Цвете убиец???

  • 31 963
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
За това ли растение става въпрос?

Сциндапсус




Наричат го още Епипремнум:



Или може би традесканция? Тя също много бързо расте.




Мога да кажа едно- най-лошото суеверие е да вярваш в суеверия.

Ако желаете суеверия още по повод растенията в къщи, ще ви кажа такива за ВСЯКО ЕДНО! Laughing

Къщата ни в семейството на родителите ми винаги е била пълна с лиани. Обожавам ги- невероятно краси дома водопада от зеленина. Нито един мъж от къщата не е избягал, въпреки че често ми се е искало тайничко. Laughing Между другото, 3 червенолистни традесканции завъди първо брат ми в стаята си още в тийнейджърска възраст. И това му беше гордостта, която демонстрираше на всички. Grinning Съревноваваше се по декорация на стаята си вечно с мен, но ме би по всички показатели с цветята си. Жив, прав, здрав, красив и успял в живота. Нещо не са му се отразили грам негативно лианите. За сметка на това го радваха много и красяха страхотно стаята му.

Цъфна помня веднъж една баба-съседка и като почна да се вайка колко било зле.... Laughing Как тогава я изгоних вече не помня, но и забраних да говори глупости в къщи. Да си вярва у тях си. Grinning Къщата и отвратително грозна и няма грам зеленинка. Фамилията и супер-нещастна и се чуди вече какво да набеди.

Никога в дома ни на родителите ми или в моя дом (където също е пълно с растения) не е имало никакъв проблем -било то от страна на мъжете Grinning или парите Grinning, или успеха в живота, или здраве.

Сетих се сега за една моя позната. Дома и е изцяло оплетен със сциндапсус, за който собственоръчно мъжа и се грижи. Аз такъв дом още не съм виждала- направо райска градина. Мъжа и надълго и нашироко ми разказва как и с какво ги подхранва и вече дълги години той собственоръчно ухажва собствения си "убиец". Laughing

# 16
  • Мнения: 14
Преди много години,майка ми беше донесла такова цвете в къщи.Малко след това една позната на майка ми идва на гости и каза да махнем това цвете - не било хубаво и разказа подобни на написаните по-горе неща.Естествено цветето си остана и няколко месеца по-късно,когато започна да "пропълзява" баща ми катастрофира много тежко,размина се буквално на косъм.
И аз по принцип не виждам логика едно красиво цвете да може да предизвика каквото и да било нещастие.По-склонна съм да вярвам,че думите на хората имат голяма сила(не че жената е
искала нещо да се случи).Когато нещо се казва и повтаря,много често то се случва.
Не вярвам цветето да има нещо общо,но така силно ми се е запечатало в главата,че никога не бих си взела подобно,но не бих и казала на някой,на който му харесва да не си взема.

# 17
  • Мнения: 25 620
От 20-на години гледам епипремнум (сциндапсус) вкъщи. И бръшляни гледам разни, сингониум - и той влечащ, вече във второ жилище ги гледам, ама на - никакъв ефект! Ей, инато чудо бил тоя мой мъж, бе, не ще и не ще да си ходи, натиска се при мене и това си е!   Crossing Arms
А ако случайно вземе, та се гътне преди мен, по-вероятно е да е от нездравословен начин на живот, а не заради някаква си китка. Която, между другото, пречиства идеално въздуха от изпаренията на всякаква битова химия. Peace

# 18
  • Мнения: 1 533
От 20-на години гледам епипремнум (сциндапсус) вкъщи. И бръшляни гледам разни, сингониум - и той влечащ, вече във второ жилище ги гледам, ама на - никакъв ефект! Ей, инато чудо бил тоя мой мъж, бе, не ще и не ще да си ходи, натиска се при мене и това си е!   Crossing Arms


Как'Сийке, аз пък на това цвете знам че му викат Цветето на семейното щастие, затова не се гъта мъжът ти (да ти е жив и здрав!) Ние имахме такова, но нещо взеха да му капят листата и го изхвърлих. Сега като се изпокараме вкъщи, се сещам, че аз съм виновна - собственоръчно изхвърлих 'семейното щастие' със все саксия.

# 19
  • Мнения: 229
Точно zа това става въпрос...3а Сциндапсус....Може би наистина е от хормоните и бременността,zасилват ми се емоциите Embarassed.Имаме на работа такова цвете и 6ефката ми иска да го иzхвърли,zа6тото било много порастнало  Rolling Eyes..на мен ми е жал,никога не бих иzхвърлила ей така едно цвете.3атова си помислих да го вzема вкъ6ти...

# 20
  • Мнения: 446
Имаме такова от много години, мъжът ми го развъждаше на работата си, донесе и в къщи. Когато си сменяше предния офис, му го откраднаха колеги, беше много красиво. Само с фикусите на тъщата  Wink не се спогажда.... Не вярвам на такива неща, единствено избягвах да гледам дифенбахии заради отровния сок докато децата бяха малки. Сега вече имам, защото няма кой да ги опасе /котакът е печен и ги избягва/.  Grinning

# 21
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Малеее,ние имаме същото в къщи и то си расте на воля,но аз сега чувам за такива поверия свързани с това цвете.По принцип по някога съм суеверна за някои неща,дано  тук да грешите.

