Парфюмни размисли и страсти - 285 тема

  • 63 314
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 617
Заведете го на Съборна 😋
Никога не съм питала мъж дали харесва парфюмите ми , всичко, което ти доставя удоволствие е хубаво .
Е, как няма да попиташ човека до теб? Ако не харесва и не понася парфюма ти ще е мъчение.
У нас има забрана за използване на Christian Dior Fahrenheit.

# 61
  • Мнения: 3 326
А сега де, объркахте ме Grinning Ще потърся тестер и в друг магазин да пробвам отново.

Иначе за ароматите и половинката... ако трябва да слушам него ще нося само Bright crystal. Не нося тези, които наистина не понася, но мисля че това е единствения парфюм, който харесва. Аз пък не го харесвам, скучен и нетраен ми е.

# 62
  • Мнения: 1 136
И аз намирам като цяло парфюмите на Килиан за доста синтетични. От цялата серия харесвам само Woman in Gold, Back to Black, Playing with the devil и L'Heure Verte, може да пропускам още 1-2, но като цяло са само тези.

# 63
  • Мнения: 1 636
ММ не понася парфюми с роза, за щастие и на мен не ми е любимата нотка.😂
Колкото и да е тривиално, най-най-любимия му парфюм върху мен е Кирке, също му допада и Black opium.

# 64
  • София
  • Мнения: 220
Отдавна се колебая между In love again i Diptyque L'Ombre Dans L'Eau, при вас как е като трайност, излъчване и т. н. новата версия, в каква посока са промените:)

Не знам за коя нова версия става дума, но L'Ombre dans l'eau за мен е един от най-трайните Диптици. Познавам и имам само edt, усещам го с часове и се носи приятен сияж без да души.

# 65
  • Мнения: 916
Аз от парфюмите на Kilian до сега съм харесала само Black Phantom и до някъде Angel's Share като втория има нещо, което ме дразни. Останалите не бих ги носила. Освен горните и коментирания Love Don’t Be Shy, пробвала съм още:
Moonlight in Heaven
Good Girl Gone Bad
Back To Black
A Kiss from a Rose
Straight to Heaven
Forbidden Games
Flower Of Immortality

Roses on Ice и Apple Brandy не са лоши, но са мъжки за мен.

# 66
  • Мнения: 919
Аз много харесвам Килиън, но love ми е непоносим, много гъст много сладък и малко ми бие на Малиция. Като цяло не ми харесва като прекалят със захарта...
Иначе обичам Black phantom, Angel's share, Good girl gone bad, Water Caligraphy. За тях съм имала  и най много комплименти. Има къде къде по-незабележими аромати в този сегмент

# 67
  • Мнения: 40
Бихте ли казали мнение дали има по-сложни аромати на Монтал? Имала съм само roses musk и за мен е надценен и моно аромат на мускалче бг роза. Имах и един с тамян и направо ме уби. Буквално попско кандилце. Дали има шанс там да се намери нещо интересно и не така моно?

# 68
  • Мнения: 666
Благодаря за новата тема.🍒🍓
Много обичам червени плодчета, но май повече за консумация, отколкото в парфюм.
Burberry Her е страхотна ягода с тръпчив микс от къпини и малини обвити от пудрена сладост. Ползвах го по време на последната си сесия в университета и съм си го нарекох за късметлийски, защото си взех всички изпити. Изпръсках една 30тица още тогава и не съм го подновявала, но ми е хубав спомен за последните студентски месеци.
Lost Cherry ми е слабост, супер съблазнителен и секси е. Приятна и безболезнена за бюджета черешка имат и Malizia Bon Bons. Понякога вади завидна трайност, понякога трае час-два. Добро попадение е за цената си от 6лв.
Най-любимата ми череша от известно време насам е Mad About You. Първо ме привлече името, малко по-късно обикнах и аромата. Kovatcheva e написала страхотно ревю за него. Поръчах си първата бутилка февруари тази година, а вече броя последните капки. Обожавам го, приятелят ми още повече и вече чакам втора бутилка от него. В последната година доста се повъртях в света на ниша и постоянно поръчвах мостри и парфюми. Голямо вълнение беше при получаването на всяка нова пратка, но и краткотрайно, защото чувството, че някъде там има нещо още по-съвършено не ме оставяше на мира. Mad About You ми даде тази сигурност, че съм намерила всичко, което искам и харесвам и е време да си го ползвам с удоволствие.
Признавам си, има още 2-3 аромата, които ми е любопитно да пробвам и може би купя, но нищо не  е задължително и не трябва да се случи в рамките на месец.

