С каква храна да започнем захранването на бебето?

  • 11 385
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Здравейте ! И аз вече незнам какво да правя ? Нашата лекарка и тя ни каза да го захранвам със сокчета,а ние даже нямеме още и 40 дни. Тя преди една седмица още ми каза, но аз не съм му давала. Смятам да му дам чак края на 2-рия месец вие какво ще кажете със тези пусти сокчета ли да започнем.

Сега сме само на АМ.

# 16
  • Мнения: 320
моят съвет е да не почваш със сокчета, въпреки че аз го направих , макар и чак на 5,5 мес. Някой ми каза, че ългаритестрадат от гастрити и язви толкова често заради ранното захранване със сурови плодове

# 17
  • Мнения: 432
Ще се изразя по друг начин, защото всеки казва по нещо различно и аз вече не знам кой път да хвана. Искам всички, на които им се занимава и са минали по този път да споделят как лично те са захранили децата си, от там аз вече ще си направя преценка, защото от "компетентни" мнения тотално се обърках. Всеки лекар си е със собствено мнение. Моля ви за помощ и съвет! Благодаря предварително

Ето я нашата схема, ве4е послужи на няколко май4ета, дано да помогне и на теб.  chef
http://store2.data.bg/iramira/calendar_main_frm.htm

# 18
  • Мнения: 356
Забравих да споделя, че след по-малко седмица мисля да се връщам пак към кърменето. Чакам да ми се изчисти още малко организма от пустите хапчета и инжекции и пак се почваме. Нали е добре? Защото чувам разни бабини девитини, че след като си спрял да кърмиш веднъж не било хубаво пак да се започва, въпреки че аз не вярвам в такива неща.

Благодаря за сега на мамите, които ми писаха!

Мирка    от кой месец започнахте с тази схема?

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 16:43 от Мамичка Яничка

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Забравих да споделя, че след по-малко седмица мисля да се връщам пак към кърменето. Чакам да ми се изчисти още малко организма от пустите хапчета и инжекции и пак се почваме. Нали е добре? Защото чувам разни бабини девитини, че след като си спрял да кърмиш веднъж не било хубаво пак да се започва, въпреки че аз не вярвам в такива неща.

Благодаря за сега на мамите, които ми писаха!

Мирка    от кой месец започнахте с тази схема?
БРАВО! Недей да слушаш тези бабини деветини. Прочети в библиотеката статиите за релактацията и,ако ги следваш,ще успееш!Разбира се, че е добре! Laughing
При това положение недей да бързаш със захранването!

# 20
  • Мнения: 4 181
Прочети статиите в библиотеката на кърмаческия, ако имаш въпроси питай там.
Аз лично ти предлагам услугите, ако искаш ми пиши на лични
ще ти пратя и схема на захранване.
Принципно е следната - каша, след това въвеждах зеленчукови и плодови като редувах.
Гледах винаги да въвеждам храните една след друга примерно такава която запича и такава , която разхлабва.
Сокове дадох на 11 месеца и то само , за да го науча да пие със сламка.Плодовете си ги яде сурови, пасирани  или настъргани като беше по-малък, сега на парченца.
Захраних на 6 месеца и 1 седмица.
Новите храни се дават поне 3 дни, като се започва с 1,2 лъжички и постепенно се увеличава като аз 3-ия ден давам да яде , колкото иска.
Това е в съвсем общи линии Peace

# 21
  • Мнения: 1 448
Захранването започва със сокове, следват плодови или плодово-зеленчукови пюрета, зеленчукови пюрета. каши, жълтък през ден към зеленчуковите пюрета, пюрета с месо, попара и супа.



 ooooh!

# 22
  • Мнения: 535
Захраних на 5 месеца и половина-6 с каша от кафяв ориз, после въведох тиква. До годинката давах най- вече каши- кафяв ориз, елда и просо, както и зеленчукови пюрета, всичко домашно. Не съм купувала нищо, нямам вяра в нищо купешко. Все още кърмя, макар че ходя на работа и си почивам рядко. Поздрави и УСПЕХ!!!

Само ти си тази, която решава как ще се захрани бебенцето. Но наистина в мнението, че българите страдат от гастрити заради захранване със сурови плодове, има голяма логика. Не се бях замисляла затова... newsm78

# 23
  • Мнения: 508
Абе, набори, незнам нас по какви схеми са ни захранвали, но за моя радост аз съм здрава като бик/ за сега/, без проблеми със стомаха. Като съм захранена на 40 дни с КИСЕЛО МЛЯКО, можеби много от вас ще получат удар, но това е било практика. Майка ми е имала кърма, но за "подсилване" вечер съм била на кисело мляко. На четири месеца сокчета, пюрета, после жълтък и т.н. Чесно казано омръзна ми от схеми , изчетох целия форум, статии, мнения и т.н и в крайна сметка мисля да вярвам на схемата на педиатъра си/млада е/ Grinning, а тя е както я описа д-р Нивея. В крайна сметка всяка схема за захранване си има своите положителни страни. Мисля да заложа на схема тествана от години, ТУК  в България. Незнам но мисля, че нашето поколение е доста е по-здраво от последните няколко.  То не са алергии то не е чудо. Не давам съвети, просто изказвам мнение. Grinning

# 24
  • Мнения: 4 414
ursi, не знам кое е твоето поколение, но аз съм на 33 и съм захранена на 4 навършени месеца по въпросната схема със сокчетата. имах гастрит още в тийнейджърска възраст. моето поколение масово има проблеми със стомаха. не зная дали има връзка със захранването... брат ми е 3 години по-малък от мен и не е искал да сучи. по съвет на педиатър през далечната 1976, майка ми му е квасила мляко от адаптираното мляко, защото киселото не е добро за бебета...та не зная за каква практика става въпрос Thinking
на основния въпрос на темата: захраних на 6, 5 с картофено пюре, разредено с кърма. до тогава дъщеря ми беше изключително кърмено бебе. сокчета не съм давала, вода не пиеше до към 9 месец. кисело мляко започнах да давам на 9 месеца, месо на 11.

