ака след всяко хранене нормално ли е ???

  • 9 705
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
И аз правех тази глупост да сменям памперса преди хранене, защото не се сменял след. Ама като се изака след всяко хранене, което доколкото знам е  нормално и ни се случваше редовно като правило, та като се изака веднага след хранене няма начин да не го смени човек. Сменя се внимателно да не повърне и това е. Но според мен именно за да не се подсече трябва колкото може по-скоро след акането да се измие дупето. Изобщо миене веднага след акане е единствени начин да се избегне проблема червено дупе. За следващите бебета ще знам и няма да ги преобувам преди хранене, ако не са акали и разбира се не са прекалено напишкани.  Peace
Иначе цинков крем много ни помагаше при червено дупе

# 16
  • Мнения: 2 677
Макар че Бранко никога не го е правел, докторката ни обясни, че е нормално както да ака след всяко хранене, така и веднъж на 24 часа. Така че всичко е ОК. За и против подсичането ползвам Бочко. Досега не е имал проблеми с това.  Peace

# 17
  • Мнения: 5 362
изчакай малко, около 1/2час и го смени след яденето.За тази възраст е нормално да ака на всяко ядене.
Peace

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
До около 6-месец сменях по 10-12 памперса на ден и миех дупето му около 6-7 пъти(след наакване) . Поради тази причина никога не е бил подсечен.

# 19
  • София
  • Мнения: 480
изчакай малко, около 1/2час и го смени след яденето.За тази възраст е нормално да ака на всяко ядене.
   Peace

На моя му слагах пудра(джонсън) и не се е подсичал.

# 20
  • Мнения: 689
Нормално е да ака след всяко ядене. Криси ака по време на яденето.
И аз като тебе го сменях преди това, понеже знам, че така е по-добре. Но той не искаще да спи след това и беше много неспокоен. Освен това и дупето започна да се зачервява.

Накрая останових, че е крив, защото дупето е изцапано. Започнах да го сменям след храненето внимателно, да не го притискам много и освен, че спи спокойно, зачервяването по дупето изчезна.

# 21
  • Мнения: 46 520
Нормално е и София беше така като новородена, не можех да й смогна на памперси  Crazy

# 22
  • Мнения: 753
Мисля, че да. И моето момче акаше често и множко Simple Smile Може би не съвсем след всяко ядене, но по 5-6 пъти - да.
Това беше до 2 месеца. Лекарят казваше , че е много добре.

# 23
  • Мнения: 5 178
Моя герой акаше по време на всяко ядене, и започнах да го сменям 30 мин след хранене..Ехх времена сега му ръкопляскаме ако се изака един път на ден

# 24
  • Мнения: 598
моето момче все още ака след всяко ядене. По малко но редовно. Е, понякога и по повече. От някои видове памперси се подсичаше веднага, затова спрях да ги ползвам. Сега съм на Молфикс и съм доволна, но май и марката зависи от бебето, всяко реагира различно на всяка марка. При леко подсичане мажа обилно с Бочко преди всяко слагане на памперс и за наколко намазвания минава. А да, памперса го сменям след ядене, но понякога и през ядене. Май е въпрос и на свикване. Не се подсича от това.

# 25
  • Мнения: 851
Както са ти писали момичетата е напълно нормално.Аз миех дупето на мойта Габи при всяко сменяне на памперса за да не се подсича и после мажех с крем на Мустела. Ползвах само памперсите на Pampers и тя се е подсичала всичко на всичко 3 пъти и на втория ден след като зачерви дупето се оправя. Нашата тайна е мазило Пиоктанин /педито ни го каза/.Значи то е едно лилаво и накапваш 5-6 капки върху памуче и мажеш дупенцето. Това се прави 1-2 пъти през деня и вечер преди да заспи бебо. Внимавай обаче да не накапеш нещо с него че не се пере ooooh! и много маца. Лилавото дупе ще се измие лесно, но дрешките - не  Laughing Иначе като резултат поне при нас беше супер! След като намажеш дупето с него не мажеш крем, ами го оставяш да си подейства. Дано помогне и на вас! Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 558
не знам дали е тук мястото да попитам,но предполагам ще ми отговорите!!! Praynig
Моята дъщеря е на 13 дена.До Понеделник акаше след всяко хранене,но от тогава не е ходила.днес е много неспокойна,дори като се храним(на кърма сме само).Моля се кърмата да ни стига.Преди малко и бръкнах в дупето с термометъра,да видим!А инъче е толкова лакома,че често се задавя-дали като я изправя е достатъчно,че и това ме тревожи.Благодаря предварително!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт