Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 91

  • 36 607
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 929
Момичета, някой да е приемал дуфастон за задържан фоликул и от кой ден го започвахте?

# 706
  • Мнения: 64
Здравейте! Предписван ли ви е Дузодрил, как ви понесе и помогна ли ви?

# 707
  • Мнения: 180
Аз бях около месец на дузодрил, имуран и зиртек. Не съм имала проблеми с тях, но пък и нямам успех до сега, но това е по-скоро от друг проблем. Единствено, когато ги пих за първи път имах супер нисък прогестерон преди трансфера.

# 708
  • Мнения: 110
Момичета въпроса ми е към тези които сте правили биопсия.Болезнена ли е,за колко време излиза резултата и помогна ли ви за успех.Най вече тази за имплантационен прозорец.Благодаря

# 709
  • Мнения: 1 173
На мен ми взеха материал за 4 биопсии наведнъж (ИМПО, имунологична, вирусологична и микробиологична, като последните 2 бяха по мое желание). Не усетих никаква болка, може би за около секунда съвсем, съвсем лек дискомфорт, но даже не разбрах, че това беше взимането на пробата. Не съм има болки и след това.
Специално за имплантационен прозорец - май излиза за около 2 седмици, резултата не се вижда онлайн в системата. Там и да има отклонения, няма лечение, само се съобразява спрямо резултата кога да се направи трансфер. Макар, че наскоро някъде видях качени резултати от ИМПО+, което не знам вече какво изследва, защото не пишеше просто на кой ден се препоръчва трансфер, а бяха някакви стойности.

Не мога обаче още да споделя опит дали помагат биопсиите за положителен резултат, защото не съм стигнала до трансфер.

# 710
  • Мнения: 409
2402, при теб на ИМПО-то имаше ли отклонение за деня на трансфер? Чудя се дали има смисъл тази биопсия, четох (за ERA) че на  някакъв много малък процент от жените дава отклонение.

# 711
  • Мнения: 1 173
Нямаше отклонение, 5-ти ден си излезе оптималния ден.

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 16:33 от 2402

# 712
  • Мнения: 44
На мен ми помогна,сега приспивам едно 3 месечно бонбончеquote author=Alisa_A link=topic=1583355.msg47573505#msg47573505 date=1707126335]
Здравейте! Предписван ли ви е Дузодрил, как ви понесе и помогна ли ви?
[/quote]

# 713
  • Мнения: 21
Нямаше отклонение, 5-ти ден си излезе оптималния ден.
Здравей,
Получи ли нещо в писменна форма или само коментар от лекаря?

# 714
  • Мнения: 21
Ден 0 преди трансфер, значи деня на ову. Тогава започвате прогестерона. Ден 1 е денят след ову.
Трансфер на 5 дневни ще бъде на 5 ден след ову, във вашия случай мисля че се пада 7.2. Не са ли ви казали вече деня на трансфер?
Това стандартна практика ли е за броене на дните?
В чужди сайтове чета че за първи ден се брои денят в който започваш приема на прогрестерон - там няма нулев ден...
Объркващо...и то много!!!!

# 715
  • Мнения: 1 491
Аз не виждам никакво объркване. Колко дневен е Е. се събира с дните след ЕТ. Тест се прави от 13 до 17 ден или просто си го направете на датата посочена от клиниката Simple Smile

# 716
  • Мнения: 201
Момичета, може ли да се направи измерване на ендометриум на 4 ден от цикъла? Няма да успея на 2 или 3 ден.

# 717
  • Мнения: 1 491
На 2 или 3 ден се гледа дали имаш ЗФ, броят се и антрални ф.. Не съм чувала да се мери лигавицата.

# 718
  • Мнения: 1 173
Здравей,
Получи ли нещо в писменна форма или само коментар от лекаря?

Заявих си копие от резултата на информация, но последно като проверявах още не беше при тях, въпреки че резултата беше готов. Което ме подсеща, че пак трябва да проверя дали е готово. Честно казано не смятам, че там има и какво толкова да се гледа, аз просто си го искам за домашното си медицинско досие Grinning

# 719
  • Мнения: 201
На 2 или 3 ден се гледа дали имаш ЗФ, броят се и антрални ф.. Не съм чувала да се мери лигавицата.

Мери се за подготовка за замразен трансфер!Затова питам ако е 4 ден ще покаже ли реални стойности?

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 11:42 от Zoya216

Общи условия

Активация на акаунт