ми дадеш да нагушкам Лора, че не можах оня ден, а така ми се искаше  love001

# 94
  • Мнения: 56
Аз съм навита за разходка Mr. Green,ще бъде забавно.
Ние вече се поуправихме,наборихме го вируса май.Аз също се чувствам добре.
За малките пъпчици: и Никола имаше като малко бебе не съм ги мазала със нищо специално.Минаха от самосебе си.Мажех ги със правенотоп кремче и със Нивея за дупе Laughing

# 95
  • Мнения: 56
Дано да стегне малко зима да утрепа вирусите и после веднага да дойде пролета да се мятаме по разходки.Като е топло е толкова хубаво..........

# 96
  • Мнения: 3 595
Аз също подкрепям момичетата, които те насърчават да продължиш с опитите за кърменето...Понякога е нужно просто да спреш добавката и да предлагаш по-често гърда, но всичко е въпрос на нагласа на родителите...

# 97
 Wink

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 19:39 от mishi 80

# 98
  • Мнения: 335
аз също мисля,че трябва да бъдеш малко по-упорита с кърменето.Моят бебо също беше така и вече е на 6 месеца и още се опъва като магаре,извива се на дъгичка и реве,но до сега не съм дала никаква добавка,пиех си лактогонните чайове.Засуква когато е много огладнял или когато му се спи,а до 4 месец му давах да суче когато заспи само така се хранихме.А за пъпчиците по лицето го мажа с АТОДЕРМ.
 
 

# 99
  • Мнения: 274
Ох, момичета като ви чета и се разтроявам направо! Чудя се дали ще има сърце kirkorova80, да си остави детето гладно. Ето как беше при мен за да разберете какво имам предвид: На пробните кърмения за 8 дни в родилно само на едно имаше резултат от 5 гр и то беше още на 3тия ден. При всички други - резултат 0 - голяма и кръгла! И кантара обвиних, но като го пробвах с добавката нищо си му нямаше. Висеше на гърдите ми през цялото време като беше при мен и през цялото това време интензивно засмукваше! Нещо което страшно много ме учуди, но си беше факт! Като се прибрахме вкъщи имахме време за сукане бол ... Използвахме го, но при условие, че в момента в който дръпна гърдата се започваше луд рев от глад, дори след час и половина сукане, накрая си нахранвах детето с АМ, за да може да поспи поне малко и защото не мога да го оставя гладно. Особено като знам, че великите 5 гр са били само веднъж и то преди много дни! Въпреки всичките чайове, сокове, лактогенни, гонни и прочие тичащи неща, млека с ориз, без ориз, домашни и от село и дрън дрън кай каквото каза + лук и боза даже Гърдите ми никога не се напрегнаха, почти не увеличиха размера си и никога не успях да изстискам дори и тези 5 гр, които той беше изял веднъж! Нито на ръка, нито с помпа, нито след гореща баня или висене до болка над тенджера с вряла вода! Може аз да не съм се постарала достатъчно, а може и просто да няма вариант да потече повече кърма при мен! Сега спираме да се кърмим, понеже както бях писала бях зле и 3 дни нямах физическа възможност да го сложа на гърда. Така се отучи и аз нямам ама абсолютно никакво намерение да го държа гладен за да го накарам да изяде евентуално 5 гр кърма и след това да си го нахраня с АМ пак. Описвам го защото четейки постингите ви, се чувствам до някаква степен виновна, че не съм кърмила детето си достатъчно. Предполагам, че и kirkorova80 ще се почувства по същия начин. Исках да и кажа, че има и такива като нас, които хранят децата си с АМ и те пак ще пораснат, но това не ни прави по-лоши от другите.

# 100
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
ger4e въобще не трябва да се чувстваш виновна, направила си каквото си могла и не си се отказала, но природа какво да направиш Hug

# 101
  • Мнения: 124
Докато четох разбрах че ще има мами ,които ще раждат околомоята дата.Аз съм определена за 27.04.07 засега моя каза че ще е мома.Вече нямам търпение да родя.После и за слабеене трябва да мисля.С две деца-ужас smile3511

# 102
  • Варна
  • Мнения: 199
kirkorova80, опитай с изкуствени зърна. При нас до някаква степен имаше резултат.   Peace

Герче и при мен положението е долу-горе същото. С тази разлика, че при мен не са били 5, а 20-30гр, но все така недостатъчни,за да нахранят бебо и след това съответно винаги е имало дохранване с АМ..  Никога не съм имала много кърма, при условие че винаги още от самото начало правех какви ли не опити да я засиля. От ден-два кърмата ми почти напълно спря. За съжаление...

