За Ирина от Дупница 2 - втроник ще я доведа до София

  • 5 788
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
за 12.30 имаме час при моето златно педи Heart Eyesконсултирах се с няколко лекари-най добрийат офталмолог е в токуда, нека преди това мине с вирани на рутинен преглед и после може да я заведем до токуда. въпроса с картата е малко деликатен, Ирина почти не вижда-тоест полусляпа е а и определено мисля че една дебитна карта за момента ще я постави пред голямо затруднение-докато се научи да работи с нея. вирани ще ви каже от какво има нужда ирина. този месец аз ще дам за тока 50 лева- са другият нека друг да даде. ирина има нужда просто от повече пояснения са да се научи да ползва правата си. това ще стане малко по малко. явно се налага да се отиде до дупница отново-сащото в общината маи не са наясно в колко тежко положение е. ас са съжаление тази и другата седмица не мога, защото се пренасям в ново жилище. фиона, ние сме от 12.30 на педиатър, значи може да се видим след това-да речем в ндк. прати ми моля те телефона си на лични че квато съм патка маи не мога да го намеря Crazy

# 16
  • Мнения: 2 534
Кратък отчет за срещата днес , Вирани ще допълва после...

Трябва да се направят нови очила на Ирина с диоптри - 18 и -20 . Дори и с тях тя коригира едва 0,2 (разбирай , че вижда на 20% от нормалното) . Моят шеф се нае за негова сметка да и направим едни нови очила , за да има поне резерва , защото с тези дпт. открих само две фирми , чакат се много и са скъпи . Така че , новите очила на Ирина ще бъдат готови след месец .

С помощта на моите колежки закупихме нужните лекарства за бебето на стойност 18 лв

След това заедно всички (аз , Фиона и Вирани) слязохме в Пикадили и с общи средства закупихме стоки на стойност 36 лв.
- 2 кутии НАН
- ориз
- олио
- шампоан
- сапуни (бебешки и дамски)
- прах за пране 1.5 кг.
- дамски превръзки
- 2 пакета тоалетна х-я
- Кока кола и солети

Отделно Фиона беше донесла доста неща 

# 17
  • Мнения: 166
Браво на вас момичета Simple Smile Hug Heart Eyes
А как е бебчо?Какво му е?
Кажете тогава какво друго да пращам за тях?

# 18
  • Мнения: 4 138
бебето е добре. педиатъра каза, че няма нищо обезпокоително, предписа лекарства против диарията и за храносмилане. Ирина му беше давала при условие че не е захранвано с абсолютно нищо по съвет на своята педиатърка вода от варени ябълки #Cussing outиначе бебето е добре/просто му е давано нещо за ядене, което е предизвикало общо стомашно неразположение. хрема няма, не кашля Simple Smile пари за прегледа педито  не взе Hugвирани ще разкаже какво е положението, обаче оттук нататък засега никакви дрешки или други неща освен нан и памперси и ядене за ирина(вирани ще ви обясни защо) и парички за тока. детето е облечено доста мърляво и с домашно плетени полуизкуствени дрешки и тарлъци на голо/под тях нямаше нищо памучно #Crazyирина не ползва нищо от това, което сме и занесли-ни дрешки ни козметика #Cussing outмаже го с мас и толкова Tired
абе..........вирани ще обясни, че аз побеснявам доста лесно а не искам да бъда ничий съдник-нямам това право ooooh!
но бебока е добре.реве и ака юнашки hahaha даже беше по скоро зпечен отколкото разхлабен.

# 19
  • Мнения: 2 534
Много моля тогава Вероника да се включи

# 20
  • Мнения: 2 653
Добре е че бебчо е добре.
За нещата , които МАтакосмата е казала, мисля, че е въпрос на навик и на обща култура от нейна страна,Когато няколко пъти и се повтори какво трябва правилно да прави, смятам , че тя ще започне да го прави.Приятно съм изненадана от нея.Очаквах много по-фрапираща картина.Явно нейната педиатърка за нищо не става и и дава много калпави съвети.Ако трябва да потърсим някоя мам тук , която е от Дупница да препоръча друга лекарка.Нямам представа тя какви познати има- може и те да и дават тези съвети за отглеждане на детето.Аз и дадох един календар, в които по месеци е описано най-важните бнеща за гледане на бебе, но тя няма да може да ги прочете за съжаление.Дано има някоя позната , която да и помогне с четенето им.
от разговора с нея разбрах наистина , че тя не си знае правата и и е някак неудобно да ги ползва.Просто и никой в нашите скъпи институции не и е обърнал внимание и са я претупвали.
Тя трябва да стане малко по-нахакана  и по-образована за това което  и се полага и за грижите за детето и за себе си.