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Човекът е издръжлив и бебетата оцеляват, дори когато биват натъпкани с всякакви храни от прекалено крехка възраст. Затова се намира и някой, здрав като бик, да се обади, че нищо му няма. А на мен ми има - гастрит, още от тийнейджърска възраст, брат ми - също.
На какво се базира схемата за късното захранване: На това, че ензими, който могат да разградят месо, въглехидрати от зеленчуците и тн. храни, започват да се отделят от храносмилателната система чак след 6-8 месец. Дотогава се отделят основно ензими, които усвояват майчината кърма.
Наливането на новородени с вода може да промени баланса на калиевите и натриевите йони. За да няма обезводняване, трябва да се кърми често, колкото бебето поиска. Кърмата съдържа необходимата вода. А не педиатъра да съветва майката да налива бебето с 200 мл вода на ден и после да й казва, че кърмата й е рядка и не е наддало бебето.
Крайно време е някой да подсети студентите по медицина да свържат това, което учат по биохимия и физиология с това, което практикуват като педиатри.

# 26
  • Мнения: 539
Както вие казвате "...имам гастрит от тинейджърска възраст"(и смятате захранването като причина), нашите лекари казват "... да но в америка всички са затлъстели имат диабет и мн. други болести" (по повод тяхното захранване). хайде сега какво да правим! Thinking
по принцип моето вътрешно чувство е, че е противоестествено човек, който още не може да седи да тр. да яде по твърда храна и месо.  Така си го обеснявам аз.(както е и противоестествено беб, което още не може да стои право само да се слага в проходилка и насилствено да се приучава да ходи).
Но когато толкова доктори ти казват, че трябва да захраниш по този начин, някакси не ми достига смелост съвсем да не ги послушам. нали в крайна сметка, ако нещо не дай си боже се наложи, до тях опираме!

# 27
  • Мнения: 4 181
Както вие казвате "...имам гастрит от тинейджърска възраст"(и смятате захранването като причина), нашите лекари казват "... да но в америка всички са затлъстели имат диабет и мн. други болести" (по повод тяхното захранване). хайде сега какво да правим! Thinking
по принцип моето вътрешно чувство е, че е противоестествено човек, който още не може да седи да тр. да яде по твърда храна и месо.  Така си го обеснявам аз.(както е и противоестествено беб, което още не може да стои право само да се слага в проходилка и насилствено да се приучава да ходи).
Но когато толкова доктори ти казват, че трябва да захраниш по този начин, някакси не ми достига смелост съвсем да не ги послушам. нали в крайна сметка, ако нещо не дай си боже се наложи, до тях опираме!
Момичета като толкова искате да вярвате на доктори защо не прочетете препоръките на световната здравна организация или прочетете Нациоаналния план за хранене  2005-2010 на България, който "прекрасните" ни много учили  педиатри нямам обяснение защо не следват.
И престанете най-накрая да повтаряте, че тази система е американска, ми влезте в чужбински форум и попитайте майките там с какво и кога захранват.
Дори в Русия, която е майката на ранното захранване, за да мога по-рано да се върнат "трудовите жени " на работа, вече е практика късното захранване.

Естествено е , че всяка държава си има особености, така както в Испания например дават рано портокали, тук пък даваме моркови , картофи и ябълки.

Но храносмилателните системи на бебетата са еднакви навсякъде и се развиват до около 6-ия месец, затова се започва след това.

Относно гастритите, аз също съм с гастрит , както и много мои приятелки.
Алергиите са масово явление в последните години, появяват се и у големи хора, както аз например имам 2 алергии появили се в последните 4-5 години.
Това е в резултат от средата и трябва децата да се пазят повече.

А изказванията от рода "на мен нищо ми няма" просто не знам как да коментирам, да не 100 % от децата са алергични, но вие държите ли да "пробвате" вашето?

# 28
  • Мнения: 8 463
Човекът е издръжлив и бебетата оцеляват, дори когато биват натъпкани с всякакви храни от прекалено крехка възраст. Затова се намира и някой, здрав като бик, да се обади, че нищо му няма. А на мен ми има - гастрит, още от тийнейджърска възраст, брат ми - също.
На какво се базира схемата за късното захранване: На това, че ензими, който могат да разградят месо, въглехидрати от зеленчуците и тн. храни, започват да се отделят от храносмилателната система чак след 6-8 месец. Дотогава се отделят основно ензими, които усвояват майчината кърма.
Наливането на новородени с вода може да промени баланса на калиевите и натриевите йони. За да няма обезводняване, трябва да се кърми често, колкото бебето поиска. Кърмата съдържа необходимата вода. А не педиатъра да съветва майката да налива бебето с 200 мл вода на ден и после да й казва, че кърмата й е рядка и не е наддало бебето.
Крайно време е някой да подсети студентите по медицина да свържат това, което учат по биохимия и физиология с това, което практикуват като педиатри.
Подписвам се под това твърдение!Логично и разумно обяснено.Който има очи да чете,който не-да дава сокчета.Аз не съм давала,захраних на 6 месеца с морковено пюре.Дъщеря ми е изключително кърмена.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Захраних на 5м и 5 дни с варено картофче,след това ранни моркови,тиква,оризова каша....сок дадох чак на 7 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт