Има ли мами в БЕЛГИЯ?

  • 23 313
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 27 524
Здравейте, момичета,
Just a Girl, какво стана с мехурчетата? Може би е късно, но мога да ти препроъчам Фламижель, жълта кутия, мазило, добро е. Дано всичко е наред  Hug

Ние преди една вечер се прибрахме, още се разправям с багажа и подреждане  Tired , но няма как. Не съм влязла в час с времето и току мръзнем с Криско, уж топлени от доскорошните високи температури  Grinning
Новаа, и аз съм забелязала, че агресията тук се приема с усмивка и за нещо нормално  Tired Затова засега държа сина ми далече от градини и сбирки.  Confused

# 256
  • Мнения: 496
 Rolling Eyes Аз пък забелязвам точно обратното Rolling Eyes По нашите градинки никой не обича агресията, освен по някое разглезено мароканче... Гогата в началото много щипеше по нослетата... никой не ме гледаше с разбиране  Wink Пък и гледам останалите деца не се държат агресивно, някои са доста буйни, но не и агресивни Rolling Eyes

Just a Girl, записах го, да! Толкова се бях наплашила, че нямат места, че още в първата близка градина го записах Whistling Вчера прочетох в техния сайт, че се носи ботърхам и парче плод, така че не се надявам вече, но ще поогледам по-нататък и ще го преместя ако преценя, че има по-добра наоколо Peace

# 257
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Блонди - Добре дошла на Белгийска земя, пожелавам ви бьрза адаптация, че на нас ни отне повече от седмица докато осьзнаем кьде сме Laughing Айде времето да се оправя и да ходим да пием бира вече Sunglasses

А за агресията не мога да кажа че е доминираща наоколо, но в яслата определено сьм виждала доста груби изпьлнения. Казват ми, че децата с по-големи братя и сестри се биели повече. В крайна сметка са много малки за да осьзнават напьлно какво правят, и в БГ и тук сьм виждала често разни сбльсьци. Но за мен беше шокиращо че учителката не беше реагирала. Ами те как да разберат че не се прави така. Аз само се надявям София да не прихване от тези навици

# 258
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди, минаха му мехурите вече, ама така се беше ошарил...бузката му беше доста подута 2 дни...и пак в копривата се вре...абе дървена глава  Confused Само с отвара от лайка ги поливах, друго не съм мазала. Но колеги ми препоръчаха Isobetadine като дезинфекциращо средство за открити рани и купихме един, че с тоя дивчо всичко очаквам, да не дава Господ!

Бубка, ами това може да е за закуската в 10:00...Не вярвам да откарат само на това цял ден. Ти все пак питай в понеделник като го заведеш.
ти ми припомни, че на нас ни дадоха една схема за това какжи храни да носим всеки ден за закуска...явно са съобразени с това, което ядат на обяд, т.е. не всеки ден искат сандвич, а един ден мляко и корнфлейкс, друг ден плодове само и т.н. Не е задължително да се спазва, но от тази година мисля да го спазвам и аз, юни месец беше малк опрез пръсти от моя страна, ама още бях ошашавена с кое по-напред да се справя - къща ли, работа ли, дете ли  Rolling Eyes

А децата са си деца навсякъде - и в БГ съм се нагледала на агресия и бой...Малкият толкова шамари е отнесъл от други деца Sad Тук мисля, че не съм виждала някой да е агресивен, но пак не мога да съдя, защото броя деца, който срещам е доста малък. е, като ходим в Брюксел на разходка се наглеждам и наслушвам на писъци, крясъци и тръшкания, но пък ме кефи, че възрастните не се впечатляват (не говоря за бой между децата, да не ме разберете погрешно  Hug) и дребните като видят, че не им минава номера, се отказват Simple Smile Ама то как иначе се отглежда такава многобройна челяд...

# 259
  • Мнения: 496
Just a Girl, дано да си права Peace То Гогата е чак февруари на градина, та ще си почакам с питанките Rolling Eyes
А как трабва да го науча да казва когато има голяма и малка нужда? Питанката е само за фламандско говорящите Wink
И мен ме тормози този период с адптацията Tired Минава поне седмица докато влезем в крак, ако не и повече...

Гогата от няколко дни се оплаква от болки в гръбчето (в областта над кръста, мисля, че бъбречетата сатам newsm78) и ме притеснява, другата седмица ще отидем на лекар, дано не е нещо сериозно Praynig

# 260
  • Мнения: 496
Хайде, бе, девойки Wink къде се изпокрихте newsm78
То, че е студено днес - студено е, ама... Я разказвайте как мина първия учебен ден Simple Smile

# 261
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ами той беше много доволен - един такъв превъзбуден и буен. Само, че си беше изпил само сокчето и изял 2 парченца краставичка, която му бях нарязала. Всичко друго стоеше... Той е много ящен и това ме притесни Sad Но пък беше толкова доволен и такова настроение...незнам какво да мисля Sad
Тази сутрин беше малко тъжен , че го оставям, но не е плакал...Странното е, че в 08:00 беше пръв, а вчера в 17:50 беше последен!!! Явно не всички работят на пълен работен ден...Тъй като пътя до офиса на клиента ми е 1 час, сутрин аз го водя, а вечер баща му си тръгва в 16:30, за д аможе да го вземе към 6 без нещо...