# 21
  • Мнения: 4 138
така е фиона, но са съжаление Ирина е сираче, израсло в детски домове и трябват години за да се отърси от това, всички знаем мисля са какво става дума. тя много обича детето си, но това е първото нещо в този живот което е лично неино и мисля че донякаде игнорира мнението на всеки, които се опитва да се намеси. приема го като посегателство Sadвирани разказа че връзвала детето нощно време с каишки в леглото са да спи на една страна Sickмакар че има много други начини да се сложи детето да спи настрани. не отричам че за своите възможности ирина гледа детето с много обич и добре, но се налага да получи повече съвети за да е добре детето и трябва да се махне от тази дупка в която живее, а тя нещо маи не е много склонна на това. там явно се чувства сигурна, ние и предложихме да питаме хазаиката и дали не може да живее в къщата срещу естествено по голям наем, които бихме поели. моето впечатление беше че не иска. опитвам се да погледна нещата от нийна гледна точка и я разбирам, но това дете не е нейна собственост, а нейна отговорност и преди всичко неговите интереси и добро здраве трябва да са основната цвл в живота и. да се надяваме че с времето всичко ще доиде на мястото си

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 11:13 от matakosmata

# 22
  • Мнения: 166
Оххх малиии, като чета и чак  не знам какво да кажа... Thinking

Опитвам се и аз да погледна от нейна страна,но в такъв случай защо приема една част от помощта,а друга отхвърля...Това не мога да го разбера.Да вярно,че дрешките са носени,но нали са чисти и запазени.
Наистина всеки сам решава кое е най-добре за собственото му дете и какво да прави с него,но тя трябва да рзабере,че ние не и мислим лошото,ако все още не го е разбрала...Просто искаме да и помогнем.Да сме нейни приятелки. Heart Eyes
Може би наистина  с течение на времето тя ще го разбере и ще ни се довери повече.Дано само да не е много късно.
Аз искренно се надявам в това!!!

# 23
  • Мнения: 81
Ето ме и мен, тук имаше буря през нощта и имах работа досега, та малко ми мина втрещяването от вчера, но сега да разкажа за Ирина от Дупница:
Тя е много добър, скромен и добродушен човек и за щастие има за съседи такива хора, които много и помагат; обаче Ирина е имала много тежък живот, много нещастия и никой не и е показвал и обяснявал най-основни неща, тя е много примитивна - без да влагам обида в тази дума;  тя има вопиюща нужда от помощ, но не от вещи, към които няма никакво отношение, а от храна, пари за ток, обучение, помощ и приятелство, добри думи и т.н. Аз се натъкнах на такъв парадокс, че се почувствах много зле: например взех Ирина от Дупница сутринта докарах я до София, преглед на бебето, кафе и обяд, после очен преглед и обратно в Дупница вечерта - тя повръщаше непрестанно в колата и накрая ми разказа, че се вози в кола за втори път, а за последно е пътувала до София преди 3 години от дома за ТЕЛК.... как няма да и е зле, тя просто не е пътувала! Или за дрешките: тя доведе бебето облечено само във вълнени дрипи, дори без боди отдолу; а ние сме я затрупали с най-фини памучни дрешки от нашите деца, обаче тя вярва, че само вълната топли и го облича с едни и същи дрехи, без да го къпе - само подмива бебето! в ресултат то е в собствен сос през цялото време... а тя има цяла стая В КЪЩАТА, по-хубава от коптора в който живее извън къщата, та има цяла стая с НЕОТВОРЕНИ колети с дрехи, тя просто няма отношение каъм това, има 20 дрункалки и дори една не взе за бебето да играе по пътя до София..... аз изрових моя колет, отворих го и и дадох парички, които и бях пратила за Коледа - 60 лв.; оставих и 60 за ток от матакосмата; така че сега има с какво да живее до края на месеца.... Много ми е тъжно, момичета, че всичко излиза като подигравка с нея: ние й пращаме хубави дрешки детето да е облечено като кукла, а тя няма познанията и усета и опита да гледа на нещата откъм представителната страна, ние я мерим с нашия аршин, а тя трябва да бъде обучена и да получи малко повече общуване и по-малко колети.... сега трябва да се организираме да отидем дотам да и заковем 3 рафта, да направим импровизиран гардероб и да отворим колетите и да подредим малко неща, иначе тя ще си продължава по стария начин.... мен ме е срам например, че и пратих латексова подложка за малко бебе да спи настрани, тя не знае какво е това; когато и дадох бебешка нокторезачка, тя ми разказа че ноктите на бебета се гризат от майката!!!.... Ирина е много добро момиче, но като знания и като стандарт не е на нашето ниво, тя се притеснява като получава толкова неща и после я питаме: "Къде е? Защо не го ползваш..." ясно защо, колетите са готин начин да си кажеме, че помагаме, но всъщност помагат само на нашата съвест, че има бедни и нещастни хора, а не на тях самите, така че призовавам който иска да дари неща, да ги даде на момичетата от организацията, а не да ги праща директно; момичетата познават майките на които се помага и ще разпределят според нуждите всичко. Аз питах Ирина: "Добре де, като жена не ти ли е интересно поне да отвориш колетите?" а тя обясни, че и не, защото трябва да гледа бебето, а колетите, повярвайте, съдържат всичко за гледане на бебе Sad тя просто няма хоризонтите да предположи това, например тя има 2 космонавтчета които изрових, и ми беше казала, че няма - не е проверила колетите си, тя не знае какво има.... Така че първо малко обучение на място - който може да отдели един ден, да каже и да се организираме; там е тотална мизерия и трябват здрави нерви и да си убедителна, аз едва я навих да доиде до София; но хората са добри и много бедни и невидяли свят, така че да помагаме според нуждите и, а не според съвестта си; всички са различни, обичам ви всички  Hug ВА

