До мамите,забременели след лапароскопия

  • 7 509
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Благодаря ти tini7 за отговора.

Надявам се да не се налага да ме лекуват медикаментозно след лапароскопията. Доста неща прочетох вече и виждам, че болшинството от забременелите са успели максимум през първите два месеца след лапароскопията, та затова не ми се иска да отлагам...ама хич.
Искренно се надявам след операцията лекарят ми да прецени, че можем да действаме за бебе...
Поздрави от мен

# 16
  • Мнения: 5 140
Аз забременях веднага след лапароскопия.
Правиха ми я на 27 май, на 3 юни ми дойде цикъла и след това съм забременяла.
На мен ми оправиха тръбите, бяха проходими, но извити и бяха тръгнали да се срастват.
Отдавна ми правиха лапарото преди 5 год и моля да бъда извинена, ако не се изказвам правилно.
Пък и кучето ми изяде епикризата тогава.

Моите тръби бяха проходими, но яйчниците бяха удебелени с 2мм. Продухани са тръбите, а яйчниците са надупчени и изчистени.
Аз нямах овулация, мензисът ми не беше редовен, водеха ме стерилитет.
Помня че в епикризата пишеше, че в левия яйчник има фоликул който ще излезе и всъщност това беше моето бебе.
Бебеправихме постоянно след като свърши цикъла ми след лапарото. Постоянно имам предвид сутрин, обед, вечер с вдигане на краката, лежане и т.тн.
Правих лапарото при д-р Попов в Шейново и бях супер доволна.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Sineo4ka  Благодаря за отговора!
Даваш надежда на моята приятелка,предполагам и на други момичета!  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 140
Sineo4ka  Благодаря за отговора!
Даваш надежда на моята приятелка,предполагам и на други момичета!  bouquet


А дано, ще се радвам ако е така и аз да не съм само късметлийка.
Тя кога е правила лапаро?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Операцията и е направена в средата на януари.

# 20
  • Мнения: 2 751
Веднага след това забременях. Може би след следващия цикъл.
Успех!  Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 246
Здравейте и от мен!На мен ми откриха киста на единия яйчник и ми предложиха 2 месеца лечение с медикаменти, ако те не помогнат ще ми направят лапароскопия. Та молбата ми е разкажете, как се чуствахте физически след манипулацията, имаше ли болкаи колко време се възстановявахте. Към днешно време тази операция платена ли е или се поема от здравната каса. Предварително благодаря мили дами.

# 22
  • Мнения: 2 751
Здравейте и от мен!На мен ми откриха киста на единия яйчник и ми предложиха 2 месеца лечение с медикаменти, ако те не помогнат ще ми направят лапароскопия. Та молбата ми е разкажете, как се чуствахте физически след манипулацията, имаше ли болкаи колко време се възстановявахте. Към днешно време тази операция платена ли е или се поема от здравната каса. Предварително благодаря мили дами.
Здравей!
Аз лично се чувствах много добре след лапарото и най-вече много облекчена, че вече знам какво ми е, че съм излекувана и че оттук нататък ще се надявам само на хубави новини.
Първите един-два дни има известен дискомфорт, особено в белите дробове, заради пълната упойка, но съвсем леко. Други болки не помня. Може и да ме е боляло, но не помня, което значи, че е било минимално и поносимо. 2 дни след като ме изписаха, вдигнахме страшен купон по случай рожд. ден на мъжа ми с 30 човека, много танци и забава  Mr. Green Значи се сещаш, че не съм била никак зле.
За цената не мога да гарантирам със 100% достоверна информация, но ако не се лъжа в Шейново е 400 лв, а мисля, че с направление е 200 лв.
Пак казвам, може и информацията ми да е стара. newsm78
НА мен ми правих в Шейново и съм мноо доволна.
И тримата хирурзи са много добри!  Mr. Green
Успех!   bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 246
А някой знае ли дали във Варна има добри специалисти,които да правят лапароскопия?Защото моя колежка ми каза,че има само в София.

# 24
  • Мнения: 2 751
А някой знае ли дали във Варна има добри специалисти,които да правят лапароскопия?Защото моя колежка ми каза,че има само в София.
Една позната от форума се беше оперирала във Варна и сега има детенце, но ми изхвръкна името на д-рката. Поразрови се из форума.
Все пак, ако можеш да дойдеш в София, може би е по-добре, така мисля  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте и от мен.
И на мен днес ми потвърдиха, че лапароскопията е неизбежна, т.е. желателна (колкото по-скоро, по-добре). Откриха ми две кисти и диагнозата е потвърдена от двама специалисти. Честно казано много съм притеснена. Искам да Ви питам, тези от вас на които са им отстранявали кисти чрез лапароскопия - наложи ли се след това да пиете лекарства за спиране на цикъла (6 месеца), с цел да е сигурно, че тези кисти повече няма да се появят. Мен това много ме обезпокои  Cry Поне това ми казаха днес, естествено едва след хистологичния анализ ще се знае със сигурност за какво става въпрос.
Освен това бихте ли ми казали колко време след лапароскопията сте се пазили от забременяване, ако случаят Ви е бил подобен на моя искам да кажа.
Само искам да Ви благодаря предварително, защото наистина ми е едно такова свито на душичката (знаете как е)
Всички, минали по този път, знаем как е. Дали ще бъдеш на лекарства след премахването на кистите, зависи от вида им. Ако хистологията докаже, че например са ендометриозни, каквато беше моята, 3 или 6 месеца ще си на инжекции, по една на месец, като следващите се слагат на 28-я ден, от поставянето на предишната. Аз съм на Диферелин. Докато съм на инжекции, не трябва да се забременява. После, след последната минават, май, между 30 и 80 дни, в които мензисът трябва да дойде и чак при първата овулация след него може да се работи за бебе. Ние засега до този етап не сме стигали, защото не сме искали, но като минат инжекциите ще трябва.
Само бъди спокойна, операцията е лека и възстановяването е бързо.  Оперираха ме на 15 декември, а на 20 бях на РД в "Брилянтин" и се скъсах от танци, а другите бяха  Shocked.

Към днешно време тази операция платена ли е или се поема от здравната каса. Предварително благодаря мили дами.
ОТ НЗОК казаха, че т.г. броят на клиничните пътеки, т.е. простичко казано, операциите и манипулациите, за които държавата плаща са същите като през м.г. , а тогава лапароскопията се поемаше. Ако избереш "Шейново" там се плаща по 3.20 лв. на ден за престой в болницата (колкото е и навсякъде), плюс 100 лв. за фондацията по лапароскопия или за консумативите, не започних точно, защото ми обясняваха, когато ме изписваха и на мен не ми пукаше за какво ще ги дам тези пари.

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 15:04 от kia

# 26
Имам останала една инжекция Диферелин, ако някой се нуждае имейл
vesi_mbg@yahoo.com

Общи условия

Активация на акаунт