Честита Баба Марта, Габрово - "Добре дошли и отишли!" - 3

  • 14 347
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 316
   Честито бебче на Kallii! Нека да расте здраво, умно, малко палаво и винаги усмихнато!  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 119

Мами, имам едно питане... Моята Калина, както се вижда е с много дълга за възраста си косичка и често я намирам мокра цялата - изпотена!?! След като е била с качулката или след сън?!?
Случвало ли ви се е? Някакви коментари?!...


Ами на Ми6о постоянно му се поти глави4ката, особено при заспиване. Така загрява 4е става цялата мокра. Явно си е нормално, не знам...

# 17
  • Мнения: 386
Едно въпросче до мамите родили съвсем скоро:
Какво искат сега в болницата за мамите и бебетата, че преди 4 години списъкът беше много дълък, а сега чух че някои неща са отпаднали?
Предварително ви благодаря.

# 18
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Едно въпросче до мамите родили съвсем скоро:
Какво искат сега в болницата за мамите и бебетата, че преди 4 години списъкът беше много дълък, а сега чух че някои неща са отпаднали?
Предварително ви благодаря.

За бебето:
10 памперса
кремче ,,Бочко,,
пудра за пъпче ,,Топоцин,,
3 бибероба каучукови
сапун ,,Тео бебе,,
 
За мама:
2-3 подлогана
превръзки за родилки(подлоганите и превръзките ги има в аптеката в болницата)
йодасепт
памук
лигнин
термометър

Ами това е списъка,но ти не бързаи да даваш нещата за бебето,само ако ти ги поискат.Казвам го защото една ми вика че нямат нужда от козметиката,а на другия ден друга чак ми се кара че не съм дала всичко в началото smile3513А памперс ти искат почти на всяко носене на бебето Peace

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 366
Моля, ако някоя от мамите продава запазена кошара за игра и сън да ми пише. 1crib

# 20
  • Мнения: 11 004
Да добавя нещо за болницата:
Вчера една приятелка ми каза, че задължително искат всяка родилка да си носи собствен термометър (от обикновенните), понеже в отделението нямали  #Crazy

И да попитам: за бебче какви дрешки трябва да се носят? Не искам да го повиват с пелени!  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 119
Да добавя нещо за болницата:
Вчера една приятелка ми каза, че задължително искат всяка родилка да си носи собствен термометър (от обикновенните), понеже в отделението нямали  #Crazy

И да попитам: за бебче какви дрешки трябва да се носят? Не искам да го повиват с пелени!  #Cussing out


Само дрешки за изписването. Вече не се повиват бебоците - обличат ги  baby_neutral

# 22
  • Мнения: 7
Честито на valeria81 и Kalii за бебченцета да са ви живи и здрави и много да им се радвате и гушкате. Аз вече нямам търпение останаха само две седмици до термина, но все си мисля че ще е по-рано  Laughing. Аз за болницата само памперси и мокри кърпички съм нагласила, а биберони даже въобще не съм купувала. В Габрово къде има хубави шишета и биберони вие момичета какви шишета и биберони сте взели. Аз си мислех после  newsm78 все се надявам да се кърмим.
Дени стига си работила време е да се подготвяш за събитието  Grinning
Приятна вечер на всички   bouquet

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Честито бебенце на kalii,да ти е много здраво и жизнерадостно  bouquet!!!
 
Честит рожден ден на snejko!Бъди много здрава и усмихната  bouquet! Весел празник!!!

mima kalina и Мишо много се потеше при сън,нормално е косичката им "топли"  Wink.

Gema, много се надявам да имаш кърма и скоро да не ти трябват биберони и шишета  Peace.При мен се наложи да храня изкуствено и използвах шишета и биберони на Avent.Има ги във всеки магазин за бебешки продукти.Малко са по-скъпички, но аз и Мишо останахме много доволни. 

# 24
  • Мнения: 119
Цитат
Аз си мислех после   все се надявам да се кърмим
Gema, ако питаш за бибероните за болницата - за там са нужни само 3 броя каучукови биберони без шишета. А шишета и биберони има във всички детски магазини и в търговиата. Навсякъде са едни и същи марки с леки разлики в цените.
Аз пък незнаех как стоят нещата с кърмените бебоци и си накупих разни шишета, които тъй и не влязоха в употреба  hahaha Joy

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 336
Честито момченце, Кalii !


Да расте здрав и умен юнак и само радост да ви носи!

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 336
Честит Рожден Ден, snejko!

Бъди все здрава, усмихната и много обичана!

# 27
  • Мнения: 11 004
Честит рожден ден на snejko! newsm67
Бъди много щастлива и обичана!!!

За бибероните - днес обикалях магазините в Търговията. Тези, каквито са необходими за родилното, май бяха по 0,60 - 0,70 лв. Шишетата и залъгалките са еднакви навсякъде.
В момента имам малко шише Avent от 125 ml, а днес видях и едни с по-странна форма, водят се шишета против колики (наклонени от средата нагоре). Дали ще ми трябва и такова?  newsm78

# 28
  • Мнения: 147
Айде и ние да се включим най-после, че от лятото ви чета, ама хич не съм по писането.....
Ама то от шматкане и от разходки все не ми остава време. Добре че позастудя, та да се свъртя и аз пред компа....
Виждам че разисквате теми, които ме вълнуваха сравнително скоро и искам да помогна с каквото мога (имам дъщеря Деница, родена на 23.06.2006).
1. Честито на обебилите се и на тези, на които им предстои. Бъдете здрави и се наслаждавайте на всяка минута, прекарана с дечицата (и със всички скъпи за вас хора)!
2. Честито на празнуващите по друг повод!
3. Мамите, които ще раждат да внимават да не прекаляват с течностите, че като слезе кърмата в началото може да ви болят гърдите (и да ви се повиши температурата).

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 316
   ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, SNEJKO! МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И СБЪДНАТИ МЕЧТИ!  bouquet  bouquet  bouquet
   Момичета, да знаете някой да продава запазена лятна количка за близнаци? За моя приятелка е.

Общи условия

Активация на акаунт