Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 17 529
  • 221
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 296
От първото секцио се възстановявах сигурно месец, като всеки ден ме болеше и се чувствах много зле. Сега мина много бързо и леко. Болеше само докато ме изпишат от болницата, там сложих последната свещичка Профенид. От както се прибрах в къщи, само си усещам кожата на корема изтръпнала, но няма болка никаква. Ставам, сядам, стоя права без проблем, нищо общо с първия път.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 718
Може ли да споделите в коя болница и при кой доктор правихте второто секцио?

# 62
  • Мнения: 296
Токуда - доктор Колева

# 63
  • Мнения: 51
Аз също се възстановиха много бързо. Бях чела, че за бързото възстановяване много помага движението, затова веднага щом ми махнаха катетъра започнах да се разхождам из стаята. Наистина първите 3-4 дни боли, но веднага щом ми махнаха конците (7 ден) се почувствах много добре. Днес е 17ти ден след раждането- нищо не ме боли и нямам неразположения.
Съветът ми е- веднага, щом усетите, че упойката ви пуска, започнете да си движите краката; ставайте да ходите, въпреки болката. Успех!

# 64
  • Мнения: 1 725
Токуда - доктор Колева
Здравейте, мина и моето раждане при д-р Колева в Токуда. В момента съм в интензивното. Моята принцеса е едва 2700гр, 49см. Кръстих я Аделина. Макар и второ дете да ми е, чувството е уникално. Божествено е просто.

# 65
  • Мнения: 320
Момичата наумила съм си но идея нямам къде да търся…та имате ли представа от къде да купя синьо мънисто против уроки за стаята/количката и ръчичката на бебето🤔
И може ли тези от Вас които са наясно да споделят каква е разликата между скосената и кръглата форма на залъгалките?

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 18:39 от Бонбон911

# 66
  • Мнения: 42
Честита бебка! Бъдете здрави и бързо възстановяване 🩷
Токуда - доктор Колева
Здравейте, мина и моето раждане при д-р Колева в Токуда. В момента съм в интензивното. Моята принцеса е едва 2700гр, 49см. Кръстих я Аделина. Макар и второ дете да ми е, чувството е уникално. Божествено е просто.

# 67
  • Мнения: 62
В какво се изразяваше помощта на рехабилитатора ,че една приятелка скоро роди и разказва как някаква отишла и викала “хайде сега да станете “и пляскала с ръце и седяла от страни изобщо без да им помогне поне да се изправят от леглото и разбира се ,те едва са успели да станат, но да направят и крачка не са могли ..🙄 или просто това е в границите на нормалното и моите очаквания(разбиране) са завишени  🤔
Към момичетата , които скоро родиха (секцио) мамчета как се чувствате??? Много ли боли ??? Ден първи ,ден втори,дни след операцията.Въпроса идва от бъдеща мама , която ще и е аз първи път …. И страха си казва думата… 😬😑някой вече изпитан начин/ (хак) /съвет ,който бихте споделили за по-бързо възстановяване ,ставане,спане абе изобщо за по-лесно и леко съществуване в болницата непосредствено след операцията ако имате сметам,че не би било излишно на всички нас , на които тепърва ни предстои… 🌹🌹🌹🌹и на финал бързо да се възстановявате и да си гушкате здравите бебчета❤

Лично аз се възстанових много бързо. Не се вдавай на страха.
Още в първия ден към 13ч се раздвижих с рехабилитатор с 10 стъпки (секцио 8:30ч)
Вечерта се чувствах добре и станах сама за още няколко стъпки.
На втори ден е по добре. Махат катетъра и се раздвижваш. Съвет- движението му е майката…
Днес съм 10 ден, смея да твърдя че болна няма. До 6 ден си слагах глобули -болкоуспокояващи, тъй като не успяха да ми направят втори абукат . А първия падна на втори ден
Всичко ще е наред .Нагласата е мн важна.

Понеже съм имала и др операция… ми бяеше ясно какво се случва.
Присъствието на мвд лице в задължително . Наблюдава и преценява , дава съвети … възможно е някой да му прилошее , да залитне или да му се доповръща… и в двата ми случая след упойка , абсолютно нямах никаква друга нужда от рехабилитатор.

# 68
  • Мнения: 251
Аз също раждах каката в частна болница в Плевен, сега пак там ще бъда. Само ми я показаха набързо и я взеха, в реанимация стоях от сутринта до към 4 следобед и ме качиха в стаята (направо си беше чисто раздвижване да се качвам по стълбите). Донесоха ми я почти веднага и ми дадоха да я гушна както бях легнала, и ни направиха първите снимки.

Първия и втория ден след секциото ми я качваха за по час, час и нещо ако не се лъжа и от третия ден беше при мен денонощно, като я вземаха само за визитация и тоалет.

Здравей, аз също края на септември ще раждам в Плевен (35+3 г.с) съм днес.Ще съм секцио и ми стана интересно в коя болница си раждала ти и при кой доктор?

