Екскурзия в Единбург

  • 677
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 044
Дами и господа, Simple Smile)

Имам огромна мечта да отида в Единбург. Догодина мисля да я осъществя. Моля за съвети - кога времето е най-добро за посещение и разходки там? Има ли дами,които са ходили? Ако да,моля да споделят опит - дали 3,4 нощувки ще са достатъчни да разгледаме? Кои да главните забележителности,които да посетим?

Последна редакция: вт, 22 авг 2023, 21:43 от FlameV

# 1
  • Мнения: 11 011
Аз ще ходя след месец. Ама ти искаш "дами" да ти пишат. В туристическата секция на този форум пишат и доста мъже.

# 2
  • Мнения: 3 044
Ех, имаш право. Добавих и господата в обръщението

# 3
  • Мнения: 47
По принцип е по-скъпо август месец заради The Royal Edinburgh Military Tattoo. За 2 нощувки посетихме замъкът, зоопаркът, кралската ботаническа градина, националната галерия и фонтанът Рос, паркът с фонтана е долу под замъка. Оставихме си и време да се мотаем по Royal Mile. Ние бяхме в хотел Travelodge извън града, но имахме кола и я оставихме на паркинг, след това от паркинга ползвахме автобус до града и обратно (park and ride услуга в по-големите градове). Това лято слънце почти не видяхме, един ден е слънчево, после пет дни само вали или е супер мрачно, аз живея 2ч и половина надолу от Единбург с кола, ще е хубаво пролетта и началото на лятото, когато не е пълно с толкова туристи. Цените са нормални, кафе £2.50 - £3.00 на Royal Mile, ние си купувахме сандвичи и готови ястия от Morrisons супермаркет, който беше до хотела, само кафе и др напитки сме си позволявали навън. В галерията има картини на Верокио, Рембранд, Да Винчи, Ботичели, Констабъл, Гоя и фламански творби. Много красив и романтично мрачен град е, шотландският гайдар до замъка също е атракция, за който обича гайди.

Забравих да добавя, много интересна атракция е и Edinburgh Dungeons, аз не съм ги посещавала, само тези в Йорк, но съм чувала много добри мнения, ако си падате по средновековни ужаси с малко комедия.

# 4
  • Мнения: 49
Към атракциите предложени от lemon_verbena мога да добавя Camera Obscura - музей на илюзиите и Whisky Museum - музей на уискито Simple Smile . Входовете им са почти един срещу друг.
На нас и двете много ни харесаха.

Може да си направите разходка до Calton Hill, ако времето е хубаво. До него съвсем близо е и Palace of Holyroodhouse.
Ходила съм в края на Септември. Имаше както хубави, така и дъждовни дни. И много вятър, но пак ми хареса.

# 5
  • Мнения: 4 327
Времето в Шотландия е непредсказуемо, но най-добре лятото - август. Ако си падате, вижте фестивала кога е.
За мен лично останалата част от Шотландия е в пъти по-интересно от Единбург, не че той е лош

# 6
  • Мнения: 20
Здравейте, предстои мечтаната екскурзия до Единбург на 1.11.Ще бъдем с 10 - годишно дете за 4 дни. Предполагам, че ще успеем да го разгледаме. Със сигурност ще посетим замъците, зоологическата градина, Националния музей,уиски тур. Ще се оставим на течението и този път няма да планирам по дни какво и къде. Но все пак ..какво пропускам?Времето ще е с 10 градуса по-студено от тук,приготвих и дъждобраните.Ако някой  го е посетил скоро,може да сподели впечатления.Благодаря!

# 7
  • Мнения: 11 011
Aз го посетих в началото на месеца. Много красив град, спор няма. Подобно на Глазгоу всичко е баири… или катериш нагоре, или слизаш надолу. Входът за Edinburgh castle е 22 паунда. Навсякъде се плаща с карта. От летището до града има трамвай, 7.50 паунда е (иначе местните си имат карти и е по-евтино за тях). Улица Canongate е дълга, но много интересна цялата, струва си да се обходи. Иначе от Waverley има влакове до Глазгоу на всеки час (поне по 2 влака), половин-един час се пътува, според зависи дали е регионален влак или експресен, на ScottRail си купувате билет от машинките, цените варират, но може и за 14.50 паунда да намерите двупосочен. В Глазгоу поне 1-2 нощувки препоръчвам (а и там хотелите са много по-евтини), WestEnd е по-хубавият район, центърът не е нищо особено

# 8
  • Мнения: 4 387
Много полезна информация, dizlier.
Бях гледала градския транспорт и ми се стори доста объркан, лесно ли е за ориентиране и ползване?

# 9
  • Мнения: 11 011
В рамките на града не сме ползвали транспорт (нито в Единбург, нито в Глазгоу), навсякъде пеша. Забележителностите са на всяка крачка. Иначе трамваят в Единбург е един единствен и минава през централния район на града (до летището), в обратна посока и до хотела, в който бяхме. Въпреки това… пак пеша

Общи условия

Активация на акаунт