Забременели след инвитро 53

  • 34 935
  • 693
  •   7
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 265
Момичета, при мен започна да го обръща в розови капки. Моята докторка каза да си бия хориомон и да лежа сега 2-3 дни. Спря ми аспирина и клексана до чист ден. Каза ми да започна магнерот 3х1 и увеличи дозата на но шпа на 3х2. Дано всичко е наред! 🍀🍀🍀

Терапията на лекаря ви е адекватна. Всичко ще бъде наред, почивай си повече.
Привигена не беше ли за контракции в матката?

# 391
  • Мнения: 1 745
Аз първите месеци бях на ударни дози-инжекцион-Пролутекс, перорално - Дуфастон и вагинално-Утрогестан, заради нисък прогестетон. Докрая на бременността запазихме вагинално Утрогестан.

Момичета, намаляли ли са ви прогестерона преди края на третия месец? Моят е 190 при гранична стойност 140 и фибриногенът ми е на горна граница и леко се притесних. Не успях днес да се свържа с репродуктивния доктор. Утре ще продължа с опитите. Днес влизам в 11 г.с.

# 392
  • Мнения: 113
Днес съм по-добре.  Изчиства се сега старата кръв и почти няма зацапване, само утрогестана е цветен. Спрях аспирина и клексана. На пролутекс съм 2х1 и утрогестан 3х2. За пръв път ми вливат привиген и не съм наясно с него. Интралипид съм имала и преди.  Благодаря за подкрепата! 🍀🍀🍀
Момичета, при мен започна да го обръща в розови капки. Моята докторка каза да си бия хориомон и да лежа сега 2-3 дни. Спря ми аспирина и клексана до чист ден. Каза ми да започна магнерот 3х1 и увеличи дозата на но шпа на 3х2. Дано всичко е наред! 🍀🍀🍀

Терапията на лекаря ви е адекватна. Всичко ще бъде наред, почивай си повече.
Привигена не беше ли за контракции в матката?

# 393
  • Мнения: 1 348
Завръщам се в темата с втора бременност, първи опит за второ дете. Днес ми беше първият преглед след положителен резултат, видяхме сакчето, а след две седмици съм пак на преглед, за пулс. Бях забравила колко изнервящо е чакането между прегледите, но сега поне имам какво да ме разсейва Simple Smile

# 394
  • Мнения: 6
Здравейте, мили дами. Не знам дали въпроса ми е за тук, но съм любопитна. На 05.03.24 ми беше трансфера и на 19.03.24 установихме бременност. Бия си 2×1 прол*текс 25мг и 1×1 кле*сан. Та въпроса ми е следния - възможно ли е толкова рано да почне да ми пораства пупата или по-скоро е от честите инжекции? И тук не говорим, че се притеснявам, че ще кача кг, но не е ли твърде рано? А реално ми расте само коремчето напред, нищо друго 😁. Другото което ми е странно, че при по-резки движения (легнала например)страшно много ме болят коремните мускули - като при силна мускулна треска. Възможно ли е да се дължи отново на инжекциите?

# 395
  • Мнения: 62
Здравейте, мили дами. Не знам дали въпроса ми е за тук, но съм любопитна. На 05.03.24 ми беше трансфера и на 19.03.24 установихме бременност. Бия си 2×1 прол*текс 25мг и 1×1 кле*сан. Та въпроса ми е следния - възможно ли е толкова рано да почне да ми пораства пупата или по-скоро е от честите инжекции? И тук не говорим, че се притеснявам, че ще кача кг, но не е ли твърде рано? А реално ми расте само коремчето напред, нищо друго 😁. Другото което ми е странно, че при по-резки движения (легнала например)страшно много ме болят коремните мускули - като при силна мускулна треска. Възможно ли е да се дължи отново на инжекциите?

Привет Relaxed

Моята ситуация е идентична с твоята- същата терапия и с 3 дни разлика сме в положителните тестове. Моят корем е много подут, но това го наблюдавам още при стартиране на терапията с пролутекс и клексан. По-скоро от това може да го чувстваш по-голям или подут. Може да имаш леки контракции на матката, тъй като се предполага, че трябва да се разширява и да получаваш спазми. Но едва ли ти расте коремче, самото ембрионче е много мъничко- 2-3 мм може би.