# 22
  • Мнения: 845
Не знам дали е вярно , но съм чувала в къщи, че не е хубаво да се гледат растения, които влекат. Може в офис, коридора на блока, но не и където спиш. И суеверието е, че носи смърт, не само на мъжете. Дано да са само глупости Praynig

# 23
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Имах такова цвете, но умря докато бях в болницата да раждам ... май не му е била достатъчна светлината, знам ли. Но ми харесваше Simple Smile. Не ми се вярва да убива.

# 24
  • Мнения: 295
В къщи имаме поне 7 - 8 саксии със сциндапсус - от свекърва ми получих половината. Не вярвам да мисли злото на сина си жената. Заедно с нея ги разсаждаме, подстригваме и т.н. Не се връзвай на суеверия. Пък като дърпали на долу пълзящите растения, ти им сложи една "стълбичка" за цветя или там както се казва на български - и да дърпат нагоре. Промени суеверието...

# 25
  • Мнения: 476
Аз също съм чувала за едно цвете, което имахме вкъщи, но ми казаха, че през нощта изпуска отровни някакви вещества и не трябва да е в стаята в която се спи. Вече го нямам, но от както ми казаха вече нямах желание да го имам. Иначе много бързо растеше и почти беше обиколило хола.

# 26
  • Мнения: 4 380
 Laughing Хайде още...Отделят растенията въглероден двуокис. Grinning Някои нощно време отделят аромат.

Абе момичета, тези глупости за цветята са ги измисляли завистнички, на които не растат и не цъфтят. Laughing

Да ви кажа още от колекцията?

Амарилиса (Хипеаструм) - предвестник на самотата.
Розите цъфтят за караница (китайската също).
Бръшляна гонел мъжа от дома (стефанотиса също)

Монстерата и орхидеите мощно отнемали енергия (енергетични вампири)
Кактуси в къщи- семейство няма да имаш, мъжа ти ще е пияница.
Теменужката носи неприятности
Традесканцията цъфти- мъжа си има любовница

Някои пък намират връзка във всички цъфтащи- растението цъфти- човек от дома умира. Други посмаляват- отнемали при цъфтежа жизнената енергия.

В смърт на хора се обвинява редовно и дифенбахията.

Още да продължа ли с цветарски фолклор?

Момичета, не позволявайте на никой в къщата ви да говори подобни глупости! Това е вид уроки и особенно ако сте поддатливи на вярване в суеверия, направо си е магия. Най-доброто средство да не те урочаса циганка е да я напсуваш. Гонете ги такива от дома и се пазете от вяра в подобни приказки!

# 27
Не съм чувала за такова цвете убиец. Чувала съм, че в къщи ако се гледа брашлян се случват нещастия. Бръшляна също е зелено и пълзящо растение.
Много не вярвам на такива суеверия, но ще следя темата с интерес.
Съжалявам за загубата ти.

Това за бръшляна са си чисто бългагски суеверия .Наскоро четох  в едно списание ,че за Св Валентин е хубаво да се подари бръшлян в знак на любов .Защото според предания, когато Тристан и Изолда умират, на мястото пониква бръшлян в чест на голямата им любов.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз не робувам на суеверия.Единственно някой път се възползувам от това, че крадено цвете се хваща винаги.Но това е в случай че не мога да го имам чрез покупка или ако помоля а ми откажат.Имам и скиндапсус ,восъче и дифенбахия. Не мисля ,че проблемите които възникват в ежедневието се дължи на това.Обожавам стелещи и пълзящи растения,не обичам цъфтящи освен лятните на балкона.Внякой държави  цвета на Калиите се използува само за погремения,а при нас има и булченски букети от тези цветове.Ако обичате цветята те винаги отговарят ответно с много красота.

# 29
  • Мнения: 3 880
Скиндапсус (до сега не знаех, че така му било името) имам в къщи от времето, когато се събрахме да живеем заедно с мъжа ми, 3 пренасяния преживя и продължава да си живее с нас в мир и сговор вече 8 години. Това е дно от най-непретенциозните цветя, които съм имала. Може 2 седмици да не го поливам (защото ми е на високо и се случва да го позабравя) най-много да му виснат листата и веднага след като го полея лъсва като ново Laughing абе с две думи- добро цвете. Беше ми обиколило целия хол, но миналата година нещо ме изнервиха тези зелени гирлянди и сега си ги потдържам късичко и буйно.
Ако сме имали някакви проблеми с мъжа ми през това време, то най-вероятно вината си е била изцяло наша и би било супер глупаво да  я прехвърлям на някакво невинно цвете, което не може нищо друго освен да си стои там на високо и да чака да се сетя да му сипя водица Laughing Абе изобщо не мога да си представя как някой дори за секунда може да си помисли, че някакво цвете може да се намеси в съдбата му ooooh! Катастрофи, смърт, раздели и други лоши неща стават навсякъде, независимо дали потърпевшите имат или нямат Скиндапсус в тях,  това са неща от живота, някои е трябвало да се случат, други ние сами сме си го причинили с глупостта си, неопитността си и т.н., китката наистина е последното нещо, което може да носи вината Wink

Общи условия

Активация на акаунт