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 867
Аз също раждах каката в частна болница в Плевен, сега пак там ще бъда. Само ми я показаха набързо и я взеха, в реанимация стоях от сутринта до към 4 следобед и ме качиха в стаята (направо си беше чисто раздвижване да се качвам по стълбите). Донесоха ми я почти веднага и ми дадоха да я гушна както бях легнала, и ни направиха първите снимки.

Първия и втория ден след секциото ми я качваха за по час, час и нещо ако не се лъжа и от третия ден беше при мен денонощно, като я вземаха само за визитация и тоалет.

Здравей, аз също края на септември ще раждам в Плевен (35+3 г.с) съм днес.Ще съм секцио и ми стана интересно в коя болница си раждала ти и при кой доктор?

Света Марина, д-р Партенов. Ти при кого си 🙂

# 70
  • Мнения: 251
Аз също раждах каката в частна болница в Плевен, сега пак там ще бъда. Само ми я показаха набързо и я взеха, в реанимация стоях от сутринта до към 4 следобед и ме качиха в стаята (направо си беше чисто раздвижване да се качвам по стълбите). Донесоха ми я почти веднага и ми дадоха да я гушна както бях легнала, и ни направиха първите снимки.

Първия и втория ден след секциото ми я качваха за по час, час и нещо ако не се лъжа и от третия ден беше при мен денонощно, като я вземаха само за визитация и тоалет.

Здравей, аз също края на септември ще раждам в Плевен (35+3 г.с) съм днес.Ще съм секцио и ми стана интересно в коя болница си раждала ти и при кой доктор?

Света Марина, д-р Партенов. Ти при кого си 🙂

Аз съм в Авис Медика при д-р Бързашки. Леко раждане ти пожелавам😇

# 71
  • Мнения: 4 886
Аз съм от юнско-юлските майки, но да споделя един-два хака за след секциото:

- При ставане от леглото най-добре първо да се завъртиш настрани и после да си помогнеш с ръце да застанеш в седнало положение.
- Ако те боли или се страхуваш при първите ставания, може да си сложиш ръката върху раната и да натиснеш. Доста облекчава лъжовното чувство на "изсипване".
- При кихане или кашляне също ръката притисната в белега и извърташ главата настрани към рамото.
- В леглото може да правиш леки упражнения. Например да изпъваш пръстите на краката в шпиц и после обратно към теб. Или бавно дишане с корема - доста помага с изтичането на лохиите и напасването на органите по местата.

И другото са си стандартните неща като движение и болкоуспокоителни. Няма нужда да се правим на герои, ако ни боли, и да търпим Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 324
Аз съм от юнско-юлските майки, но да споделя един-два хака за след секциото:

- При ставане от леглото най-добре първо да се завъртиш настрани и после да си помогнеш с ръце да застанеш в седнало положение.
- Ако те боли или се страхуваш при първите ставания, може да си сложиш ръката върху раната и да натиснеш. Доста облекчава лъжовното чувство на "изсипване".
- При кихане или кашляне също ръката притисната в белега и извърташ главата настрани към рамото.
- В леглото може да правиш леки упражнения. Например да изпъваш пръстите на краката в шпиц и после обратно към теб. Или бавно дишане с корема - доста помага с изтичането на лохиите и напасването на органите по местата.

И другото са си стандартните неща като движение и болкоуспокоителни. Няма нужда да се правим на герои, ако ни боли, и да търпим Simple Smile

Блогодаря.. моето е след два дни и си ме е страх 😬

# 73
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен! След няколко дни преносване, на 09.09.23г. по нормален начин се роди и нашата малко голяма дъщеря, Радослава 4.150кг 53см
Чувството да видиш детето си за пръв път, неописуемо! 🥰

# 74
  • Мнения: 320
Аз също благодаря на дамите които споделиха.И моето е след броени дни и мен много ме е страх 🙄😀 къде ще раждате Вие? 🌹
Аз съм от юнско-юлските майки, но да споделя един-два хака за след секциото:

- При ставане от леглото най-добре първо да се завъртиш настрани и после да си помогнеш с ръце да застанеш в седнало положение.
- Ако те боли или се страхуваш при първите ставания, може да си сложиш ръката върху раната и да натиснеш. Доста облекчава лъжовното чувство на "изсипване".
- При кихане или кашляне също ръката притисната в белега и извърташ главата настрани към рамото.
- В леглото може да правиш леки упражнения. Например да изпъваш пръстите на краката в шпиц и после обратно към теб. Или бавно дишане с корема - доста помага с изтичането на лохиите и напасването на органите по местата.

И другото са си стандартните неща като движение и болкоуспокоителни. Няма нужда да се правим на герои, ако ни боли, и да търпим Simple Smile

Блогодаря.. моето е след два дни и си ме е страх 😬

Общи условия

Активация на акаунт