# 396
  • Мнения: 6
Здравейте, мили дами. Не знам дали въпроса ми е за тук, но съм любопитна. На 05.03.24 ми беше трансфера и на 19.03.24 установихме бременност. Бия си 2×1 прол*текс 25мг и 1×1 кле*сан. Та въпроса ми е следния - възможно ли е толкова рано да почне да ми пораства пупата или по-скоро е от честите инжекции? И тук не говорим, че се притеснявам, че ще кача кг, но не е ли твърде рано? А реално ми расте само коремчето напред, нищо друго 😁. Другото което ми е странно, че при по-резки движения (легнала например)страшно много ме болят коремните мускули - като при силна мускулна треска. Възможно ли е да се дължи отново на инжекциите?

Привет Relaxed

Моята ситуация е идентична с твоята- същата терапия и с 3 дни разлика сме в положителните тестове. Моят корем е много подут, но това го наблюдавам още при стартиране на терапията с пролутекс и клексан. По-скоро от това може да го чувстваш по-голям или подут. Може да имаш леки контракции на матката, тъй като се предполага, че трябва да се разширява и да получаваш спазми. Но едва ли ти расте коремче, самото ембрионче е много мъничко- 2-3 мм може би.

Предположих, но тъй като ми е първа процедура и се учудих. Благодаря! Спокойна бременност 🥰

# 397
  • Мнения: 62
Здравейте, мили дами. Не знам дали въпроса ми е за тук, но съм любопитна. На 05.03.24 ми беше трансфера и на 19.03.24 установихме бременност. Бия си 2×1 прол*текс 25мг и 1×1 кле*сан. Та въпроса ми е следния - възможно ли е толкова рано да почне да ми пораства пупата или по-скоро е от честите инжекции? И тук не говорим, че се притеснявам, че ще кача кг, но не е ли твърде рано? А реално ми расте само коремчето напред, нищо друго 😁. Другото което ми е странно, че при по-резки движения (легнала например)страшно много ме болят коремните мускули - като при силна мускулна треска. Възможно ли е да се дължи отново на инжекциите?

Привет Relaxed

Моята ситуация е идентична с твоята- същата терапия и с 3 дни разлика сме в положителните тестове. Моят корем е много подут, но това го наблюдавам още при стартиране на терапията с пролутекс и клексан. По-скоро от това може да го чувстваш по-голям или подут. Може да имаш леки контракции на матката, тъй като се предполага, че трябва да се разширява и да получаваш спазми. Но едва ли ти расте коремче, самото ембрионче е много мъничко- 2-3 мм може би.

Предположих, но тъй като ми е първа процедура и се учудих. Благодаря! Спокойна бременност 🥰

Спокойна бременност и от мен! 🥰🥰

# 398
  • Мнения: 1 839
Сега е от медикаментите порастването на коремчето. После спада за кратко и към средата/края на трети може да си остане за постоянно и все по-голямо да е.
Не е от клексана със сигурност. И аз си мислех, че от него ми се спи в началото, че тогава го биех вечер и след инжекцията до половин час бях заспала, но хематоложката много се смя с мен. Беше от бременността.

# 399
  • Мнения: 2 557
Аз съм със същата терапия и същият болезнен и подут корем. 😁
ПП опа 😅 къде съм писала...хаха, хайде да ми е на късмет 🙏

# 400
  • София
  • Мнения: 2 667
Кактусче 😀 Усмихна ме, хайде да се разпишеш скоро и тук 🍀❤

# 401
  • Мнения: 1 436
Аз съм със същата терапия и същият болезнен и подут корем. 😁
ПП опа 😅 къде съм писала...хаха, хайде да ми е на късмет 🙏

Нали ме посъветва за Чучумишев, оттогава ме съмняваш Heart Hug Nature Sun With Face
Чакаме си щъркела всички тук Flowers Four Leaf Clover Nature Stars

# 402
  • Мнения: 2 557
Много ви благодаря, мили момичета ☺️❤️ В процес съм и се надявам скоро да се разпиша тук 🫶

# 403
  • Мнения: 76
Много ви благодаря, мили момичета ☺️❤️ В процес съм и се надявам скоро да се разпиша тук 🫶

Кактусче, нека този Великден ти донесе чудеса, а Коледа да бъде вълшебна.
Време ти е! Амин 🙏💙🩷

# 404
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета! Връщам се от преглед много притеснена... Около 8 г.с. съм,  но плодът изостава с развитието. Има сърдечна дейност, но е по-малък. Докторът не беше особено обнадежден, макар че обясни, че може да е просто временно състояние и да навакса или да има генетичен проблем и да спре развитието си скоро. Опитвам се да мисля позитивно, но ми е много трудно и просто лошите мисли доминират... На някоя от вас случвало ли ви се е такова нещо и в последствие ембриончето да си навакса?

Общи условия

Активация на акаунт