Мили мами, а вие какво бихте направили?

  • 3 228
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Директно им кажи, че не можеш да поемеш и този ангажимент. Имаш достатъчно основания и ако се наложи можеш и да обясниш защо. Аз съм забелязала, че има хора, на които и най-елементарното нещо трябва да им се казва директно (примерно да не пушат в лицето на детето ми, уж е логично, но от време на време на някой се налага да го казвам). Ако ти се разсърдят - няма да е голяма загуба. Гледай си здравето и спокойствието! Леко раждане и късмет!

# 16
  • Мнения: 7 474
Кажи им направо , че повече не можеш да поемаш такъм ангажимент да си търсят изход. Не мога да си представя да си натреса детето на съседите и то до 23ч. Shocked Веднъж да , ама постоянен ангажимент Crossing Arms

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
изобщо не намирам за нужно да им обясняваш каквото и да било! човек който има малко ум в главата си би се съобразил с положението ти!

# 18
  • Мнения: 864
Кажи им директно какво мислиш!Няма смисъл заради тях да се чудиш какво да лъжеш.В момента трябва да мислиш за теб и бебо!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 978
О,о,о  я изобщо не се съобразявай с такива хора. Директно отказваш и това е. Майката на детето трябва да намери друг вариант /или да не работи на смени или да наеме гледачка/. Ама още не мога да ти се начудя на теб как така се съгласяваш да гледаш детето newsm78

# 20
  • Мнения: 999
изобщо не намирам за нужно да им обясняваш каквото и да било! човек който има малко ум в главата си би се съобразил с положението ти!
И аз мисля така.Кажи им всичко  направо.Като на тях не им пука, защо на теб трябва.
Успех Peace

# 21
  • Мнения: 106
Здравей, в твоето положение на първо място си ти.Щом ти пречи ,защо не им кажеш да си потърсят детегледачка.Нормално е в такива случаи да имат детегледачка и за този вид труд се заплаща.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 826
Веднага я отрязвам,без да й давам обяснения.Като няма кой да й гледа детето да си стои вкъщи.Ти не си длъжна да гледаш чуждите деца.
Еее,ама нахални и несъобразителни хора #Cussing out.

# 23
  • Мнения: 365
Не мисля, че трябва да продължаваш да търпиш това. Можеш да им го обясниш кратко и ясно така, както го направи тук. Ако си от хората, които не могат да отказват, можеш да потраеш още 2 седмици, докато живот и здраве се появи бебето, и тогава да им обясниш, че обстоятелствата са се променили и вече нямаш възможност да го гледаш. Това ще е самата истина. Ще трябва едва ли не теб отначало някой да гледа. Ще си недоспала, твърде вероятно е да те споходи следродилната депресия и само ще си навредиш ако позволиш това да продължава. Не забравяй, че има хора на които като им подадеш пръст ти захапват ръката.

Желая ти леко раждане и здраво и слънчево бебе!

# 24
Според мен няма какво да се съобразяваш и отказваш директно те според мен само се възползват от добрината ти. Hug  Леко раждане

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен няма какво да се съобразяваш и отказваш директно те според мен само се възползват от добрината ти. Hug  Леко раждане
Подкрепям напълно постинга!  Peace

# 26
  • Мнения: 3 069
Ако съм на твое място ще им кажа, че не можете повече да поемате този ангажимент.Ако са разбрани ще те разберат, ако не са това си е техен проблем.

# 27
  • Мнения: 2 047
   И на мен са ми оставяли някои деца, не чак толкова без да се съобразяват, все пак. Но понеже се е случвало рядко, не съм искала да засягам никой, затова съм казвала, че не се чувствам добре. А и ти си имаш добра причина - искаш да си лягаш рано. Да знаеш, че като се роди бебето, пак сигурно ще те ползват за гледачка, така си мисля. Обаче пък тогава постоянно ще ти се спи и ще използваш всяка възможност да заспиш с бебето. Ще бъдеш още по-уморена и с други грижи. Започвай постепенно да им отказваш, докато е време.

# 28
Здравейте! Благодаря на всички ви за съветите, явно наистина ще трябва да им го кажа в очите, че просто няма как да поема и тяхното дете. Още повече, че ще бъда със секцио и сигурно ще съм пълен парцал след това. Добре ще обмисля какво да им кажа, вие ми дадохте кураж. Тази вечер се скътах при свекърва си, ама другия път.............. ще си им кажа. Още веднъж благодаря на всички ви.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
След като родиш е лесно - правиш се на много суеверна и обясняваш на хората, че докато бебето навърши 40 дни, чужди хора не могат да влизат в къщата...
А след 40 - тия ден какво ? И защо изобщо трябва да им обеснява ?
Ами, явно има защо да им се обяснява.... От неудобство, за да запазят добрите си съседски отношения, защото им е задължена по някакъв начин..... Не знам каква  е причината, но явно не е толкова лесно, колкото ни изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт