Второкласници - 2023/2024

  • 13 855
  • 266
  •   1
Отговори
# 255
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Нашият клас ще ходи в Етнографския музей на 29 ти, ще имат и детска работилница там. Утре ще предават учебниците, ние ще отсъстваме семейно понеделник и вторник, така че годината за второкласника свърши.

Още няма списък с книги, ама вероятно няма да се придържа към него. Опитвам се да му пробутам книги с повече текст и по-малко картинки, ама той си държи на илюстрациите, та вероятно ще чете комикси и приказки.

Не е проблем да се връчат свидетелства извън училище. Май само в една книга се подписваш после. Миналата година на големият ми син ги връчиха извън училище, директорът присъства.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 488
Ааа, Мими, нашата класна не мож' я стигна. 😂
Много са популярни тия работилници в Етнографския. Нашите ходиха 6 пъти тази година, като 5 от тях бяха с работилници за изработване на някакви неща - сурвачки, мартеници, обреден хляб...

И при нас още няма списък с книги. Миналата година я натиснах моята да изчете списъка, тая ще съм по-ларж. Само да чете, каквото иска. На мода у дома е Дейвид Уолямс. Едър шрифт и не малко картинки, но са по 200-400 страници, не е съвсем като комикс, има доста текст. Но и това вече ѝ омръзва. Предпочита си електронните устройства и това е. 🙄

# 257
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Леле, аз съм голям фен на Дейвид Уилямс, благодаря за идеята, ще купя една книга. Аз все още му чета чат-пат, ако книгата е дебела и без картинки, така че ще се пласира.

# 258
  • Русе
  • Мнения: 1 100
Много дейни класни имате похвално. Нашите никъде не ги водят ,дори и на екскурзия няма да ходят. Класната на моето дете е математичка, много държи на предмета. Създаде клуб по математика и вчера имаха ,,вечер на математиката,,. Това е . Решават задачи от сборника,,Мечо и Медунка ,, и ,, Вълшебното ключе,,.  Но нищо извън училище ,в самото училище не предлагат нищо друго извънкласно като занимания.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 488
Много е полезно класната да натиска за математиката! Защото като цяло на БЕЛ се изкарват по-лесно оценките, а математиката затруднява повече деца. Така че е много добре да има кой да набляга на това.

По Школо пристигна списъкът с препоръчаните книги за лятото.
Скрит текст:
Ангел Каралийчев – приказки

Ангел Каралийчев _ „Тошко Африкански“

Астрид Линдгрен – „Карлсон, който живее на покрива“

Джани Родари – „Приключенията на Лукчо“

Джани Родари – „Приключенията на невидимия Тонино“

Емилиян Станев – „През води и гори“

Ено Рауд – „Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада“

Йордан Радичков – „Ние, врабчетата“

Карло Колоди – „Приключенията на Пинокио“

Луис Карол – „Алиса в страната на чудесата“

Марк Твен – „Приключенията на Том Сойер“

Ран Босилек – „Патиланско царство“

Станка Пенчева – „Мили бате! …Писма на един дакел“
Патиланско царство и Алиса ги прочете миналата година, а Лукчо ѝ го чете татко ѝ.

# 260
  • Мнения: 9 946
Благодаря ти за списъка.
Лукчо, Том Сойер и патиланците едва ли ще попаднат в ръчичките му. Дакелът е върхът! Познаваме си го от миналата година:)
Как четат вашите дечица? Моят чете гладко и най-бързо от целия клас. Ама не обича да чете, това е проблемът.

# 261
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
И моето дете чете гладко. Днес му купих книжка на Дейвид Уилямс и още една, той си я избра. Списъкът честно казано няма да му хареса, на мен са ми любими книги, ама ходи обяснявай. Иначе чете всяка вечер по мъничко, така че не е безнадеждно положението. “Писма на един дакел” сме я слушали в колата, така че поне с нея ще е запознат.

# 262
  • София
  • Мнения: 2 488
И моята чете гладко, но не желае да чете изразително, чете равно и монотонно. Предполагам, че ми прави напук, защото съм я чувала да чете на запис от клас и там има интонация. Инат. 😈 По принцип вече не я и карам да чете на глас. Само от време на време задавам въпроси към текста, за да съм сигурна, че е прочела и разбрала.
Не обича да чете. 😒 Но поне засега успявам да я накарам да го прави. Нека ми се сърди, след години ще ми е благодарна, когато речниковият ѝ запас и изказът ѝ ще са на ниво.

Мими, защо не го запишеш в библиотеката на Славейков? Наблизо ви е след училище. Срещу 5 лева годишно ще има достъп до хиляди книжки. Ако трябваше да купувам всяка книжка на Уолямс, вместо да е назаем, щях да се разоря. 😂 Те са по 15-30лв всяка. Да не говорим, че няма къде да ги държа после. До тук е прочела към 60 книги, като повечето са доста дебели. Смятай колко място и колко пари са това. А до края на гимназията?

# 263
  • Мнения: 9 946
Кои са тия вълшебни книжки, я подскажете

# 264
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Дейвид Уилямс е английски комик, актьор и писател. Беше съдия в Britain's Got Talent дълго време, откъдето реално го познавам аз. Днес зачетох книжката, която купих - Плъхбургер, доста е забавна. Не знам на детето дали ще му се чете или ще се наложи аз да го правя.

# 265
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 029
Списъкът на сина ми за ваканцията е по-малък

Приказки за тебе - К. Константинов
Стихотворения - М. Дългъчева
Къщичке на дните златни, кът свиден и мил- Радой Киров
Български народни песни
Бяла приказка - В. Петров
Конрад или детето от консервната кутия- Ньостлингер
Матилда - Р. Дал
Мистър Крокотак - Д. Бисет

# 266
  • Мнения: 9 946
Вчера ходихме в книжарница, видях книжките на Дейвид Уилямс. Много подходящи ми изглеждат. Но вместо една от неговите, си взе двете последни Лоши момчета. И една книга-комикс. Стискайте палци да си ги прочете със желание. От четвъртък е при нашите, изпратен сутринта с книга и 20 задачи. Майка ми е жива хрътка, ще й поставя задачата всичко да изчете и реши. Ще ги направи, надявам се да е с желание:)

Общи условия

Активация на акаунт