ВивиАн-че мила, прегръдчици и на теб!  Hug Hug Hug

# 103
  • Мнения: 3 595
Герче въобще не е нужно тя да се почувства по същия начин като теб...аз затова писах, че е най-вече въпрос на нагласа при самите родители... Ти си положила усилията, на които си била готова и сте избрали решението, което е било най-добро за вас. Много е вероятно, то да е най-доброто решение и за нея, но може и да не е... Не искам по никакъв начин да се обиждаш от това, което ще кажа, защото не е насочено нито към теб, нито към който и да е друг... ако тази майка иска да си кърми детето и да не му дава добавка, то тя може да се справи при определени обстоятелства. Най-важното е да вярва в себе си и в детето си, защото ако тя е убедена, че нищо няма да излезе, то няма смисъл и да се мъчат. Но ако тя вярва, че ще се справят ще се справят... Достатъчно е да не предлага АМ, да си го храни начесто... ще пропусне 2,3,4 хранения може и един цял ден и после ще засуче...Елито е пропускала, когато не е била добре и не съм я насилвала по никакъв начин...Ако се предлага биберона, който си пуска лесно, тях ги мързи да сучат... Ако обаче през цялото време майката мисли дали бебето е качило 5 грама или не е... ами нищо не става...На едно хранене може да изяде 5 на другото 20...то зависи колко е гладно, по кое време на деня ще яде, от възрастта, тези пробни кърмения трябва да ги забранят със закон...Аз се убедих как при последователни тегления страхотните дигитални кантари дават разлика до 300 грама...Наши роднини така ми казваха, ами нямам кърма, опитахме всичко, след доста време си казаха ами не ми се кърмеше...ами ок, ама това са две различни неща... Сигурно има и случаи, в които е невъзможно да се кърми, но не познавам такива хора...Всичко зависи от това какво наистина иска майката  Thinking

# 104
  • варна
  • Мнения: 193
Герче въобще не е нужно тя да се почувства по същия начин като теб...аз затова писах, че е най-вече въпрос на нагласа при самите родители... Ти си положила усилията, на които си била готова и сте избрали решението, което е било най-добро за вас. Много е вероятно, то да е най-доброто решение и за нея, но може и да не е... Не искам по никакъв начин да се обиждаш от това, което ще кажа, защото не е насочено нито към теб, нито към който и да е друг... ако тази майка иска да си кърми детето и да не му дава добавка, то тя може да се справи при определени обстоятелства. Най-важното е да вярва в себе си и в детето си, защото ако тя е убедена, че нищо няма да излезе, то няма смисъл и да се мъчат. Но ако тя вярва, че ще се справят ще се справят... Достатъчно е да не предлага АМ, да си го храни начесто... ще пропусне 2,3,4 хранения може и един цял ден и после ще засуче...Елито е пропускала, когато не е била добре и не съм я насилвала по никакъв начин...Ако се предлага биберона, който си пуска лесно, тях ги мързи да сучат... Ако обаче през цялото време майката мисли дали бебето е качило 5 грама или не е... ами нищо не става...На едно хранене може да изяде 5 на другото 20...то зависи колко е гладно, по кое време на деня ще яде, от възрастта, тези пробни кърмения трябва да ги забранят със закон...Аз се убедих как при последователни тегления страхотните дигитални кантари дават разлика до 300 грама...Наши роднини така ми казваха, ами нямам кърма, опитахме всичко, след доста време си казаха ами не ми се кърмеше...ами ок, ама това са две различни неща... Сигурно има и случаи, в които е невъзможно да се кърми, но не познавам такива хора...Всичко зависи от това какво наистина иска майката  Thinking
Peace
като това не значи че си лоша майка ако не кърмиш. първото си дете го кърмих 6месеца. след това го отбих. той ревеше и си искаше гърдата, а аз имах мляко и не му давах. това беше моят избор- реших да работя и да го лиша от това удоволствие. сега ще мога да кърмя само 3месеца. и след това пак ще му отнема цицата /и после и двете ще плачем Cry/. но това не ме прави лоша майка. но до тогава ще направя всичко възможно да кърмя. това е моят избор

Общи условия

Активация на акаунт