Вярно ли е че.......

  • 2 222
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
 Shocked и мен доста ме учуди...досега да съм умряла ...и аз съм от привържениците на портокалите и сока им.  Mr. Green

# 16
Абсолютно същата поговорка я чух от испанка Shocked. Явно нещо им има на портокалите по този край. Имаше някакво обяснение, че са тежка храна за вечер. Но тук и краставиците са тежка храна  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 636
Za парви пат 4увам това.И аz ве4ер ям портокали и мандарини.А ако проблемат е в доzата  на витамин C тогава да сам умряла,тъй като пия само Hohes C и дори ностем лягам със сока до мен.А като кармех ностем сам пиех 2-3 литра... Хм,но осте сам жива  Hug

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Какви са тези глупости Laughing ooooh!?
Няма такова нещо.Аз ям портокали когато ми се яде (много пъти и вечер).
Не се вързвай на такива глупости Naughty

# 19
  • Мнения: 818
Чела съм,че плодове се ядът преди основно ядене,иначе ферментират....и създават газове  Party

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Чела съм,че плодове се ядът преди основно ядене,иначе ферментират....и създават газове  Party
Аз пък знам, че точно заради това трябва да се консумират половин-един час след като се нахраним (за да не ферментират).

# 21
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Хахаха докато живеех на тока на италианския ботуш също чувах това глупаво твърдение. А защо тогава, ако се храним тежко, с месища и пържилки вечер не спим добре и ни е кофти цяла нощ?
Плодовете са метлата против токсините в организма и се консумират разделно от храненетата.
Чувах това тръдение и за пиперките, че били тежка храна вечер. Но и за тук важи правилото, че плодовете и зеленчуците са най-лесно смилаемите храни, а най-трудно смилаеми са месата и другите животински продукти и тестелъците.

# 22
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Аз съ6то го 4ух това за портокалите и обяснението бе6е,4е предизвикват задържане на вода в организма.Ако ги яде6 сутрин съотвтно 6те изразходи6 ненужното коли4ество вода,но ве4ер......Бе6е ми обяснено от диетолог,но не знам дали има връзка с диетите или е пак простата истина да не се натоварваме преди лягане,за да ни е по добър съня.

# 23
  • Мнения: 119
 Shocked не мога да повярвам! ако наистина беше така, то тук, отдавна да е изчезнал живота. плодове, особено пък споменатите,се хапват доста щедро. но ще поразпитам. съпруга ми вече ме погледна  #Crazy така , като го питах.

# 24
Това което знам със сигурност е че на дете до една година не е хубажо да се дажа фъстъчено, масло, мед и портокали и подобни-поне така пише в американските книги за гледане на деца и докторите в САЩ ти го дават написано на хартия и го обясняват че са причина за алергия, но за възрастни newsm78единственото което се сещам е че има доста захар и особено портокаловия сок-още по концентрирана захарна бомба. Блазе ви, как си пиете литри, щом не ви се лепи Embarassed

# 25
  • Мнения: 398
Щом е потугаКалка, от Портокалия - сигурно има резон в думите й за портокалите.  Laughing Joy

# 26
  • Мнения: 878
Абе смееш се ти,ама тя Португалия преди се е казвала Портокалия,то4но заради портокалите Mr. Green
Лозева аз за портокалите тука само съм 4увала да не се ядат на празен стомах,а пък на мен друго ми беше 4удно,4е не се къпят след хранене,защото стомаха може да спре да работи и да умреш Shocked

# 27
  • Мнения: 3 098
Писах в съЩата тема на Лозева,но в клюкарника,но Ще го напиша и тук.Гледам,4е оЩе се обсъжда.
Портокали трябва да се избягва да се ядат ве4ер,тъй като натоварват много отделителната система.И ако системно се натоварва,Ще доведе до усложнения.На мен така ми бе обяснено.
Зоуи,това за къпане след хранене,4е не бива и аз съм го 4увала,но си мисля,4е най_много припадък да ти докара,пък знам ли?
СъЩото важи и когато ходиш на плаж,не бива да се нахраниш и след това веднага да плуваш.

# 28
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Зна4и в края на краи6тата има доста истина в това твардение май.Аз даже си ги спрях ве4ер,незнам дали от страх или не6то друго,ама по добре да се застраховам отколкото да лекувам не6то после или да ми носят цветенца......Simple Smile

# 29
  • Мнения: 26
Абе смееш се ти,ама тя Португалия преди се е казвала Портокалия,то4но заради портокалите Mr. Green
Лозева аз за портокалите тука само съм 4увала да не се ядат на празен стомах,а пък на мен друго ми беше 4удно,4е не се къпят след хранене,защото стомаха може да спре да работи и да умреш Shocked

Мен пък ми е смешно ,че  не било хубаво да си правят барбата мъжете след хранене ...Неразбрах кво било лошото   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт