Забременели след инвитро 53

  • 41 895
  • 829
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 304
Няма ли странични ефекти ,защото доктора ми каза че като се спре рязко може да се получи кървене
При мен нямаше никакви странични ефекти, а го приемах 2х1 преди да го спра. Наблюдавах внимателно за промени, но нямаше никакви. Докторът каза да си приключа пролутекса колкото ми е останал и край. Питах дали изведнъж или постепенно, и той каза, че няма нужда от постепенно спиране и, ако ще се чувствам по-спокойна, може последните ден-два да приемам по едно.
Доверявам му се, защото е от докторите, които правят и фетална морфология, което предполага, че е много добър специалист. Репродуктивният специално ни прати точно при него и каза, че ако не ни прати той, е много трудно да се вредиш при него.

# 811
  • Мнения: 140
А аз да ви попитам нещо друго - вчера бях на преглед в 10+3 г.с. и размерът на фетуса беше 4 см. Това е над нормата за 10та седмица. Има ли някаква нужда от притеснение и дали може да се оправдае с ранна имплантация?

# 812
  • Мнения: 1 466
Не се притеснявай, разлика до седмица не е проблем. А и тези измервания не са напълно точни.

# 813
  • Пловдив/Хихон Испания
  • Мнения: 61
Започнах като навърших 12-та седмица да намалявам първо един прием по-малко на ден, после още един и така докато свърших наличният прогестеронов препарат (циклогест). Това трая около седмица още докато го приключа. Тук се ползва друг прогестеронов препарат - циклогест (намирам се в Испания) не утрогестан.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 17:24 от Sellena73

# 814
  • Мнения: 985
Момичета нещо различно Simple Smile
Вярно ли е според вас, че когато чакаш момиче чхг е по-високо от това за момче?
Какви са вашите наблюдения?
Какви стойности са били да речем на 12 ден при момиче и 12 ден при момче?
Не знам дали тази статистика е вярна

# 815
  • Мнения: 1 030
Според моите наблюдения не е вярна, моето ЧХГ на 14 ден беше 400, на приятелка 1100, и двете имаме момчета.

# 816
  • Мнения: 237
Момичета нещо различно Simple Smile
Вярно ли е според вас, че когато чакаш момиче чхг е по-високо от това за момче?
Какви са вашите наблюдения?
Какви стойности са били да речем на 12 ден при момиче и 12 ден при момче?
Не знам дали тази статистика е вярна
10 ден- 199
12 ден - 400 и нещо, момиче - тридневен ембрион

# 817
  • София
  • Мнения: 1 415
Момичета нещо различно Simple Smile
Вярно ли е според вас, че когато чакаш момиче чхг е по-високо от това за момче?
Какви са вашите наблюдения?
Какви стойности са били да речем на 12 ден при момиче и 12 ден при момче?
Не знам дали тази статистика е вярна


Нищо вярно няма. 😁

# 818
  • Мнения: 141
Няма никаква логика в това. Аз съм чела друго, че ако пулса е под 140 ще е момче. 🤨 Не вярвам и в това да има нещо вярно.

# 819
  • София
  • Мнения: 1 415
Всеки организъм и бебе е различен.

Примерно: повръщах до 23 седмица и сега тука има няколко дни нерегулярно ми е пак лошо. Като бях споделила с лекаря ми каза, че всичко е от хормоните. При следваща бременност изобщо може да не е така. Организъм.
ЧХГ пък при всеки организъм се секретира с различно количество.
Четох и аз в началото, ама пренаталния си каза думата. Освен това няма научни доказателства в подкрепа на такава теза.
Пулсът пък съвсем няма да коментирам.

# 820
  • Мнения: 1 030
Няма никаква логика в това. Аз съм чела друго, че ако пулса е под 140 ще е момче. 🤨 Не вярвам и в това да има нещо вярно.
Както казах, имам момче, пулсът му никога не е било под 140.

# 821
  • Мнения: 985
Аз също съм чела това за пулса …….

# 822
  • Мнения: 1 518
Това за пулса точно обратното съм го чела - тоест за момче е висок, за момиче нисък. Моето Чхг беше 377 на 11 ден и още не съм сигурна в пола Innocent

# 823
  • Мнения: 2 876
Моето ЧХГ на 7 ден бе 112,на 9 ден 307 и имам момиче☺Пулса и никога не е бил висок!

# 824
  • Мнения: 2 101
И аз очаквам момиченце. Пулсът не съм го гледала. ЧХГ на 10-ти ден беше 545. С разнополови близнаци имах ЧХГ 620 на 12-ти ден.

Общи условия

Активация на акаунт