Моля за помощ!

  • 2 158
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Не съм вярвала,че ще ми се наложи да пиша подобни неща,но ето ме тук. Имаме финансови проблеми със съпруга ми и едвам се оправяме. Имаме 2 дечица ,момиченцето започва градина на 4ти септември,а момченцето ще е в първи клас. Само съпруга ми работи ,а аз ще започна щом децата тръгнат на градина и училище. На квартира сме и плащаме 480лв квартира. Сами сме,тъй като и на двамата родителите ни са починали,близки нямаме които биха ни помогнали. Не се справяме ,цял ден мисля как бихме могли да излезем от безизходицата. Имаме нужда от детски дрешки и обувки за децата,раница за училище за баткото и училищни пособия. Хранителни продукти,също бихме приели.  Мога да предложа детски играчки в размяна. Имаме една маса със столче,детска кухня,конструктор и няколко плюшени играчки с ,които бихме се разделили. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 408
.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 22:50 от metal.vixen

# 2
  • Мнения: 1 228
Само да напомня, че имате право на еднократна помощ (300 лв.) за първокласника. 150 лв. изплащат след подаването на документите и съответно одобрението, затова е добре да го направите възможно най-скоро, другите 150 лв. - в началото на втория срок.
В кой град или област сте?

# 3
  • Мнения: 3
Само да напомня, че имате право на еднократна помощ (300 лв.) за първокласника. 150 лв. изплащат след подаването на документите и съответно одобрението, затова е добре да го направите възможно най-скоро, другите 150 лв. - в началото на втория срок.
В кой град или област сте?
Здравейте за гр. Стара Загора става въпрос. Разбрах за помощта ,но от училището казаха ,че ще ми дадат бележка на първата родителска среща,която е идната седмица,тоест ще ми бъдат преведени през месец октомври.
Здравейте,
Съчувствам ви, че имате затруднения с финансите. Много хора имат.
Не се отчайвайте и не се паникьосвайте. Ще се справите.

Вероятно ще се отзоват много хора за дрешки и раница, но докато това се случи е добре да седнете със съпруга си и да обсъдите семейните финанси. Направихте ли го? Той какво смята по въпроса? Защото даренията ще закърпят положението за момента, но няма да решат проблема.

С какъв доход приблизително разполагате сега?
Какви са разходите ви?
Има ли нещо, което може да продадете и не е жизнено необходимо?
Ако споделите детайли за вашият случай, ще получите повече съвети как да оптимизирате бюджета си и да решите проблемите си дългосрочно.  Знам, че не искате финансови съвети, но искате помощ. Не е ли по-добре да се научите как да ловите риба, вместо да ви я дадат?
Хората не подозират, че понякога не се касае за реален недостиг на пари, а за лошо оптимизиране на текущият доход и нежеланието за лишения от неща, които не са от първа необходимост. А може би вашият случай не е такъв?
Знам, че няма да ви хареса този отговор, но ако търсите помощ е добре да покажете, че сте направили всичко възможно. Освен това, темата може да помогне и на друг във вашето положение. Освен това има много измамници.

Не го смятайте за обвинение и сочене с пръст, но винаги е добре човек да положи максимални усилия, а след това ще дойде и помощта от другите. Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.

Кандидатствахте ли за помощта за ученик? Социалните ги изплащат още следващият месец - 150 лв. биха ви стигнали за бюджетна раница, основни материали и помагала.

Попитайте в социално подпомагане, полага ли ви се друг вид помощ за нисък доход?
Получавате ли детски?
Имате ли заеми?
Говорете с хазяите за положението си и възможността да ви изчакат с наема или да го изплащате на части, докато си намерите работа.

Вие каква работа ще търсите? Имате ли вече оферти? А съпруга ви в каква сфера е зает?
Тоест какъв приход се очаква да получавате след като започнете работа?
Разходите за храна също могат да се оптимизират, ако споделите как пазарувате и какво готвите? Какъв е бюджетът ви за храна?
Много хора ще се отзоват със съвети и дарения, ако споделите повече. Вашият случай, може да помогне и на други.
Здравейте,за сега се справяхме ,но имахме непредвидени разходи и това малко ни бутна. Аз вече съм намерила работа,и устно съм назначена,но ме изчакват за да пусна децата на детска градина и училище,защото няма кой да ги гледа.  Работата е като касиер. Платили сме за този месец квартирата и други битови сметки ,но не останаха пари за нещата ,които написах по-горе. Съпруга ми работи и дава цялата си енергия да ни осигури нужното. Получавам детски надбавки за децата,от социалните ми казаха,че имам право на помощта за първокласник,не са споменали за друг вид помощ. Нещо което не споменах,че аз съм с ТЕЛК решение.

Последна редакция: вт, 29 авг 2023, 11:12 от Tea088

# 4
  • Мнения: 6 560
Може да напешете размерите за дрешки и номерата за обувки на дечицата.

# 5
  • Мнения: 3
Може да напешете размерите за дрешки и номерата за обувки на дечицата.
Здравейте,момиченцето е на 4 години и носи 116 размер ,а обувки 29. Момченцето е 134 размер и обувки 34 номер.

# 6
  • Мнения: 1 228
Мисля, че мога да съдействам за ученическа раница, но първо трябва да проверя нещо. Както и за несесер с пособия.
После ще пиша пак.

Едит: Изпращам раница и несесер.

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 12:57 от Мила Атова

Общи условия

Активация на акаунт