# 24
  • Мнения: 81
Само да добавя: "Писна ми" знае точното състояние на очите на Ирина, но доколкото аз разбрах тя почти нищо не вижда и е с 20 диоптъра на двете очи, а ние сме и пратили прекрасни дрешки и одеялца, тя не може да ги види, камо ли да ги оцени и да се почувства по-добре и да облече бебето по-добре... някак си е гротескно - като да подариш картина на сляп човек, Ирина е много неоправна и скромна, толкова много че чак може да навреди на себе си и на бебчо, не трябва да очакваме от нея да каже какво иска, а трябва да я насочваме и да помагаме целенаасочено....  много критикарски звуча май, но критиката е най-вече към мене, не очаквах че съществува толкова тъжен и безнадежден паралелен свят, и искам да помогна, мога ли да и дам обаче цял нов живот??? искам Ирина поне малко да живее като нас, и ми е ясно че това няма да стане, като и даваме материлни неща, а и тя си е щастлива по своему като досега е живяла така ще е жестоко например да и кажем: "Ти живееш в мизерия, премести се заради бебето.", тя не познава по-добро, незнам вече какво да милсля, да се намесят психолозите, моля, какво да правим????

# 25
  • Мнения: 4 138
аз не мога да го кажа като вирани, но изцяло това е и моето мнение

# 26
  • Мнения: 166
Мдааа сега разбирам!!! Thinking
Наистина не предполагах че положението чак толкова зле,ако мога така да го кажа,но явно е така.Браво вирани,много добре си го написала.За жалост,явно все още има такива хора в нашата прекрасна европейска държава...

За диоптера и ясно,но няма ли начин да се оправи зрението и чрез операция или по друг начин.Знам ли?!

Ами ок.Аз съм съгласна да помагам и по друг начин.Казвайте тогава къде,какво и кога и да пращаме нещата било те  материални или не...
Много ми се иска да дойда и аз с вас,но за съжаление май няма да е скоро.Ще помагам от разстояние с каквото мога  Hug

# 27
  • Мнения: 2 534
Вирани , от де туй дар слово
Аз смятам да съм от тези , които да помагат на място , само ще трябва да се синхронизираме , защото аз нямам кола
Истината е , че Ирина е добър човек и се старае да се грижи за детето си и го прави , но според нейните малки познания и съветите на бабите от околните къщи .
Мисля , че с постоянство , разбиране и навременна помощ, на Ирина и Георги може да се помогне
Момичета , радвам се безкрайно , че се запознах с вас
Петя и Вероника  Heart Eyes Матакосмата , искам и теб да видя  Hug

# 28
  • Мнения: 166
Добре де...Аз сега се замислям,ами като не отваря колетите в които има  АМ за бебето и провизии и за нея,как живеят?С какво го храни това дете?!Кажете  поне да ги отвори и да вземе млеката...

# 29
  • Мнения: 2 653
Сега и аз си доразясних някои неща.
Писах , трих, писах трих- не знам какво да напиша сле мнението на Вирани.

Аз също ще дойда на място.Просто трябва малко по-рано да се организирам от моя страна, защото трябва да намеря кой да гледа малката, да не я вземаме с нас, че ще е в тежест в този момент.Вие за кога го планувате?
Бена, тези дрешки, които сме пратили наистина са употребявани(поне моите), но колко могат да бъдат износени за 1-2 месеца и във всички случаи изглеждат като нови в сравнение с дрешките , с които беше облечено детенцето.
Имам една идея, не знам до колко може да бъде осъществена.Може да намерим някое място , където няколко майки с децата да отидем и да вземем и Ирина с нас- като почивка за няколко дена.Така тя ще види ние как се грижим  за децата си, за себе си.Може това да и е от голяма полза.

Вирани, а тази стая за която говориш има ли баня , тоалетна?


Вирани, Матакосмата, Писна ми и всички друг момичета-  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт