Женска (добра платена) професия?

  • 3 947
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 865
Здравейте!
Според вас коя е най-подходящата професия за една жена, която да е (доста) добре платена и престижна?
- Полицай (разследващ полицай);  |работа в МВР|
- Лекар;
- Пилот;
- Съдия/Прокурор;   |работа в съда|

Благодаря ви предварително!🙂
Без първата, другите са добре платени и престижни според мен. Първата ми се струва много непривлекателен труд, освен ако не си някъде на бюро и да не се сблъскваш с грозната страна на живота.
Съдия - имам приятелка, която беше съдия в малък град. Нещо такова може и да е реалистично, но не знам доколко ще издържиш да осъждаш някакви хора и те после да ти имат зъб.
Пилот - ти имаш ли физическите и психически дадености за това? Там е много ситна цедка.
И остана лекар. Ами лекар се става със здрава психика, тежко и продължително следване, много труд, любов и разбиране към хората. Струва ми се призвание, не просто професия. Имаш ли такова призвание?
А за жена дали е подходяща? Нали си виждала лекарки, не са по-малко от мъжете-лекари, значи е подходяща.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 20:01 от Uncommon

# 46
  • Мнения: 25 808
Ахахаха, “женска” ме разсмя! В кой век е авторката?! Футболна съпруга е хубаво и доходно.
Абсолютно!
Десподов отива трансфер в Гърция, ще има евра, ерген е...авторката да се мята.

# 47
  • Мнения: 11 154
Здравейте!
Според вас коя е най-подходящата професия за една жена, която да е (доста) добре платена и престижна?
- Полицай (разследващ полицай);  |работа в МВР|
- Лекар;
- Пилот;
- Съдия/Прокурор;   |работа в съда|
Благодаря ви предварително!🙂
Ще се хвана за думата "доста", която си използвала. 1 и 4,официално никак не са добре заплатени

Отговорите по-инфантилни и от въпроса. Привеждам информация за заплатите на съдии и прокурори. За София новият минимум от 1 април е 5000+. Отделно подкупите Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 568
Здравейте!
Според вас коя е най-подходящата професия за една жена, която да е (доста) добре платена и престижна?
- Полицай (разследващ полицай);  |работа в МВР|
- Лекар;
- Пилот;
- Съдия/Прокурор;   |работа в съда|
Благодаря ви предварително!🙂
Ще се хвана за думата "доста", която си използвала. 1 и 4,официално никак не са добре заплатени

Отговорите по-инфантилни и от въпроса. Привеждам информация за заплатите на съдии и прокурори. За София новият минимум от 1 април е 5000+. Отделно подкупите Simple Smile

България не е София само минавам да кажа Simple Smile

# 49
  • Мнения: 11 154
В публикацията са посочени числата и за провинцията, не са много по-ниски.
Просто писането наизуст с апломб, но с невежество не е готино Simple Smile

# 50
  • Мнения: 38
Добре платена, престижна професия за жена?

Домакиня?!
Казват щастието няма цена. Няма по-голямо щастие на 50-60 години да си заобиколена от любящо, успешно, възпитано от теб семейство. Трудно би могла да се намери по-добре платена професия за жена.
Може би в началото наистина не е много престижна, но колкото повече години инвестираш в това начинание, толкова по добри ще са резултатите.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 08:03 от Номад4е 2008

# 51
  • Мнения: 632
Пфф, от домакинстване така или иначе няма да се отърве, каквото и да работи. С или без свекърва на главата.

# 52
  • Мнения: 19 139
Добре платена, престижна професия за жена?

Домакиня?!
Казват щастието няма цена. Няма по-голямо щастие на 50-60 години да си заобиколена от любящо, успешно, възпитано от теб семейство. Трудно би могла да се намери по-добре платена професия за жена.
Може би в началото наистина не е много престижна, но колкото повече години инвестираш в това начинание, толкова по добри ще са резултатите.

Само, ако си нари мъж с добре платена професия. Не е приятно да си домакиня, която брои стотинките и се чуди от едно пиле колко манджи ще станат.

# 53
  • Мнения: 937
Да и после като остарее, мъжът й да я смени с някоя млада колежка. Пък тя без ден стаж, да му мисли.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 13:43 от Tina*

# 54
  • Мнения: 19 139
По мои наблюдения която има данните да намери един добре платен, може и втори.

# 55
  • Мнения: 41 368
По мои наблюдения която има данните да намери един добре платен, може и втори.

Да, ама с времето "данните" увисват, набръчкват се, раздуват се или се спихват и накрая съвсем не са същите като преди Wink

# 56
  • Мнения: 740
Да, ама манталитетът си остава доживот, та все ще си намери пътник дори и за поочукания влак, като си навири опашката.

# 57
  • Мнения: 2 926
Те повечето мъже си търсят жени , дето ходят на работа .

# 58
  • Мнения: 3 443
Те повечето мъже си търсят жени , дето ходят на работа .

И аз май с такова впечатление съм останала...

# 59
  • Мнения: 1 837
Да,многа прекрасно.Цял живот с черпака и прахусмукачката,слугува на всички,накрая децата се разбягват по своите си пътища.Мъжът ако не си намери любовница ще е чудо,тя без трудов стаж и пенсия.

Общи условия

Активация на акаунт