Има ли разлика между българските и чужденците-мъже?

  • 2 752
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
Той се държи различно от останалите мъже, които познавам.

Щом ти се струва ,че е различен от всички други,
значи си влюбена
Успех  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 494
Ето два по-конкретни въпроса:
Нормално ли е в арабските страни да се споделят лични, семейни проблеми с по- широк кръг хора? Лично за мен, за да говоря по- такива въпроси, трябва да чувствам човека много близък.
Обичаен ли е по- близкия физически контакт с хора от другия пол?
Ако са налице подобни прояви как трябва правилно да се тълкуват? Питам, естествено момичетата с опит, за да получа възможно най- верен отговор.
Повтарям, че изключително уважавам този човек и много държа да сме в добри и правилни отношения! Помагайте!  Laughing

# 17
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ako питаш мен е по-добре да "задържиш" малко с физическите контакти и споделяне на минало.
арабските мъже обичат "играта" на флирта, обичат 100%-ви жени, които се поддържат.
в началото мъжа ми си падна по спортно-мъжкаранския ми тип, но с времето(добре, че се усетих на време) осъзнах , че си им е в кръвта- обичат парфюмирани, поддържани лигли Laughing, които не ги карат много да се напъват и си казват винаги какво и как го искат.  Laughing
ние с мъжа ми бяхме година и половина приятели преди да си помислим нещо, но при нас любовта дойде с времето.
други да кажат как е било при тях.

# 18
  • Мнения: 1 494
 LaughingТова ми хареса!  Laughing
Не вземай само толкова насериозно"физическите" контакти. Имах друго впредвид-когато си в по-служебни отношения не е прието да те докосват много много, нали? А може и аз да съм малко "консервативна" ? Laughing

# 19
  • Мнения: 6 167
ами, дръпни се малко консервативно.
най-много да ти се вдигнат 'акциите'.
независимо арабин или швейцарец, човек в служебните си отношения едва ли допуска
заигравки.

# 20
  • Мнения: 3 423
Ами и моят немски шеф знае,
че не може току-така да ме
докосва, колкото и да го кефя.
Работата си е работа, ама ако
си залетяла, това е друг въпрос.

# 21
  • Мнения: 1 494
Когато се касае за важни неща, смятам че е хубаво да се огледа от всички страни, за да се взема правилно решение. Затова и питам.В този случай отдавам голямо значение на културните особености, защото нищо незнам за тях. А си мисля, че за тази народност те са доста различни от нашите,а и същевременно важни.

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на мене  ми идва една мисъл  дали ти не си в питанка дали можеш да го докосваш без да си помисли той нещо "задно"! не бой се  мисля, 4е ако сигнализацията и поведението ти е достатъ4но респектиращо и не си стискате ръцете пове4е от необходимото или се целувате, той би бил наясно, 4е сте си колеги! аз  си позволявам докосвания и целувки, при нас са си нормални, при познати м/у  половете! при непознати само еднополови, хехе ужасно прозву4а!мисля, 4е говориш за придържащ се към нормите на поведение, обосновано от религия и възпитание, тоест жената да не се скверни с поглед, жест или докосване! и ако той го прави ти се 4удиш какво да мислиш -свалка или не!не си мисли нищо, ако не смяташ за пове4е от колегиални отношения!ина4е мисля, 4е са доста уважителни при колеги! но пак говоря за това, което ми е минало пред погледа!

# 23
  • Мнения: 1 727
Споделям мнението че всеки човек е индивидуален, но все пак известно влияние оказва и средата, в която е израсъл, семейството, религията, манталитета и страната като цяло.

"Интимничене", докосвания и.т.н. в служебна обстановка намирам за неуместни и непрофесионални, независимо дали са от чужденец (в случая от арабска страна) или българин.   

