Забременели след инвитро 53

  • 41 950
  • 829
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 675
Аз препоръчвам доктор Чучумишев ☺️

# 361
  • София
  • Мнения: 1 434
Доктор Павлова в Марковс - бях на ранна и след това пак в 14 г.с.
Сега съм при доктор Чучумишев, той ми е и втори за следене на бременността. Страхотен е. Гледа бебето много време, обяснява. Много е спокоен. ☺️

# 362
  • Мнения: 2 121
Мислех при д-р Сигридов, но за ранната диагностика прокървих и отмених часа, а за фетална не се обаждах отново. В понеделник ще пусна пренатален тест и след 2 седмици съм на фетална морфология при д-р Богомил Бойчев в Тутракан. Той ми прави и ин витрото.

# 363
  • Мнения: 227
Др Чучумишев - МЦ Калчев с две ръце 🙏🏻
quote author=Фрида link=topic=1584968.msg47785231#msg47785231 date=1711098420]
Здравейте.

Вие къде ходихте на ранна фетална морфология? Записах в Щерев, но ми се иска да чуя още едно мнение.
[/quote]

# 364
  • Мнения: 138
Здравейте, момичета! Имам питане относно подправките, като: магданоз, копър, коприва, черен пипер, чесън и други дали ги употребявате по време на бременност? Пише за тях, че са стимуланти на матката и предизвикват контракции през първия триместър. Много се наплаших, защото ние си обичаме подправките като цяло и сега трябва да се ограничат изцяло, а не ми е казвала моята докторка.

# 365
  • Мнения: 1 472
Не съм ограничавала никакви подправки и не съм имала проблем. Чесън дори хапвах често, защото сваля кръвното, а аз бях рискова за прееклампсия.

# 366
  • София
  • Мнения: 1 434
Избягвам ги, но защото матката ми е с повишен тонус, имам контракции, които не усещам - та в случаи като моя не е ок. Но съм средата на втори триместър, не знам за първи.

Бих послушала лекарката. Аз съм се наплашила и си казах, че след като родя ще си позволя малко вече неща.

# 367
  • Мнения: 506
Надежда, как установихте че има контракции? Случайно на преглед ли се видя или е имало съмнение и е правено някакво специално изследване?

# 368
  • София
  • Мнения: 1 434
На ехограф се видяха още на една от феталните, после при следващи прегледи.

# 369
  • Мнения: 3 284
Здравейте.

Вие къде ходихте на ранна фетална морфология? Записах в Щерев, но ми се иска да чуя още едно мнение.

В Надежда, препоръчвам д-р Михова, мила и подробно говори.

# 370
  • Мнения: 308
Момичета, как са ви спирали естрофема? От преди трансфера още съм на 2х1 вече 2 месеца, и последно лекарят ми каза като свършат, да не ги продължавам. Понеже в същия ден чухме пулс и бяхме развълнувани, изобщо не се сетих да попитам дали ей така рязко да ги спра, или пък няколко дни да пия по едно на ден вместо по две. При вас как беше?

# 371
  • Мнения: 2 886
Момичета, как са ви спирали естрофема? От преди трансфера още съм на 2х1 вече 2 месеца, и последно лекарят ми каза като свършат, да не ги продължавам. Понеже в същия ден чухме пулс и бяхме развълнувани, изобщо не се сетих да попитам дали ей така рязко да ги спра, или пък няколко дни да пия по едно на ден вместо по две. При вас как беше?
При мен бе назначен рязко да го спра,но аз си го спрях по моя си схема,понеже бях на конска доза 3х2. Имах притеснения да не се случи нещо,понеже все пак организма е провикнал два месеца с 6 хапчета на ден.

# 372
  • Мнения: 237
Момичета, как са ви спирали естрофема? От преди трансфера още съм на 2х1 вече 2 месеца, и последно лекарят ми каза като свършат, да не ги продължавам. Понеже в същия ден чухме пулс и бяхме развълнувани, изобщо не се сетих да попитам дали ей така рязко да ги спра, или пък няколко дни да пия по едно на ден вместо по две. При вас как беше?
Около седмица го пих по едно на ден и го спрях, иначе преди и след трансфера и аз пиех по 3 и 2 на ден.

# 373
  • Мнения: 2 121
Докторът ми каза, ако всичко е наред да го спра в 10 г.с. Бях на схема 3х1. Тъй като четох доста, че рязкото спиране не е препоръчително намалих дозата в 9 седмица на 2х1 и в 10 го спрях. Хапчетата ми бяха с точност изчислени. Нито едно нямах излишно или като недостатък ☺️

# 374
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета.
Искам да ви попитам на някоя случвало ли се е,вече втора вечер подред се събуждам посред нощ и започва да ме втриса направо подскачам в леглото,в продължение на 3-4 мин.Нормално ли е според вас или е знак защото някакъв проблем.В 9 г.с съм

Общи условия

Активация на акаунт