ЗА сокчетата ХИПП и Ганчев-пюрета

  • 3 018
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 361
Ганчев-НЕ!
 Соковете на Хип-с две ръце ЗА!
Но въпреки това прясно изцедения сок си е най-добре Peace

# 16
  • Мнения: 799
Например - нямат плодово пюре без захар. А трябва да е без захар.
Лошото е, че и повечето вносни са със захар...

# 17
  • Мнения: 27 524
Лошото е, че и повечето вносни са със захар...

Кои са тези? Купувала съм и купувам плодовите на Данон, Нестле, Хип и Нутрилон. В нито едно от тях не пише да има захар. А не вярвам да го пише и да има захар, понеже всеки един човек може да направи анализ някъде на всеки продукт, от водата до месото, и да разбере какво има. Следват съд и обвинения. Така че не вярвам. В кои пюрета си засичала да пише, че има захар?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Кои са тези? Купувала съм и купувам плодовите на Данон, Нестле, Хип и Нутрилон. В нито едно от тях не пише да има захар. А не вярвам да го пише и да има захар, понеже всеки един човек може да направи анализ някъде на всеки продукт, от водата до месото, и да разбере какво има. Следват съд и обвинения. Така че не вярвам. В кои пюрета си засичала да пише, че има захар?
В тези, които си писала, наистина няма.  Simple Smile Има в Хаме, Хелоу, Овко, за Бебевита не съм сигурна. И все пак аз предпочитам дори тези видове пред Ганчев и АМ-АМ  Peace

Писах и в друга тема, но и тук да се оплача - скоро купих две пюрета асорти някакви на Ганчев. Тъй като те съдържат доста нишесте, обикновено са гъсти - отварям аз въпросните пюрета, а те редички като сокче и нямат нищо общо с това, което съм купувала преди  Twisted Evil (трябва да си късметлия да попаднеш на свястна партида явно  ooooh!)
После купих едно АМ-АМ ( в близкото магазинче само български пюрета продават). Аз ли нямам късмет, но това пък пюре, уж напълно в срок на годност се отвори само леко като натиснах капачката. Ни щракна, ни нищо - вътре естествено кисело  Sick Та така с моя опит с българските пюрета, като се има предвид, че съм купувала само плодови. Зеленчуковите и месните само като им прочетох съдържанието и се отказах  Stop

# 19
  • Мнения: 27 524
В тези, които си писала, наистина няма.  Simple Smile Има в Хаме, Хелоу, Овко, за Бебевита не съм сигурна.

А, Овко е най-невероятното нещо на пазара  Sick Те са словашки май, пак наша история  Mr. Green Хаме и те бяха някакви такива.

# 20
  • Мнения: 832
В тези, които си писала, наистина няма.  Simple Smile Има в Хаме, Хелоу, Овко, за Бебевита не съм сигурна.

А, Овко е най-невероятното нещо на пазара  Sick Те са словашки май, пак наша история  Mr. Green Хаме и те бяха някакви такива.

Хаме май са чешки.
Знаете ли, аз като цяло, не съм улучвала много лоши партиди на Ганчев. Както и да е, въпрос на вкус. Не съм купувала кой знае колко, но от това което съм взимала съм горе - долу доволна. Като изключим, че, например взимам един вид пюре, хубаво е. След време взимам от същото - страшно рядко, че по - добре да му го изсипеш във шише на детето, отколкото да му го даваш с лъжичка.
Но един път, края на лятото беше, когато синът ми все още ядеще пюрета. Отивам в едно магазинче, нито е верига, нито някакъв голям магазин, просто едно квартално магазинче, което ми беше наблизо. Там по - принцип има само български пърета. Взех някакво на Мандев май беше, и там където е срока на годност, на капачката отгоре, залепена цената. Отлепам го и познайте до кога беше срока на пюрето - до 2003 г.  Shocked. Та явно когато хората се опарят със такива неща, са на такова мнение за българските пюрета.

# 21
  • Мнения: 5 178
Пюренца все още не яден, но пием сокчетата на Хип.. аз малко бях разочаравона, че ябълка и тиква на Хип е с гъстотата на нектар..поне да го бяха написали..Малкия ги харесва и не му създават стомашни проблеми за разлика от прясноизцедения сок

# 22
  • Мнения: 27 524
Пюренца все още не яден, но пием сокчетата на Хип.. аз малко бях разочаравона, че ябълка и тиква на Хип е с гъстотата на нектар..поне да го бяха написали..Малкия ги харесва и не му създават стомашни проблеми за разлика от прясноизцедения сок

Много е малък, няма начин да не му създават проблеми  Confused
Пресни плодове и сок от тях се дават най-рано след 6-ти месец  Peace
Консервираният сок няма нищо общо с пресния, така, както са пюренцата и пресният пасиран плод.

# 23
  • Мнения: 5 178
Блонди, аз веднъж реших да дам уж заради витамините е после съжалих..Сега пием помалко сок заради пустия запек.. и има ефект (пу-пу) ака си всеки ден детето

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите деца ги харесват на "Ганчев" пюретата. Все още понякога давам на малката от тях.
За соковете нищо не мога да кажа, давала съм пресни сокове.

# 25
  • Мнения: 118
Ганчев-НЕ!
 Соковете на Хип-с две ръце ЗА!:) Само от тях давам сега ,когато не ни работи градината да правя пресен сок
и Гербер също

# 26
  • Мнения: 417
Пюретата на Ганчев са хубави,ние само такива ядем.Във всяко пюре има захар,най вече в тези на Хип,не пише на етикета,но има.Сигурна съм,защото имам позната,която направи анализ на продуктите в пюрета Хип и ви уверявам,че не са чак толково хубави.За да постигнат този приятен вкус се слагат най различни глупости.Иначе пием сокчета Гербер.

# 27
  • Мнения: 539
Захраних с Хип, давала съм различни марки, включително Ганчев. Вносните често ги отказва, Ганчев почти никога. Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
Пюретата на Ганчев са хубави,ние само такива ядем.Във всяко пюре има захар,най вече в тези на Хип,не пише на етикета,но има.Сигурна съм,защото имам позната,която направи анализ на продуктите в пюрета Хип и ви уверявам,че не са чак толково хубави.

 Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605

Горе-долу е така. И аз съм давала Ганчев, всичко опира до финанси. Ако можеш без проблем да купуваш от скъпите, по-добре. Когато не можеш, нямаш време за готвене и детето е малко за кухня - стигаш до Ганчев и Ам-Ам, така е. Не са толкова лоши, но особено за малко дете са доста лоши. Например - нямат плодово пюре без захар. А трябва да е без захар. Да не говорим, че са като некрат вътре и не може да се дават нормално с лъжичка, освен това имат пектин и са слузести.
Млечните им каши са с обикновено сухо мляко, не адаптирано.
Месните им пюрета нямат фина консистенция, месото стои тричаво и леко боцка.
Това е проблемът, а не че плюем българското. Ако питаш мен, аз съм ЗА всичко българско. Ама на как да кажа на лошото хубаво и обратното?
Сокчетата са си компот, откъдето и да ги погледнеш. Само прясно изстисканият сок има смисъл.
Абсолютно съм съгласна!

Общи условия

Активация на акаунт