Някои мъже от арабски страни (включвам и Турция) се държат по свободно с европейките/ американките, защото знаят че сме израсли в по-разкрепостени общества, но докъде би могла да стигне тази свобода си зависи от жената разбира се. Ако мъжът обаче е "на ниво", би трябвало да се държи доста уважително и джентълменски към жената  Simple Smile

# 24
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Естествено че има разлика. Дори тук в ДЕ има разлика между хората от различните провинции, а представи си от различни държави, религии и т.н.
Не може да се генерализира чужденците по-добри от българите и обратното. Всеки човек е различен, получил е различно възпитание и има различно виждане и разбиране за това как трябва да се държи с този или онзи. Разбира се всяка нация си има и своя чар. Пък и ако не си общувала с много чужденци е разбираемо да ти се струват много интересни и по-по-от бг мъже.

За попипването на работното място съм малко крайна и ще се въздържа от пълен коментар - само ще кажа, че това е под ниво ми да се попипвам с някого на работа и в момента в който разбера за колеги такова нещо много си променям мнението за тях - голяма консерва съм  Wink Wink

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
LaughingТова ми хареса!  Laughing
Не вземай само толкова насериозно"физическите" контакти. Имах друго впредвид-когато си в по-служебни отношения не е прието да те докосват много много, нали? А може и аз да съм малко "консервативна" ? Laughing


toчno za towa ти казвам, ако искаш да споделиш какво Точно питаш без заобиколки и какво искаш та да знам какво да ти кажа.... Peace

# 26
  • Мнения: 1 494
Въздържам се от толкова "конкретни" факти, защото все пак въпроса е донякъде и личен. Виждам,че имаш голям опит и желание да ми помогнеш със съвет, за което ти благодаря.
Благодарна съм и на останалите момичета, които ме наведоха на някои мисли. А освен това мисля, че арабската общност не е толкова голяма в България, а се стремя да остана дискретна. Затова се опитвам да обхвана максимално голяма "територия" от знания за тази народност, за да извлека това което ме интересува. Е- може и да не успея, но при такава голяма помощ от ваша страна може и да постигана целта... Laughing

# 27
  • Мнения: 7 914
Не съм чела още темата...ама отговора ми е има разлика и не смао между "българските и чужденците-мъже " ами и между "българските и чужденците "жените.... че дори и между хората в дадена държава Mr. Green

След бърз преглед на темата:

Всичко зависи от човека..така че успех   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 494
marsy, мисля, че думите ти изясняват донякъде въпроса. Явно в тези страни е нормален допира с познати хора в по-голяма степен отколкото у нас. Неслучайно казват, че южните народи са по-топли. И аз така си мислех, но от друга страна мислех, че арабите са по-консервативни заради религията си. И затова изпаднах в раздвоение  Thinking
Май ще излезе, че робувам на предразсъдъци, ама като не общуваме често с  такива хора....се чувстваме като в небрано лозе. Laughing

# 29
  • Мнения: 2 907
Абигейл, разбира се, че има разлика между българите и другите. Но обобщенията са признак на ниска интелигентност и затова не искам, а и нямам никакво право да резюмирам народопсихологията на българския мъж и да я сравня с тази на един чужденец.

Познавам много и различни хора. Познавам българи, които уж са интелигентни, уж със статут, но с ориенталски манталитет. Мъже, които никоя западна жена няма да вземе. Познавам и страхотни момчета българи, които по различни причини ( възпитание, лични качества етц) са много близки до тукашния ( общо казано ) манталитет.
Познавам тукашни отвратителни мъже. Даже преди години бях абонирана да се влюбвам само в такива. Познавам и такива мъже, които в България просто няма! И не може да има. Пак по същите причини - възпитание, мироглед, чувствителност и личностно израстване.

Така че, разделянето по националност за мен се явява като най-последен критерий за качеството на отделния индивид. Вгледай се в очите на твоя човек, вслушай се в думите му, помъчи се да го изследваш като един психолог, а не като наплашен етнолог  Hug

П.С. Прочетох старата тема, ей хора, много се смях, добре че ме е нямало още в този форум тогава, защото сигурно и аз щях много да се излагам. Нали си ме знайте как се ядосвам на глупости  Joy

Общи условия

Активация на акаунт