Как да се преборим с притеснението?

  • 727
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 923
Здравейте мами. Незнам въпроса ми дали е за тук. Ако не е моля модераторите да я пренасочат.

Мами Вие как се оправяте с притеснението. Като дете бях много притеснена и срамежлива. Беше ме срам на пример от това да ида в някой магазин и да си взема нещо или да си поръчам дюнер. Карах приятелите ми да ми взимат.Не съм най - контактната личност. Е вече съм жена и се поотчупих малко. Въпреки това има моменти в които много се притеснявам за нещо, чак започвам да заеквам и докато кажа дадена дума я пъркам поне 5 пъти. Това ми влияе достa. Моля за съвет как мога да си помогна.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 110
С непрекъснат тренинг и излизаме зоната на комфорт. После ще ти светне, че няма нищо страшно.

На мен още ми е останал проблема с телефона и не знам защо ми е трудно да го преодолея.

# 2
  • Мнения: 40 937
Именно. Как загрубяват нежните пети на ходещите боси? Ами с ходене. И с притеснението е съвсем същото - почваш да се упражняваш целенасочено като поташ хората на улицата за нещо, или разпитваш подробно в магазина и така.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 206
И аз се притеснявах от разговори с непознати хора в магазина, по телефона, навсякъде, в ученическите си години. След това започнах да работя - продавачка, рецеционистка, барманка - нямаше как да не се пречупя с тези професии. Каквато и да е работа с клиенти ще ти помогне да преодолееш страховете си.

# 4
  • Мнения: 63
Здравейте! Съжалявам ако не съм в темата, но ще се радвам да ме насочите. Аз съм мама на 14 годишна тийнейджърса, която се мени настроението всеки ден. Еден ден и се излиза с приятели, после 3 дни вика скучно ми е, не искам. В училище не е от децата дето се късат да вдигат ръка, а когато представя презентация чувства притеснение.
Иначе не е затворена, общува, но виждам леко срамежлива нотка. Моля споделете ако някой има дъщеричка как е при вас този период?🙏🏻

# 5
  • София
  • Мнения: 35 110
Всички са така, ще мине.

# 6
  • Hamburg
  • Мнения: 2 013
Хвърляш се в дълбоките води и се учиш да плуваш - това е принципът. Набелязваш си ситуациите, в които се притесняваш, и не бягаш, а ги търсиш съзнателно и ще препръпнеш.

# 7
  • Мнения: 1 923
Чувството е ужасно. Рядко се случва да се притесня толкова. Но случи ли ми се се изчярвявам като домат, изпотявам се 100 пъти, една дума я бъркам 10 пъти докато я кажа правилно. Именно за това приех работата която работя. Но пак ги имам тия моменти на адско притеснение. Много е гадно.

Общи условия

Активация на акаунт