Евтин хотел в Рим?

  • 23 230
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте, наканила съм се да най-после да отида до Рим, но за съжаление не мога да открия по-евтин хотел от 100 евро на вечер за двама, а не ми се дават толкова пари за едното спане, все пак по цял ден ще обикаляме:) Помагайте, ако знаете/посетили сте, хотел, около Виа Национале, или общо казано в централната част на града, който е на по-нормални цени Praynig

B&B Giovy - това е твоето място, ето тук можеш да разгледаш по-подробно - http://www.hostels.net/hosteldetails.php?HostelNumber=7699 , от тук можеш да си резервираш и място. Това обаче не е хотел а хостел, и съответно цените са много по-ниски. Бях в Рим миналата година юни месец. Пътувах с WizzAir през Будапеща, като навръщане имахме около 4 часа престой в Будапеща и направихме една бърза разходка Simple Smile  B&B Giovy е много приятен хостел, а собственичката Джована е много симпатична и гостоприемна италианка, винаги готова да ти отговори на всеки твой въпрос. Ако не се лъжа там цената беше около 30 евро на легло а местоположението на хостела е на 5 минутки път от гарата, на много ключово място, от където можеш да хванеш всякакъв транспорт и да обиколиш Рим. Ако те интересува, мога да оставя контактите на Джована да се свържеш с нея директно и да си резервираш място.

Само не знам дали идеята да се пътува с WizzAir е добра, тъй като на нас ни смениха датата на полета 2 пъти Simple Smile Общо взето тия low cost компании не са особено приятни - винаги могат да те изненадат неприятно!

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 22:22 от Easy_One

# 16
  • Мнения: 705
вие отсега ли си правите резервациите за май месец???? ние ще обикаляме италия през април, а аз само билетите съм купила, нямам никаква идея още къде и по колко ще спим newsm78 май трябва да се вземам в ръце!!!

ако има хора с лични впечатления за хотели освен в рим още в неапол, флоренция и венеция, много ще съм благодарна   bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 13 512
вие отсега ли си правите резервациите за май месец????
Да, за началото на април съм си купила и самолетните билети, и резервация за хотел имам. Между другото- цените  от март скачат точно двойно за хотелите и  за няколко, за които проверявах, нямаха по 2 двойни стаи свободни.явно си  е  практика да се резервират хотели по-отрано.

# 18
  • Мнения: 3 423
вие отсега ли си правите резервациите за май месец???? ние ще обикаляме италия през април, а аз само билетите съм купила, нямам никаква идея още къде и по колко ще спим newsm78 май трябва да се вземам в ръце!!!

ако има хора с лични впечатления за хотели освен в рим още в неапол, флоренция и венеция, много ще съм благодарна   bouquet  bouquet


що не пуснеш отделна тема за хотели в Италия и точно какво искаш-аз мога а ти препоръчам стига да не искаш да е евтин хотел във Венеция Peaceние бяхме през юни за 10дни плащахме по 190 евро на вечер и май 270 за събота и неделя на вечер,но си заслужава-хотела е бижу и е точно в моите изисквания-в типичен стил и същевременно нов-2001година но направен по реставриран модел,другото ми изискване бе да е с градина-ох немога без зеленина ,в самата Венеция е но в по тихата част-Канареджо понеже мразя навалицата-агентката я побърках докато ми го намери а и исках легло като на принцесите Joy
накрая сумата бе бая солена но наистина хотела чуден,стаята ни бе на два етажа с голяма тераса
между другото за юли цените падаха доста-към 120 на вечер newsm78 но пък е по горещо във Венеция а през май беше пък още по скъпо от през юни newsm78
http://trearchi.hotelinvenice.com/
а това са няколко от моите снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102055
mitzo е паролата

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 08:39 от prasentze

# 19
  • Мнения: 6 039
stelt, не знам къде ще обикаляте, но имай предвид, че в края а април протича Миланскто мебелно изложение. Тогава цените на хотелите са ужасно високи, така че отсега се огледай и си направи резервации навреме

# 20
  • Мнения: 13 512
stelt, не знам къде ще обикаляте, но имай предвид, че в края а април протича Миланскто мебелно изложение. Тогава цените на хотелите са ужасно високи, така че отсега се огледай и си направи резервации навреме
Те Милано ще го прелетят, няма да я остави мъжът и да се мотае много по вИА Монтенаполеоне:-)

