Великодушие и слабост или отмъстиленост с поука е нужна тук...

  • 2 059
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 932
Сразявай врага с великодушие............Това е моя принцип, а и така повече боли
И от какво ще го заболи, само ще му даде самочувствие за безнаказаност.
Иначе и аз мисля, че си зависи от причината, заради която смяташ да го съдиш, дали ти е причинил зло умишлено или не и т.н.

Много е просто... Персоната ще е в постоянно очакване нещо да му се случи или аз да предприема и чувството е отвратително. Опитай се ти да се поставиш на мястото на човека, на който му предстои "гонене до дупка" и чакай, чакай, чакай  В този постоянен стрес от непознатото и очакващото е по - готино да се мъчиш мисля аз....
Така е ако е извършил нещо еднократно и без умисъл. Но ако е измамил 20 пенсионера примерно или е закоравял мошеник дали ще има съвест или страх?

# 16
  • Мнения: 631
Сразявай врага с великодушие............Това е моя принцип, а и така повече боли
И от какво ще го заболи, само ще му даде самочувствие за безнаказаност.
Иначе и аз мисля, че си зависи от причината, заради която смяташ да го съдиш, дали ти е причинил зло умишлено или не и т.н.

Много е просто... Персоната ще е в постоянно очакване нещо да му се случи или аз да предприема и чувството е отвратително. Опитай се ти да се поставиш на мястото на човека, на който му предстои "гонене до дупка" и чакай, чакай, чакай  В този постоянен стрес от непознатото и очакващото е по - готино да се мъчиш мисля аз....
Така е ако е извършил нещо еднократно и без умисъл. Но ако е измамил 20 пенсионера примерно или е закоравял мошеник дали ще има съвест или страх?


И ти си права .............. Peace

# 17
  • Мнения: 1 336
Честно ли?
Ами в първия момент се вбесявам страшно..става ми едно такова "скорпионско" отмъстително и си казвам- ей сега ще го/я разпердя до дупка, ще се съдим, ще..., ще... ще... и не, че нямам възможността да го направя- точно обратното, но после ми минава и казвам "айде- да влачи" и забравям.
И знаеш ли, когато се замисля за тези няколко случки и за тези няколко души виждам, че така или иначе живота ги е смачкал достатъчно...
Точно това си мислех  и аз Peace
В началото съм хипер амбицирана да го отровя и точно преди да бодна ми е все тая, айде да се спасява...

Общи условия

Активация на акаунт