При първа проба на Rolling in Love и Love Don't Be So Shy бях сигурна, че трябва да имам и двата. След няколко разносвания обаче бързо ги разлюбих и при така стремглаво увеличаващите им се цени може би няма да си купя нито един. LDBSS е плътен захарен сироп, който е дълготраен, но тих на моята кожа и започва да ми досажда след време. Rolling in Love ми е по на сърце, много нежен и фин аромат. Него бих го купила в някакъв момент, както и Moonlight in Heaven. Ще видя до ЧП какви ще са ми нагласите.

Единственият път, в който приятелят ми прояви недоволство към парфюмите ми беше, когато за кратко трябваше да споделяме една кола, а беше точно след летния сезон и бях пропила цялото купе с уханието на Womanity.😄

# 69
  • Мнения: 919
Ще чакам отзивите за Делина, вече му мина модата, а за мен в върховен аромат, първият, който си взех от дама в групата и си го нося с огромно удоволствие. Мъжете в къщи също много го харесват.
Благодаря и за отзивите за Диптик аз всъщност питах за in love again , но щон сте казали, и този ще се взима, надявам св да дам отзиви скоро....
С Монтал и Мансера аз лично не случих... Имат толкова много аромата, така че неминуемо има някое и друго скрито съкровище, но не бих рискувала да търся, освен ако не е няккава супер доверена препоръка, и презентацията им не е моята.....

# 70
  • Мнения: 916
На Монтал много харесвам Intense Cafe.
Не знам дали се води сложен - мирише на тъмни рози и кафе, но трябва да се помирише, иначе няма как да се опише или поне аз не мога. Нямам голям обхват на наблюдение на марката обаче - пробвала съм 5-6 само.

# 71
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Благодаря за темата! bouquet

Обичам берита, мисля, че и те ме обичат. Налични към момента - Angel Nova EDP, Burberry Her EDP (предвид мостра, подарена ми при покупка, намирам голяма прилика с Authentic Moment Woman Abercrombie & Fitch; инспирирана от Бакара, естествено; обмислям покупка, доста е добър като проекция и цена), La Petite Robe Noire, Black Perfecto EDP, La Petite Robe Noire Velours, La Petite Robe Noire Intense, La Petite Robe Noire Couture (Черни рокли да има! 🖤) , La Vie Est Belle EDP, La Nuit Trésor, Rose Rouge VCA... вероятно забравям някои.

Бихте ли казали мнение дали има по-сложни аромати на Монтал?

Монтал-ите за мен са абсолютна синтетика.

# 72
  • Мнения: 1 136
Аз да попитам за мнения относно парфюмите на Veronique Gabai, загледала съм се в Noire de Mai. Някой с отзив за него? Flowers Hibiscus

# 73
  • Мнения: 112
Чакам тези дни Delina от абонамента си, много се вълнувам Simple Smile
Glossycherry този абонамент нещо в България ли е? Попадала съм на сайтове с абонаменти в САЩ. Ако има нещо такова и при нас ще съм благодарна за инфо Simple Smile

# 74
  • Мнения: 81
Да, в общи линии това е, новата версия от доста време не съм я виждала другаде освен в Нотино. Може би в StarCorp се мяркаше също.
Солена луна, за мен новият In love again e по-цветен и нежен от спомените ми за стария. Доматените листа за мое съжаление ги няма. От стария нямам впечатления за проекция и издържливост, защото го помня само на мама като дете Simple Smile Новият е умерен и в двете отношения, не се натрапва, но при мен издържа 4-5 часа дори в тази жега. Не е осемдесетарски звяр със сигурност.
Що се отнася до L'ombre dans l'eau , аз имах големи проблеми с него, макар че обичам берита и още повече обичам зеленяш. Имаше нещо много агресивно за моя нос, което ме изтормози, изпръсках със зор отливка и приключих с него. Адска трайност наистина, може би защото не го харесвах Simple Smile Не помня обаче дали съм имала ЕдТ или ЕдП на Diptyque, но In love again е много по-малко зелен и, да кажем, по-насочен към масовия вкус, т.е по-универсално харесваем, но и с това по-малко специфичен, и съответно може би по-малко интересен.

Общи условия

Активация на акаунт