# 21
  • София
  • Мнения: 1 460
Здравейте! Оказа се, че вероятно няма да мога да пътувам през май, но ще отида септември вероятно, въпреки това мисля скоро да си направя резервация, докато цените са о.о1евро. Между другото скоро прочетох, че от 15 февруари започват да летят България - Италия и My Air, но не знам до кои градове. Относно WizzAir, аз съм летяла с тях, и със Sky Europe и съм много по-доволна от тях, отколкото от Ал Италия и Малев например. 

Благодаря на всички за предложенията! Харесах няколко, от тези на Монда, и се чудя дали отсега да резервирам или след 1-2 месеца. За мен лично е неприемлива цена 200 евро на вечер, по простата причина , че отивам да разглеждам Рим и ще прекарвам в хотела много малко време. Такива пари сме склонни да даваме когато отиваме на почивка примерно, и хотела с такава цена ще предложи all inclusive, басейни, СПА и т.н. Често пътувам по работа и се случва да спя в 5звездни хотели, но какво от това, като само спя там... 
В Милано мога да ви напиша хотела, в който последно съм била, беше около 70 евро двойната стая, доколкото помня. Близо е до Буенос Айрес, на безопасно разстояние от МонтенаполеонеSimple Smile)

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 10:53 от Illit

# 22
  • Мнения: 13 512
Ако сте повече от двама човека, много изгоден вариант са апартаментите под наем в центъра на Рим- навечер за 4 човека излиза от 90  до...500 евро примерно, но има и за двама на цена от 80-90 евро. Провери в  http://www.rentalinrome.com
Успех в търсенето

# 23
  • София
  • Мнения: 1 460
И това е вариант, засега сме двама, но мисля че няма да е проблем да намерим приятели:)  Peace

# 24
  • Мнения: 13 512
има и за двама , на цени по-ниски от хотелите, някои даже и с интернет достъп. и като  се има предвид,че са в централната част и няма да давате пари за транспорт- чудесно

# 25
  • София
  • Мнения: 1 460
Именно това ми е целта - да не даваме пари и да не губим и време за транспорт до централната част. За хостели не съм много навита - не съм била никога, но доколкото знам не са със самостоятелна баня...или бъркам. Апартаментче е добър вариант:) А ти за Април в какъв хотел ще бъдеш, ако не е много нахално да питам  newsm78

# 26
  • Мнения: 13 512
Направила съм си резервация за един- в централната част, но цената за 2ма възрастни и две деца за 5 нощувки е 1880 евро, което е много за това, което представлява хотела. там 4 звезди- разбирай 3...и то със зор..та сега чакам отговор за 2 апартамента- по 190 евро на вечер, с две спални и две бани- в самия център. тоя Рим по-скъп  и от лондон,бе....а като гледам каква мизерия е... #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 460
Много си права за категорията - аз в Рим не съм ходила, но съм била в Милано няколко пъти и определено категориите им са сбъркани. На мен също ми се струва скъп тоз Рим...Във Виена спахме в хотел в центъра на града, до кметството за 56 евро на вечер- двойна стая, 4 звезди, със закуска...Затова и така се стреснах като видях цените в Рим, там за 2звезди са такива цените....

# 28
  • Мнения: 13 512
март месец започва техния high season и цените скачат повече от двойно.

# 29
  • Мнения: 705
stelt, не знам къде ще обикаляте, но имай предвид, че в края а април протича Миланскто мебелно изложение. Тогава цените на хотелите са ужасно високи, така че отсега се огледай и си направи резервации навреме
Те Милано ще го прелетят, няма да я остави мъжът и да се мотае много по вИА Монтенаполеоне:-)

да, да, точно така, милано е само транзит. иначе лично аз нямам нищо против монтенаполеоне, ама този път не ще ме огрее  Cry. екскурзията си я организаирам сама ( в смисъл за двама ни), но маршрутът е моя идея, та нека питам обиколилите италия за отзиви. всъщност - пускам нова тема, няма да спамя повече, дано и там се включат повече хора  Hug

Общи условия

Активация на акаунт