Асексуалност

  • 6 314
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 515
Mисля, че е тъпо на 18 да отиде на специалист /какъв?/ и да обсъжда защо не ще секс. Някои момичета по-късно събуждат сексулността си. Тя сама си е сложила този етикет, което е смешно. Нито е престаряла, нито нищо. Тя ще си осмисли как й се получава връзката. Момчето не знаем по какъв начин проявява желанието си. Може би, има нещо конкретно което я отблъсква.

# 46
  • Мнения: 3 890
Понякога специалистите помагат с изясняването на дадени ситуации- това им е работата.
Не знам защо се приема толкова негативно

# 47
  • Мнения: 2 515
Защото на 18 авторката първо за себе си, трябва да премисли защо се чувства така. След това, трябва да е готова с непознати да обсъжда нещо доста лично, което е трудно за всеки. Ще трябва да посети евентуално, гинеколог, ендокринолог и психолог. Малко трудно това би станало без близките й да са в час. Това също може да е проблем, ако не споделя с майка си. От цялата работа ще се нагнети напрежение, тя и без друго си е сложила етикета.
От което не казвам да не се правят консултации със специалисти. Самата авторка си пусна темата  с етикета, но няма желание да обсъжда темата. Еми, ние да галим кристалното кълбо, що ли?

# 48
  • INFJ
  • Мнения: 9 692
Като всеки човек, има право да полага грижи за себе си. Не е нужно да обяснява подробно на родата си защо е на преглед. Профилактично, и толкова.

# 49
  • Мнения: 14 473
Е, какви са тези тайни от родата?Най-близките,родителите защо да не са в час?То от много потайност търсят акъл от форума.

# 50
  • Мнения: 6 791
Момиче на 18, тоест 11 или 12ти клас няма много варианти да самофинансира посещения при специалист, камо ли опит какъв да избере. Дано има разумен родител около нея, който с разговор да може да реши драмите и крайностите. Тя секс не знае какво е, но решила, че е асексуална. Самият факт, че повече не писа, значи, че всички идеи са актуални ден до пладне. Вероятно е взела идеята от подобни теми, в които жени се оплакват, че мъжете им правят секс на сила 1 път на 5 години, където масово се слага тази диагноза. Не че е невъзможно, но доста малко вероятно на фона на възраст и опит. Успех, авторке, пожелавам ти да срещнеш мъж на място, пък после ще кажеш асексуална ли си 😁

# 51
  • Мнения: 5 631
Ох, вярно че бях на 18 преди стотина години, но нито аз, нито приятелките ми биха коментирали липсата на сексуално привличане с "родата". Сигурна съм, че има семейства с достатъчно отворена комуникация, но далеч не са мнозинството.

# 52
  • Мнения: 2 226
Специалистът е психолог.
И на мен би ми било неудобно да обсъждам това с майка си, пък камо ли с баща си.

А разбира се, че е проблем за авторката, защото е много гадно да иска мъжът да прави секс с теб, а ти да се отвращаваш от идеята.

# 53
  • Мнения: 336
Въпреки, че авторката няма да се появи повече в темата както става напоследък, все пак ще отговоря. Като не ти е приятно да те докосва интимноо, пробвай с момиче и може да преоткриеш себе си!

# 54
  • Мнения: 12 043
Аз имам друга гледна точка.
Днес сексуалните отношения са по-разкрепостени, информацията е по-достъпна и открита. Да, обаче децата са същите, като преди 10,20 и повече години. Има "ранозрейки", има и такива, за които в тази възраст сексът не е чак такава "мечта неземна". Заобиколена съм от 18(+,- 1,2)годишни, наблюдавам им емоциите, търсенията. Вкл и при момчетата сексът не не не е нещо чак толкова мечтано. И да, познавам много деца от двата пола, които още не са проявили истински интерес. Познавам и такива, които имат завиден опит, сменили са няколко партньори, хвалят се наляво и надясно. И ако едно момиче като авторката, доколкото е "автентична", е заобиколена от опитни приятелки, нормално е да се чувства не наред, само защото не е узряла. А ако младежът не е от най-деликатни те, ами няма как да е приятно.
Според мен, трябва да обясни, че не е готова и да не прави нищо против волята си. Аз не познавам зрял човек, на когото сексът да се е разминал. Важно е да се чувства човек готов, а не защото "Ама те всички вече го правят"

# 55
  • София
  • Мнения: 1 725
Асексуалността също се води сексуална ориентация. Имало около 1%, което не е все пак нищожно, мъже които жени, които се отвращават и не се интересуват от сексуално общуване. Без да са претърпели насилие или да си мислим, че не са наясно със себе си. Човек трябва да разбира, че има и различни. На 18 и момчетата и момичетата са наясно със себе си и сексуалната си ориентация. Ако не чувстваше конкретно към това момче  желание, щеше да каже не изпитвам сексуално влечение към него, не изобщо.
Ако няма никакви сексуални фантазии ни с момчета, ни с момичета, най-вероятно наистина е асексуална.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Значи решението в тоя случай е cuddle party - току-що прочетох за това.  Ходиш гушкаш се с непознати, че да се почувстваш приласкан, обграден с обич... де да знам и сетне си отиваш. Няма събличане, никакъв намек за секс.

# 57
  • Мнения: 2 226
Асексуалността също се води сексуална ориентация. Имало около 1%, което не е все пак нищожно, мъже които жени, които се отвращават и не се интересуват от сексуално общуване. Без да са претърпели насилие или да си мислим, че не са наясно със себе си. Човек трябва да разбира, че има и различни. На 18 и момчетата и момичетата са наясно със себе си и сексуалната си ориентация. Ако не чувстваше конкретно към това момче  желание, щеше да каже не изпитвам сексуално влечение към него, не изобщо.
Ако няма никакви сексуални фантазии ни с момчета, ни с момичета, най-вероятно наистина е асексуална.

Не е съвсем така, аз имам сексуални фантазии само ако се влюбя.
Ей така от нищото никога

За съжаление авторката наистина избяга и няма пояснения.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Според мен момичето може да си е асексуално и без да има някакъв проблем. И цял живот може да си живее добре и така.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 725
The Sickness, Вие сте демисексуална. Това са хора, които изпитват сексуално влечение само когато са влюбени и в романтична връзка с човека, в когото са влюбени. Сексът за самият секс не ги интересува и не познават чувство като "някой ме привлича и силно го желая, но не го обичам".

Общи условия

Активация на акаунт