Вчера най-накрая се записах на френски...голяма мъка като незнаеш нито един от местните езици...Ще видим как ще се справя. Мъжът ми също ще се записва, но в друго училище, тъй като не може да ходим в една група, заради малкия....Абе нещо ме е стегнала шапката днес Sad((

# 262
  • Мнения: 496
Just a Girl   Hug Успокой се всичко ще бъде наред Peace Малкия не е ял именно от превъзбуда и лека полека ще си влезе в ритъм Peace Доста ангажиращо ежедневие имате, кога ги сместихте и тези курсове newsm78

Аз се надявам утре да ме одобрят за един курс, пък и да намерим почасова ясла за малкия, че да започна с нещо да се занимавам, та да не изпуша Wink Нали не работя и ми е доста "празен" деня; не че няма какво да се върши, но е скучно и еднообразно, пък и малкия има крещяща нужда от социализиране Confused Само чакам да дойде другата година, та да тръгне на градина и аз да се поосвободя за работа, а и той с деца малко да поиграе и език да научи...

# 263
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Благодаря ти, Бубка! Надявам се, че е само времето това "стягане на шапката" Wink...Ама на човек му е простено понякога да иска да тегли майната на всичко Wink

# 264
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
И аз се присьединявам кьм отбора сьс стегнатите шапки Confused Тази седмица е нещо много крива, вчера от сьседите над нас протече вода и сега едната ни стана е с разлепени тапети.Цял ден се разправях с хазаите и майстори. Следобеда ми се обадиха от яслата че София е с висока температура, до сега не я е свалила и следобеда сме на лекар. А в работата ми е пьлна лудница и работя вечер в кьщи по нощите Close
А утре имаме годишнина от свадбата (5 години Peace) и сьм уредила бавачка и сме си резервирали любимият ми японски ресторант, сега май сме на пьт да се провалим в плановете

# 265
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Уф, novaa, доста ти се е струпало наведнъж!!! Ама ще отмине!

Аз нещо съм на края на силите си - вечер съм скапана...една пералня не мога да простра Sad Искам почивка, ама няма...чак за Коледа...То не че в БГ не съм била толкова натоварена, даже по-тежко беше положението там с работа от къщи по нощите. Може би най ме тормози и подтиска това, че не говоря френски Sad С фламандците винаги може да се разбереш на английски, но с валонците...хм... Хайде да идва понеделник и да хващам дявола за рогата и да го подпуквам тоя език, че поне с учителките на малкия да се разбирам, а не да карам на асоциации с английския Sad

novaa, А как си уреждаш бавачка? Чрез агенция ли?

# 266
  • Мнения: 496
novaa, как сте днес? Дано малката се е пооправила Peace Честита ви годишнина  bouquet Ако ходите в китайския да хапнете и за мен  Laughing
Наистина, я разкажи за бавачката - по колко взима на час и какви са условията общо взето!?

В брошурата на здравният ни фонд гледам, че има опция при болно дете да ти изпратят детегледачка, че да не отсъстваш от работа, но това е само ако малкото е болно и цената беше символична!

И на мен днес ми е нервно, ама ше ми мине  Rolling Eyes

Just a Girl, успехи с новия език Peace

# 267
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Сега се врьщаме от педиатьрката, каза че е стомашен вирус който в момента се разпространява - така че почивка и малко диета и се надяваме скоро да сме добре. Днес сьм в кьщи, докторката ми даде бележка за 1 ден  - което се полага при болно дете. А за утре сьм се обадила на яслата която при нас осигурява жена да дойде цял ден при детето в кьщи. Плаща се 5 Евро на ден, което е смешно сьс сравнение 22 Евро което давам на ден в яслата. Знам че Мутуалити осигурява сьщите условия, само ти трябва бележка от доктор за лечение в кьщи. Те имат тел.номер за това, на фламандски е 'Thuis opvang voor ziekte kinderen'.

Утре вечер бавачката ми е нашта чистачка, взима 6 Евро на час. Пробвала сьм сьс студентки, няма проблем. Но аз сьм в Leuven, това е студентски град Wink

# 268
  • Мнения: 496
О стомашен вирус - ужас  #2gunfire Скоро го изкарахме и ние - малкия, та после и аз , а на всичкото отгоре после заразихме и наши приятели, та и те половината семейство го изкараха...
Кофти работа, ама минава Peace
Мерси за болничното инфо Heart Eyes

Някой нещо друго да се похвали? Wink

# 269
  • Мнения: 496
Айде да напиша нещо, че да не отиде темата на 8-ма страница  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт