Кърмене на близнаци

  • 4 203
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Здравейте,всички мами.Реших и аз да споделя моя скромен опит.Близначките са на 2 месеца,а баткото на 1год и 8 месеца.Преди да родя бях изпаднала в паника как 6те се справя,но искам да кажа,че човек се организира и се стимулира и се научава да се справя.В началото ги гледах сама,но после доиде маика ми.По въпроса за карменето си мислех,4е няма да се справя,но за сега сме на карма.в началото кърменето ми отнемаше почти целия ден,но сега вече сучат бързо и е лесно.аз ги кърмя последователно,така ми е по- лесно,пробвах и едновременно,но не ми е удобно.

# 16
  • Мнения: 30
Ние сме почти на 1 год.и 5 месеца и още се кърмим само вечер.Аз ги кърмя отделно:първо по малкия от едната гърда/която има повече кърма.После по големия яде и от двете гърди.Не се изцеждам след това.но трябва помощник или да забавляваш единия докато яде другия.Всичко е въпрос на нагаждане според бебетата.Трябва да си упорит и да не се отказваш.

# 17
  • Мнения: 256
И аз да те успокоя с няколко думи НикиФин,
За съжаление по въпроса с кърменето не мога да ти помогна,защото кармата ми спря изведнъж след около 20 дена Cry
Аз също ги гледам вече сама.Майка ми дойде за 3 месеца и помоща и беше наистина безценна,но така може само майка ти да ти помага.Няма да изпадам в подробности,но свекърва ми беше тук за месец и нещо и освен че не ми помагаше-това да стерилизира бутилки или да изхвърли боклук или да подреди изпарните дрехи на бебетата беше под нейното ниво Twisted Evil.Тя беше по даването на акъл и гушкането и снимането #2gunfire.Освен,че правех почти всичко сама,бях и страшно изнервена разбира се,доста се обтегнаха и отношенията ни с мажа ми..абе гадост.Откакто си тръгна се чувствам прекрасно,даже бяхме на почивка с бебетата,гледам ги сама.Имам си своите криви дни.но...и без деца е така.Сега е добре,защото по цял ден сме навън и се храним 2 пъти навън/от общо 5/.За моя радост тук има доста удобства и нямам нужда от помощ в бита.
Има доста дни,в които са много нервни и криви,но стискам заби..нямам други деца,вярно е.Сега ще наема жена за weekends,защото и аз съм човек и искаме с мажа ми да излизаме вечер.
Хранят се по едно и също време иначе бих полудяла.
Не искам и да чуя за помошници освен бавачка-чиста работа Wink

Да кажат по-опитните майки,но трудното предстои особено като проходят,така че да се стягаме.

Сигурно ти е много тежко,няма еднакви деца,нито формула,но сам сигурна че ще се справиш и ще намериш правилната за теб.

Успех от сърце  Hug

Общи условия

Активация на акаунт